Gomilan muodonmuutos?

Palmanlaahustaja

Kävin Gomila Parkin kotisivuilla ja näytti siltä kuin huoneita olisi remontoitu. Näyttivät ällistyttävän siisteiltä. Onko kukaan käynyt lähiaikoina eli olisiko totta? Joka vuosi olemme saaneet aiempaa pienemmän ja kurjemman huoneen eli josko nyt saisi rempatun ja siistin:)

9

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gomila

      Ainakin osa huoneista oli hieman remointoitu ja textiilejä uusittu kun olin siellä kesäkuussa.

    • Taitaa olla Terreno hiljentynyt.

      • Kierrän-kaukaa

        "Taitaa olla Terreno hiljentynyt."
        Jep. Rakennukset ovat rähjäisiä, eikä väkeä näy. Kuka sinne vapaaehtoisesti lomalle lähtisi? Palman keskustassa on hyviäkin hotelleja ja elämää.


    • Nostalgia vetää pistäytymään.

    • Palmanlaahustaja

      Juu, olivat siistiytyneet aikalailla nuo Gomilan huoneet, samaten yleisilme. Itse asiassa Terrenoon oli tullut uusia kuppiloita eli vähän on piristynyt paikka, vaikka turistejahan siellä ei juurikaan ole. Eikä tarvikaan, en minä niiden takia sinne mene. Entinen iso asunnoiksi remontoitu hotellikompleksikin oli saanut useita uusia asukkaita:)

      Kierrä ihmeessä kaukaa Terrenon tienoot ja asu Palmassa. Jokainen matkailee tavallaan:)

    • Muistan kun Keihäsen kanssa Marques ruokalassa istuttiin ja juttua riitti.

      • Kierrän.kaukaa

        "Muistan kun Keihäsen kanssa Marques ruokalassa istuttiin ja juttua riitti."
        Olisi ollut mukava tavata Keihänen, vaikka en häntä kovin älykkäänä pitänytkään. (Ei pitänyt itsekään: sanoi, ettei ymmärrä talousasioista mitään, mikä piti paikkansa!)


    • Talousasiat lähti lapasesta,mutta pääomaa oli niin paljon ,että konkurssin jälkeen jäi hieman jäljellekin.Painostus tietyiltä tahoilta johti selvitykseen.Ei koskaan saatu esim. selville Keihäsen osuutta kyseiseen Marques ravintolaan.Paikalla sittemmin Eilan baari.

    • Ainavaaan

      Gomila Park olisi ihan hyvä majapaikka jos Aina (omistaja) malttaisi investoida ilmastointilaitteet huoneisiin ja lopettaisi tuttavaperheiden uittamisen uima-altaalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1743
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      57
      1146
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      440
      1107
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1033
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      128
      793
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      743
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      43
      706
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe