Orapihlaja-aidat

Olen katsellut myytäviä okt ja mahdollisesti vuokrallaolevia, silmiini käy pahasti, kun orapihlaja-aidat on nyrhitty lähes maantasalle?

Aidathan yleensä suojaa katseilta, meluilta ja pölyiltäkin ja on rajamerkkinä tonista.

Kysyisin, jos olette myymässä/vukraamassa, miks nyrhitte ne niintöpöiksi?
...vaikka pensasaita olisi hyväkuntoinen?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olet nähnyt väärin. Varkaudessa ei ole myytäviä ok-taloja, eikä sen puoleen vuokrattaviakaan, koska kaikki on myyty etelästä tänne työttömiksi muuttaville.
Faktaa-hemmon pyhä todistus: 1 kirja 3 jae.

Äänestä

Vanhat myyntikuvat monessa... käyppä kahtomassa paikan päällä, niin aita monta metriä. Osa mökeistä pari-kolme vuotta vanhoilla kuvilla myynnissä. Ei käy kauppa

Äänestä

Tontin omistaja on vastuussa jos Orapihlaja satuttaa murtovarasta.

Äänestä

Apuaaaa, että nauratti nuo napakan osuvat kijoitukset!!!!
Kyllä huumorillakin pääsee etiä päin, sanois savolainen.

Äänestä

Jopa mökit/talot ovat niin 'halutullapaikalla', ettei nitä kukaan raatsi ostaa?
Vai onko naapurit kiljusenherrasväkeä'??

Äänestä
  • Hannu Hanhiko on orapihjala-aitansa maantasalle nyrhinyt? Voi voi tuota Hannua, minkä teki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jatkuvajäkertäminen kirjoitti:

Olen katsellut myytäviä okt ja mahdollisesti vuokrallaolevia, silmiini käy pahasti, kun orapihlaja-aidat on nyrhitty lähes maantasalle?

Aidathan yleensä suojaa katseilta, meluilta ja pölyiltäkin ja on rajamerkkinä tonista.

Kysyisin, jos olette myymässä/vukraamassa, miks nyrhitte ne niintöpöiksi?
...vaikka pensasaita olisi hyväkuntoinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu