Kaupunki joka ei koskaan nuku

Pattaya on mahdollisuuksien kaupunki jonka energian aistii käsinkosketeltavasti. Kaupunki sykkii elämää. Saman fiiliksen olen saanut vain Nykissä ja joillakin festareilla.
Fiilis on sellainen että se vetää mukaansa vaan kun kaikkea on tarjolla niin ei tiedä oikein mistä aloittaisi. Suosittelen Pattayan loman minimipituudeksi kuukautta. Kaksikin viikkoa riittää mutta menee hieman suorittamiseksi jos meinaa kokea kaiken ja käydä kaikkialla. Hyvällä sykkeellä kaksi viikkoa on ok. Mukavuudenhaluiselle / laiskemmalle vähän päälle.
Rento ja ennakkoluuloton asenne toimii ihan kybällä. Omasta asenteesta on kiinni se millaista palvelua saat. Itselläni on tapana laukoa pieniä kohteliaisuuksia ja saan aina loistavaa palvelua ja paljon hymyjä.
Walkkari on nähtävyys varsinkin ensikertalaisille. Dollhousea koko katu.
Niin sanottuuun aitoon Thaimaahan pääsee tutustumaan kalasatamassa tai Sukhumvitin toisella puolella. Pattayahan oli alunperin kalastajakylä ja perinteet elää edelleen vahvoina.
Kaikki extremet löytyy mitä haluat ja halvemmalla kuin esimerkiksi Phuketissa.
Yön jytke ja syke kutsuu mukaansa ja sitten sekaan vaan! Lomalla ei jarrutella eikä pihtailla! Hyviä Pattayan lomia kaikille!
Ensi torstaina lähden turska airwaysillä vähintään kuukauden reissuun josta puolet Pattayalla.
41<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Huhtikuun vietin Pattayalla kerran illalla kävelin Walkin streetin edes takaisin muutamassa baarissa käväisin Rolling Stone ja Frog ja kolmannen nimeä en muista. Kyllä Pattayalla voi olla ilman walkkariakin. Pattaya reissuja 23 viimeisen 10 vuoden aikana yhteensä yli 30x

Äänestä
  • montaako leidaria olet pumpannut siellä pattayalla?

    Äänestä

  • kikkelimiehiä kirjoitti:

    montaako leidaria olet pumpannut siellä pattayalla?

    kikkelimiehiä onkin leidari ja kuuluu Hua Hinin kävijöihin, taipumuksensa vuoksi, vaikka rahanpuutteesta johtuen voikin vain haaveilla kaukomaille matkustamisesta.

    Äänestä

helmikuussa kävelin illalla yhdeksän aikaan pattayan rantakadun päästä päähän, ehdotuksia tuli matkalla 50 josta noin parikymmentä on tyttöpoikia, kävelykadulla gogo baarien edessä kädestä kiinni, sisälle menoa toivoen, hirveä meteli, tyttöpoikia joka kulmassa...

Sukellusveneellä käytiin katsomassa merta, aika upea. Perinteistä lomanviettopaikka, ja paikkoihin tutustumista kuukausi, paljon tavarataloja, laatutuotteet kalliimpia kuin Suomessa, paljon kiinalaista rihkamaa, piraattikelloja ja halpoja vaatteita.
Loppuarvosana pattayasta lomakohteena 6-7
Ensivuonna vuorossa Hua HIn, liput tilattu.

Äänestä
  • Eikös sitä joka rantalomakohteessa ole kaikenlaista krääsää ja halvalla. Itse en valitse lomakohdetta halvan krääsän vuoksi enkä myöskään sen vuoksi, että siellä on muutama satatuhatta muutakin turistia vaeltamassa edestakaisin. Enkä senkään vuoksi, että siellä on joka kadun kulmassa joku pikku apina tarjoamassa seksipalveluitaan. Pattaya yliarvostettu ja tuskin on kauaa lomakohde number one.

