Pitäisikö Pogostalla saada myydä seksiä?

Monella poikamiehellä on rahaa muttei naista. Ilomantsi on syrjässä. Pannaan Portelli pystyyn ja valtion ylimenokauden luvalla tehdään Pogostalle liiketoimintaa, jolla on jopa kv-tilausta!

Maamme ja Euroopan rikkaat voisivat tulla nauttimaan Karjalaisuudesta aitoimmillaan! Myös Karjalan naiset voittaisivat. Paljon rahaa tiedossa kunhan vapautuu estoistaan!
28665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Pogostalla on enemmän peräkammarissa miehiä kuin naisia. Parempi perustaa Mieheltä miehelle-bordelli. Tehdään Ilomantsista Suomen homoseksikeskus! Sinne virtaa sitten väkeä ympäri maailman, kun kuulevat, että Pogostalla on poijjat parhaat!

Äänestä
  • Ka voithan sie ihan vappaasti tarjota ulkomoaloin ihmisile ommoo persreikee mikäli sinnuu voan himottaa.

    Äänestä

  • Reähkä tulou suuri konza brihatšu toista bleketteä.

    Äänestä

  • ei-sua-muga kirjoitti:

    Reähkä tulou suuri konza brihatšu toista bleketteä.

    Näinhä siinä käyp.

    Äänestä

Kannatan tuota jälkimmäistä..tuskin on niin nannaa..jotta maamme rikkaat ja Euroopan rikkaat tänne piirakan perässä tulisivat..siitä puhe mistä puute..käsille töitä

Äänestä

Lihantarjontaa pitää lisätä ehdottomasti.
Käyhän liha-autokin joka toinen keskiviikko.
Laatulihaakin tarvitaan.

Äänestä

On kylällä niin sairaan rumaa ja lihavaa löntystäjäakkaa et kyllä tänne laatunaisiakin tarvittaisiin. Ilomantsin naiset voivat huonosti kun jokasella on 30 kiloa läskiä kannettavana.

Äänestä
  • Ka voi sinnuu brihatšun ällišköö. Itše olet muga bledenttša, täyz ökötti olet kogo muzikka da vie ylen varattšu, nimidä et naizil ruohti sanuo. Hyö tarattoa paissah sinul kaksi sanua da sie jo pöllässyt, odva vai heidä silmih katšot, naverno šital lijassat omat koadiet. Taki jogahini elländäy netšen tuskan midä sie olet kandanuh syväimes, gu et nikonzu ole naista kossenuh... Ka vikse sinul löydyö jengua sen verran kormanispäi što voit vähäzen hot huorien kel tšikuttoa?

    Äänestä

  • Ja lisäksi yli satakiloinen sohvaperunasäkki.

    Äänestä

Kyllä sieltä löytyy kaljamaha ukkojakin, eikös sen tarjonnan pitäisi olla tasapuolisesti molemmille, jos yleensä tarjontaa on.

Äänestä

Siitä puhe mistä puute.

Äänestä

Pogostalla on pakko saada panna. Raipati rai.

Äänestä

Nurmeksessa naisenpuutetta? Tässä ratkaisu!

pring-less

25.10.2015 14:17

Tarvikkeet :

– Tyhjä Pringles tai muu perunalastuputkilo

– Kondomi

– 8 kpl leveää kumilenkkejä

– Kuulakärkikynä

– Vitusti teippiä

– 4 kpl lyijykyniä

– Marmorikuula tai jokin muu kuula

Ohjeet:

Syö sipsit ja heitä kansi pois

Tee kuulakärkikynällä pieniä reikiä tuubiin.

Suorissa riveissä kannesta pohjaan päin.

2 cm välein, neljä reikää per rivi.

Yhteensä teet siis 16 reikää klo 3, 6, 9 ja 12 kohdalle suuaukosta katsottuna.

Jätä avoimeen päähän teipin leveyden verran reiätöntä tilaa.

Pujota kumilenkkejä reikien läpi kello 12:sta 6:n ja kello 3:sta 9:n.

Pujota lyijykynä purkin ulkopuolelle jäävien silmukoiden läpi.

Tee putkilon pohjaan pieni (huom. pieni) reikä

Kieritä kondomi täysin auki, ja laita kuula sen sisälle

Pujota kondomi varovasti pohjassa olevan reijän läpi avoin pää edellä, niin että kuula jää purkin ulkopuolelle toimien ankkurina.

Pujota kondomi kumilenkkien muodostamien risteysten läpi ja pingota lopuksi kondomi avoimen pään ympäille kalvoksi.

Teippaa kondomi kiinni purkin yläreunasta, jotta se pysyy kiinni.

Nyt voit määrittää tee-se-itse tekopillusi kireyden leikkaamalla kumilenkkien toisen silmukan auki, ja sitomalla kumilenkit kiinni lyijykyniin.

Voit myös tehdä ylimääräisen reiän johonkin kohtaa uutta tekopilluasi säätämään sopivan vastapaineen.

Äänestä
  • Kuinka Nurmeksen ongelmat liittyy meidän ongelmiin? Nurmeksessa voi runkuttaa tyhjään putkiloon.

    Äänestä

Ilon kylälle portelli ja 1000 paikkanen mamusiirtola. Alkaa väkiluku nousee...

Äänestä

Öljymäellä Wärtsilässä pogostan pojat panee parastaan. Ei olla köyhiä eikä kipeitä.

Äänestä

Kukas sitä seksiä möisi?? Ilomantsin iloiset isännätkö möisi toisilleen..vai meenasitteko kaupasta ostoo pornolehen?vois sanoo jotta hyviä öitä, käsille töitä..jos on poikamieheks kuka jääny..kattokoon peiliin..pikkasen vois tehä töitä senkin eteen jotta akan sais..tietty kumiakat on hyviä..eiku pumpata ilmoo täyteen niin jopa Ilomantsin poikamiehillä iloo piisaa yli Joulunkin

Äänestä

Jos Ilomantsin bordelli olisi laillistettua liiketoimintaa ja siitä tulisi verot kunnan kassaan, niin vakuutan, että kunnanjohtaja olisi riemuissaan.

Ei muuta kun Pogostalle bordelli. Voisihan sillä olla merkitys jopa paikkakunnan elinvoimaisuuteen. Nyt Pogostalla elää lähinnä eläkeläiset. Kun hommaa harjoiteltaisiin maksullisen ja kauniin kanssa, voisi alkaa kiinnostaa jollain lailla se oma ja lihavahkokin. Ei ilman kiiltoa silmässä onnistu se lapsilykkykään.

Äänestä
  • En usko että maksullinen kaunis mies tekisi omasta lihavahkostani kiinnostavamman.

    Äänestä

Jokaisella maatilallahan sitä myydään. Metsää myyvät ukot ja maitotilit ovat heillä. Eukot raataa ja ukot käy pukille kuten isäntämiesten pitääkin. Siinä se kauppa on tapahtunut. Naiset myyvät itsemääräämisoikeutensa saadakseen tehdä työtä ja palvella näitä kepulaisia herroja.

Äänestä

Venäjältä tultaisiin Ilon Portelliin. Hinnat vain pitäisi olla aika korkeat. Ryssät kun ei halpaan huoraan edes koske!

Äänestä

Seksiä on saatava myydä pogostalla. Ortodoksinen yhteisö suorastaan huutaa seksiä. Orto papisto voisi siunata puhtaan seksin pogostalla.

Äänestä

K Y L L Ä !

Äänestä

Ja pitkän kaavan mukaan sitten suoritetaan agti.

Äänestä

Tai vaihtoehtoisesti pogostasta seksivapaa alue. Kukaan ei tee tai puhu seksistä, jotta lapset eivät turmele.

Pogostasta seksitön!

Äänestä

Pogostasta ei saa tulla seksitön, sillä eihän sitten pian ole koko Pogostaakaan! Ilomatsi maa-alueineen liitetään kokonaisuudessaan Joensuuhun ja Jyrki Laakkosen perillisten omaisuudeksi!

Niin ei saa tapahtua!

Äänestä

Olitko myymässä vai ostamassa?

Äänestä

Kukapa tuon lie kieltännä. Nimittäin tuon seksin myynnin. Ja oston. Lähes kaikki sitä harrasttoo. Kuka mistäin syystä. Enkä tarkota kätteisellä maksettua naentia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seksi.Pogosta kirjoitti:

Monella poikamiehellä on rahaa muttei naista. Ilomantsi on syrjässä. Pannaan Portelli pystyyn ja valtion ylimenokauden luvalla tehdään Pogostalle liiketoimintaa, jolla on jopa kv-tilausta!

Maamme ja Euroopan rikkaat voisivat tulla nauttimaan Karjalaisuudesta aitoimmillaan! Myös Karjalan naiset voittaisivat. Paljon rahaa tiedossa kunhan vapautuu estoistaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu