Tuosta pyörästä on vaikea uskoa, että siinä on "vain" 33 hevosvoimaa, sillä niin rajusti se vie miestä. Ja se korkein tehoasetus jäi kokeilematta, koska keskimmäiselläkään kaikkia tehoja ei saanut kuivaan savi- ja hiekkarataan.
Onneksi miehen on helppo viedä tätä pyörää, koska se on erittäin kevyt eikä moottorin hyrrävoimat tunnu yhtään.
Moottori on äärimmäisen kapea eivätkä jarru- ja vaihdepolkimetkaan ole tiellä spooreissa. Moottorissa ei ole kuluvia osia!
Kävin testaamassa Electric Areenassa.
Vaikea enää keksiä miksi enää kuluttaa mäntiä ja sylintereitä kapeavetoisella pärinämoottorilla ja arpoa vaihteita. KTM:llä on yksinkertaisesti tämän hetken edistyksellisin moottori.
KTM Freeride E testattu!
7
505
Vastaukset
- sxzasxxxxx
"eikä moottorin hyrrävoimat tunnu yhtään."
Ei tommosis moottoreis mitää hyrrävoimia oo, Ja se on väärinpäinkin että tulis hyrrää peliin.- ostaisinomaksi
Eiks se on niin kuin poikittain? Mut vähän kierroksia eikä vaihteistoa eikä vettiilikoneistoa. Ja Voimaa tolkuttomasti.
- köyhälläeiolevaraa
Onhan toi tehokas ja hieno mut kallis.
- Ajettu_myös
Joo, voima ei jätä ketään kylmäksi. Ihan kisapeli ja arvokas.
- Jutustelija1
Olisi hubaa kokeilla itsekin.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuossa vielä suorat linkit niihin juttuihin joissa on kuvia prätkistä Blogissa:
http://mattiviikate.blogspot.fi/2011/02/pictures-from-suzuki-gsx-r-1000-03.html
http://mattiviikate.blogspot.fi/2011/02/pictures-of-kawasaki-zx-9r-01.html - tempasee
Sen takia laivoissa käytetään sähkö moottoreita?
- Anonyymi
Starkin Varg on vielä rajumpi sähköcrossi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34712155Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-16311190Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2796542Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555337Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1953822- 1763623
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin612679Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1692340Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva442185Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131904