    Äänestä

  • pattayyliarvostettu kirjoitti:

    Eikös sitä joka rantalomakohteessa ole kaikenlaista krääsää ja halvalla. Itse en valitse lomakohdetta halvan krääsän vuoksi enkä myöskään sen vuoksi, että siellä on muutama satatuhatta muutakin turistia vaeltamassa edestakaisin. Enkä senkään vuoksi, että siellä on joka kadun kulmassa joku pikku apina tarjoamassa seksipalveluitaan. Pattaya yliarvostettu ja tuskin on kauaa lomakohde number one.

    Kuitenkin Pattayalle matkustaa joka vuosi enemmän ja enemmän turisteja. Eikä varmasti kuin murto osa niiden tyttöjen takia. Lapsiperheiden määrä lisääntynyt huomattavasti viimeisen kymmenen vuoden aikana. Tietäisit kaiken tuon jos olisit Pattayalla käynyt. Siellä on hauskaa kaikilla terveellä järjellä varustetuilla.

    Äänestä

  • pattayyliarvostettu kirjoitti:

    Eikös sitä joka rantalomakohteessa ole kaikenlaista krääsää ja halvalla. Itse en valitse lomakohdetta halvan krääsän vuoksi enkä myöskään sen vuoksi, että siellä on muutama satatuhatta muutakin turistia vaeltamassa edestakaisin. Enkä senkään vuoksi, että siellä on joka kadun kulmassa joku pikku apina tarjoamassa seksipalveluitaan. Pattaya yliarvostettu ja tuskin on kauaa lomakohde number one.

    Huomaa ettet ole koskaan käynyt Pattayalla. High seasonia lukuunottamatta varsin rauhallista ja rantalomakrääsää ei juurikaan ole edes myynnissä kuin jompparin puolella.
    Heitettyäsi rasistijuttujasi huomautit kuitenkin että Pattaya on number one.
    Päiväkännit on näköjään yliarvostettuja.

    Äänestä

Hua Hinissä ei moisia sukellusvene mahdollisuuksia ole eikä paljon muutakaan. Ehdotuksia sielläkin kuulee. Helmikuussa olin arvosana 2. Tammikuussa Pattayalle.

Äänestä
  • Joo niin varmaa, en ole pahemmin kiinnostunut näistä ehdotuksista, lepoa ja rauhallisuutta kaipaan, en niinkään villiä yöelämää, Pattayalla siitä saa tarpeekseen, eräs tuttuni käy Hua hinissä säännöllisesti, kehuu kovasti paikka, on vesipuistoja, ja monta hyvää uimarantaa, sukellusveneitä en kaipaa kun kerran on nähnyt, ei useampaan ole tarvetta, ainakaan saman lahden toisella puolella, tuskin sen on sen parempi.

    Hotelli oli centara jotain, ainakin kartasta katsoen hyvällä paikalla.

    Äänestä

  • Kerro Sattahipistä kun olet siellä käynyt, sehän on Hua Hinistä katsoen lahden toisella puolella. Itse vietin siellä 4 vrk kolme vuotta sitten.
    Pattayalla on myös rauhallisia alueita paljonkin kun vaan osaa mennä kauemmas kuin Beach road ja 2 nd road Walking streetistä puhumattakaan. Sara beach on Pattayan paras ranta 15 kilometriä toki kaupungista Rayongin suuntaan. Prätkällä ja autolla pääsee.

    Äänestä

  • En tiedä Pattaya on lähden toisella puolella, Hua hin toisella jokin hieman etelämmässä, kyllähän nuo palvelut on prostituutio vetosia pattaylla, meni sitten minne tahansa... Kaikki rannat oli huonoja Pattayalla, tuota mainitsemaasi en tiedä..

    Äänestä

  • sense8 kirjoitti:

    Joo niin varmaa, en ole pahemmin kiinnostunut näistä ehdotuksista, lepoa ja rauhallisuutta kaipaan, en niinkään villiä yöelämää, Pattayalla siitä saa tarpeekseen, eräs tuttuni käy Hua hinissä säännöllisesti, kehuu kovasti paikka, on vesipuistoja, ja monta hyvää uimarantaa, sukellusveneitä en kaipaa kun kerran on nähnyt, ei useampaan ole tarvetta, ainakaan saman lahden toisella puolella, tuskin sen on sen parempi.

    Hotelli oli centara jotain, ainakin kartasta katsoen hyvällä paikalla.

    Ei niistä ehdotuksista kannata välittää, kävelee ohi vaan.

    Itse kyllä otan tytön mukaan joka ilta, mutta en koskaan kadulla partioivista tyrkyistä vaan valikoin baarihalleista nuorimman ja kauneimman näköisen ja yleensä se aina mukaan lähtee.

    Äänestä

  • sense8 kirjoitti:

    En tiedä Pattaya on lähden toisella puolella, Hua hin toisella jokin hieman etelämmässä, kyllähän nuo palvelut on prostituutio vetosia pattaylla, meni sitten minne tahansa... Kaikki rannat oli huonoja Pattayalla, tuota mainitsemaasi en tiedä..

    Pienet on ollut kuviot Pattayalla jos väität että meni minne tahansa niin prostutuutio palveluja tarjolla. Ja kyllä sitä tarjontaa Hua Hinissäkin on riittävästi niitä haluaville.
    Jos lähdet itään Hua Hinistä niin ei Pattaya ole todellakaan vastapuolella vaan Rayong ja niinkuin jo kirjoitin Sattahip.
    Eikä se Hua Hinin ranta ole sen kummoisempi kuin Pattayan Beach roadin ranta. Mutta mielestäni Jomtien on parempi kuin Huan ranta. Nämähän ovat makuasioita.

    Äänestä

  • sense8 kirjoitti:

    En tiedä Pattaya on lähden toisella puolella, Hua hin toisella jokin hieman etelämmässä, kyllähän nuo palvelut on prostituutio vetosia pattaylla, meni sitten minne tahansa... Kaikki rannat oli huonoja Pattayalla, tuota mainitsemaasi en tiedä..

    tässä videota Pattayan Saray beach.
    https://www.youtube.com/watch?v=oAW7w0NUFYk

    Äänestä

  • MOT-60 kirjoitti:

    Pienet on ollut kuviot Pattayalla jos väität että meni minne tahansa niin prostutuutio palveluja tarjolla. Ja kyllä sitä tarjontaa Hua Hinissäkin on riittävästi niitä haluaville.
    Jos lähdet itään Hua Hinistä niin ei Pattaya ole todellakaan vastapuolella vaan Rayong ja niinkuin jo kirjoitin Sattahip.
    Eikä se Hua Hinin ranta ole sen kummoisempi kuin Pattayan Beach roadin ranta. Mutta mielestäni Jomtien on parempi kuin Huan ranta. Nämähän ovat makuasioita.

    Mikäs kekkuli sinä olet, sanoinko jossain että Pattaya ja Hua hin on vastakkain, en, totesin että ne ovat saman lahden toisella puolella.

    Minä en ole käynyt Hua Hinissä mutta olen lukenut että Hua Hininssä on rantoja enemmän kuin Pattayalla, ja parempi tasoisia.

    siellä on etelässä vielä Thaimaa paras ranta, ainakin lovely planet matkaoppaan mukaan Ao Manao, ja kun nippelitietoa kaipaat niin miksi Thaimaan esimmäinen rantahotelli on rakennettu Hua Hiniin vuonna 1923, samainen hotelli josta varasin huoneen neljäksi viikoksi.

    Toinen nero kommentoi, että ei niitä tarjokkaita tarvitse ottaa mukaan ja vielä kehuskeli niitä käyttävänsä, tälläinen ei ole sivistyneen ihmisen kirjoittelua, eikä paikka joka niitä kohtuuttasti tarjoaa ole sivistynyt.

    Nippelitietoa vielä lisää, tiedättekö että Agatha Cristien muutaman kirjan tapahtuma paikkana on Hua Hin, moukat.

    Äänestä

  • Pattayan keskusta on bile- ja baarikaupunkia mutta myös tasokasta kauppapaikkaa. Kaikki kansainväliset mittapuut täyttävä metropoli.
    Maailmassa ei ole koskaan ollut yhtään kaupunkia jossa ei olisi maksullista seksiä tarjolla. Ei sitä turhaan kutsuta maailman vanhimmaksi ammatiksi. Etelä ja Itä-Euroopassa paljon liikkuneena olen törmännyt prostituutioon kaikkialla. Levähdysalueilla, rekkaparkeissa.. Kaikkialla vilisee bikiniasuisia naisia bongailemassa asiakkaitaan.
    Ei Hua Hin poikkea mitenkään muista kaupungeista. Thaimaan kulttuuri poikkeaa muista maista koska yleensä rahaa ei pyydetä vaan sitä annetaan sen mukaan miten seurustelu sujui.
    Hua Hinissä on omat tyttökorttelinsa. Kuninkaan kesäpaikan vuoksi paikat eivät saa olla auki yhtä pidempään joten toiminta on rajoitetumpaa. Sivistyksen kanssa näillä asioilla ei ole mitään tekemistä.
    Olen työskennellyt monenlaisissa kansainvälisissä kuvioissa jo parikymmentä vuotta.
    Omien havaintojeni pohjalta rehellisesti totean että mitä varakkaampi ja mitä korkeammassa asemassa mies on niin sitä enemmän hän käyttää maksullisia palveluita. Heidän vaimot usein tietävät mutta sille annetaan hiljainen hyväksyntä ja heidän vaimoillaan on usein omat rientonsa.
    Liikemiesten ja poliitikkojen riennoissa on aina, toistan aina, vakionumerona kokousten, illallisten, katselmusten ja vierailujen jälkeen ohjelmassa mennä joko strippibaariin tai sitten privaattimestoihin. Jotkut jaellaan suoraan autoista ennalta valittuihin ilotaloihin.
    Satoja kertoja tilanteissa mukana olleena muistan yhden miehen, erään suuren tehtaan edustajan, joka ei käyttänyt maksullisten palveluita.
    Kannattaa ottaa sellainen köyhä lintubongari Suomesta niin uskoisin ettei hän ihan ensimmäiseksi säntää ilolintujen perään jos metsässä rääkyy tilttihiipiäinen.
    Tällaista tämä maailman meno on. Sivistynyttä tai ei. Taitaa meikäläiselläkin olla mennyt yhden tai kahden omakotitalon verran mennyt maksullisiin naisiin ja toinen mokoma vaimoihin. Elämä on.
    Hua Hin on ihan ok. Hyvää meininkiä löytyy ja hyviä beachejäkin jos ei tuulet ole myllertäneet liikaa. Suosittelen käymään myös Cha Amissa ja sen vieressä olevissa kansallispuistoissa plus lepakkoluolissa. Cha amin aallonmurtajan päässä näkyy joskus delfiinejäkin. Ravut tykkäsi varpaista taasen sen pienemmän aallonmurtajan vieressä.
    http://www.tripadvisor.fi/Attraction_Review-g297919-d6979848-Reviews-Nayang_Bat_Cave-Cha_am_Phetchaburi_Province.html

    Äänestä

  • matkustellutjapaljon kirjoitti:

    Pattayan keskusta on bile- ja baarikaupunkia mutta myös tasokasta kauppapaikkaa. Kaikki kansainväliset mittapuut täyttävä metropoli.
    Maailmassa ei ole koskaan ollut yhtään kaupunkia jossa ei olisi maksullista seksiä tarjolla. Ei sitä turhaan kutsuta maailman vanhimmaksi ammatiksi. Etelä ja Itä-Euroopassa paljon liikkuneena olen törmännyt prostituutioon kaikkialla. Levähdysalueilla, rekkaparkeissa.. Kaikkialla vilisee bikiniasuisia naisia bongailemassa asiakkaitaan.
    Ei Hua Hin poikkea mitenkään muista kaupungeista. Thaimaan kulttuuri poikkeaa muista maista koska yleensä rahaa ei pyydetä vaan sitä annetaan sen mukaan miten seurustelu sujui.
    Hua Hinissä on omat tyttökorttelinsa. Kuninkaan kesäpaikan vuoksi paikat eivät saa olla auki yhtä pidempään joten toiminta on rajoitetumpaa. Sivistyksen kanssa näillä asioilla ei ole mitään tekemistä.
    Olen työskennellyt monenlaisissa kansainvälisissä kuvioissa jo parikymmentä vuotta.
    Omien havaintojeni pohjalta rehellisesti totean että mitä varakkaampi ja mitä korkeammassa asemassa mies on niin sitä enemmän hän käyttää maksullisia palveluita. Heidän vaimot usein tietävät mutta sille annetaan hiljainen hyväksyntä ja heidän vaimoillaan on usein omat rientonsa.
    Liikemiesten ja poliitikkojen riennoissa on aina, toistan aina, vakionumerona kokousten, illallisten, katselmusten ja vierailujen jälkeen ohjelmassa mennä joko strippibaariin tai sitten privaattimestoihin. Jotkut jaellaan suoraan autoista ennalta valittuihin ilotaloihin.
    Satoja kertoja tilanteissa mukana olleena muistan yhden miehen, erään suuren tehtaan edustajan, joka ei käyttänyt maksullisten palveluita.
    Kannattaa ottaa sellainen köyhä lintubongari Suomesta niin uskoisin ettei hän ihan ensimmäiseksi säntää ilolintujen perään jos metsässä rääkyy tilttihiipiäinen.
    Tällaista tämä maailman meno on. Sivistynyttä tai ei. Taitaa meikäläiselläkin olla mennyt yhden tai kahden omakotitalon verran mennyt maksullisiin naisiin ja toinen mokoma vaimoihin. Elämä on.
    Hua Hin on ihan ok. Hyvää meininkiä löytyy ja hyviä beachejäkin jos ei tuulet ole myllertäneet liikaa. Suosittelen käymään myös Cha Amissa ja sen vieressä olevissa kansallispuistoissa plus lepakkoluolissa. Cha amin aallonmurtajan päässä näkyy joskus delfiinejäkin. Ravut tykkäsi varpaista taasen sen pienemmän aallonmurtajan vieressä.
    http://www.tripadvisor.fi/Attraction_Review-g297919-d6979848-Reviews-Nayang_Bat_Cave-Cha_am_Phetchaburi_Province.html

    Eiköhän jokainen vastaa omista tekemisistään, ja eikö seksuaalisuuteen liittyvät asiat ole hyvin yksityisiä, ja jos tällä joutuisi esiintymään omalla nimellä, tuskin kirjoittelu olisi tälläistä, tämä tyyppinen keskustelupalsta vapauttaa mielikuvituksen mitä uskomattomiin suorituksiin, kun todellista kirjoittajaa ei pysty kaivamaan esille, voidaan kirjoittaa mitä sylkisuuhun tuo, jos joku kirjoittaa omalla nimellä, saman tasoisia juttuja, olisivat hullun paperit paikallaan usealle.

    Tietysti osalle tämä on terapiaa, kun voi ajatella olevansa rikkaampi, kauniimpi, komeampi, paremmin pärjäävä kun todellisuudessa on, ja esiintyä virtuaalihenkilönä täällä, vailla totuuden häivääkään täällä.
    Ja se suotakoon ihmiselle jolle sille on tarvetta.

    Mitä taas tulee prostituutioon, normaali terve ihminen ei sitä tarvitse, melkein poikeuksetta kyse on narsistisesta persoonallisuushäiriöstä, jolloin olennaista on tämän prostituoidun alistaminen, siinä olet oikeassa että samoja luonteenpiirteitä on ihmisillä jotka janoavat valtaa, yritysjohtajat ja poliitikot kuuluvat tähän ryhmään, olkoon lukijan päätettävissä onko ammatinvalinnassa kyse syy- ja seuraussuhteesta.

    Tavalliselle ihmiselle prostituution käyttö on poikkeuksetta merkki, kyvyttömyydestä ihmissuhteisiin normaalilla tavalla, ja siinäkin on yleensä kyse vallasta ja siitä että minä maksan, olet minulle kauppatavaraa.

    Tämä liikemies, poliitikko ryhmä piilottelee tekemisiään, eikä ikinä kehuskele niillä paitsi omassa porukassaan, nämä tavalliset ihmiset taas hehkuvat kun pääsevät kertomaan kokemuksistaan, naisten miehenä mikä lienee ymmärrettävää koska heillä on niitä kokemuksia hyvin rajallisesti.

    Sitten on vielä kolmas ryhmä jotka hakevat puolisonsa prostituoiduista mutta siitä en viitsi kirjoitella tämän enempää...

    Äänestä

  • sense8 kirjoitti:

    Mikäs kekkuli sinä olet, sanoinko jossain että Pattaya ja Hua hin on vastakkain, en, totesin että ne ovat saman lahden toisella puolella.

    Minä en ole käynyt Hua Hinissä mutta olen lukenut että Hua Hininssä on rantoja enemmän kuin Pattayalla, ja parempi tasoisia.

    siellä on etelässä vielä Thaimaa paras ranta, ainakin lovely planet matkaoppaan mukaan Ao Manao, ja kun nippelitietoa kaipaat niin miksi Thaimaan esimmäinen rantahotelli on rakennettu Hua Hiniin vuonna 1923, samainen hotelli josta varasin huoneen neljäksi viikoksi.

    Toinen nero kommentoi, että ei niitä tarjokkaita tarvitse ottaa mukaan ja vielä kehuskeli niitä käyttävänsä, tälläinen ei ole sivistyneen ihmisen kirjoittelua, eikä paikka joka niitä kohtuuttasti tarjoaa ole sivistynyt.

    Nippelitietoa vielä lisää, tiedättekö että Agatha Cristien muutaman kirjan tapahtuma paikkana on Hua Hin, moukat.

    Agatha Christie kirjoitti rikoskirjoja. Hua Hin oli siis silloin oivallinen inspiraation lähde. Siellähän niitä rikoksia tapahtuu

    Äänestä

  • matkustellutjapaljon kirjoitti:

    Pattayan keskusta on bile- ja baarikaupunkia mutta myös tasokasta kauppapaikkaa. Kaikki kansainväliset mittapuut täyttävä metropoli.
    Maailmassa ei ole koskaan ollut yhtään kaupunkia jossa ei olisi maksullista seksiä tarjolla. Ei sitä turhaan kutsuta maailman vanhimmaksi ammatiksi. Etelä ja Itä-Euroopassa paljon liikkuneena olen törmännyt prostituutioon kaikkialla. Levähdysalueilla, rekkaparkeissa.. Kaikkialla vilisee bikiniasuisia naisia bongailemassa asiakkaitaan.
    Ei Hua Hin poikkea mitenkään muista kaupungeista. Thaimaan kulttuuri poikkeaa muista maista koska yleensä rahaa ei pyydetä vaan sitä annetaan sen mukaan miten seurustelu sujui.
    Hua Hinissä on omat tyttökorttelinsa. Kuninkaan kesäpaikan vuoksi paikat eivät saa olla auki yhtä pidempään joten toiminta on rajoitetumpaa. Sivistyksen kanssa näillä asioilla ei ole mitään tekemistä.
    Olen työskennellyt monenlaisissa kansainvälisissä kuvioissa jo parikymmentä vuotta.
    Omien havaintojeni pohjalta rehellisesti totean että mitä varakkaampi ja mitä korkeammassa asemassa mies on niin sitä enemmän hän käyttää maksullisia palveluita. Heidän vaimot usein tietävät mutta sille annetaan hiljainen hyväksyntä ja heidän vaimoillaan on usein omat rientonsa.
    Liikemiesten ja poliitikkojen riennoissa on aina, toistan aina, vakionumerona kokousten, illallisten, katselmusten ja vierailujen jälkeen ohjelmassa mennä joko strippibaariin tai sitten privaattimestoihin. Jotkut jaellaan suoraan autoista ennalta valittuihin ilotaloihin.
    Satoja kertoja tilanteissa mukana olleena muistan yhden miehen, erään suuren tehtaan edustajan, joka ei käyttänyt maksullisten palveluita.
    Kannattaa ottaa sellainen köyhä lintubongari Suomesta niin uskoisin ettei hän ihan ensimmäiseksi säntää ilolintujen perään jos metsässä rääkyy tilttihiipiäinen.
    Tällaista tämä maailman meno on. Sivistynyttä tai ei. Taitaa meikäläiselläkin olla mennyt yhden tai kahden omakotitalon verran mennyt maksullisiin naisiin ja toinen mokoma vaimoihin. Elämä on.
    Hua Hin on ihan ok. Hyvää meininkiä löytyy ja hyviä beachejäkin jos ei tuulet ole myllertäneet liikaa. Suosittelen käymään myös Cha Amissa ja sen vieressä olevissa kansallispuistoissa plus lepakkoluolissa. Cha amin aallonmurtajan päässä näkyy joskus delfiinejäkin. Ravut tykkäsi varpaista taasen sen pienemmän aallonmurtajan vieressä.
    http://www.tripadvisor.fi/Attraction_Review-g297919-d6979848-Reviews-Nayang_Bat_Cave-Cha_am_Phetchaburi_Province.html

    Taas yksi kekkuli, mikä hemmetti näitä neroja tänne keskittää ja miksi... Tuohon prostituutioon en ota kantaa, olkoon kuten kirjoitit... Kirjoituksesi selitteli maksullisuutta 80 % ja 20 % asiaa, joita alhaalla kumoan.

    Aloitetaan vaikkapa tuosta metropolista, ei Pattaya ole mikään metropoli, hieman yli 300.000 asukkaallaan, mitä taas kauppapaikkana tulee silläkään ei ole juurikaan perusteita varsinkaan laatutavaraa ostettaessa, erässä laatuluokan käsilaukku maksaa Pattayalla. 1820 euroa ja Helsingistä sen saa 1200 eurolla, sama on kaikissa luksustuotteissa, veroa peritään ylellisyystuotteiden myynnistä erikseen, huomattava määrä... Oikeastaan muuta perustelua ei tarvikkaaan, toki menen cha amiinkin kun se on 30 kilsan päässä Hua Hinistä..

    Totesit että Pattaya on kansainvälisen mittapuun mukainen kauppapaikka, ei varmasti ole Bangkok on kylläkin, kun tuollaista väität joko et edes ole käynyt Pattayalla tai sitten käsityksiä metropolista ja kansainvälisenä kauppapaikkana vähintäänkin kummallinen...

    Muuten luin tuon Bergströmin kirjoittaman jutun, luulen että sinulla on hyvä mielikuvitus..

    Äänestä

  • Sarkastinenhuomauttaa kirjoitti:

    Agatha Christie kirjoitti rikoskirjoja. Hua Hin oli siis silloin oivallinen inspiraation lähde. Siellähän niitä rikoksia tapahtuu

    Vedit Jarmo taas tyhmyydessään pohjat, valtaosa Agathan kirjoista on kirjoitettu 20-30 luvulla, jolloin tämä rouva kirjoitteli Hua Hinistä käsin ja Hua Hiniä kuvaillen, jolloin pattayasta ollut tietoakaan, jessus että olet tyhmä, ja oppimaton, viimeisen kirjan rouva kirjoitti 70 luvulla, jolloin Pattaya oli hyvin pieni kylä, pienempi kuin Hua Hin...

    Äänestä

  • zaphodbbx kirjoitti:

    Vedit Jarmo taas tyhmyydessään pohjat, valtaosa Agathan kirjoista on kirjoitettu 20-30 luvulla, jolloin tämä rouva kirjoitteli Hua Hinistä käsin ja Hua Hiniä kuvaillen, jolloin pattayasta ollut tietoakaan, jessus että olet tyhmä, ja oppimaton, viimeisen kirjan rouva kirjoitti 70 luvulla, jolloin Pattaya oli hyvin pieni kylä, pienempi kuin Hua Hin...

    Voi pyhä yksinkertaisuus!!!!!!! Johan nimimerkistä voi päätelle jotain. Tosikko.

    Kukakohan veti tyhmyydestä pohjat?

    Äänestä

  • zaphodbbx kirjoitti:

    Vedit Jarmo taas tyhmyydessään pohjat, valtaosa Agathan kirjoista on kirjoitettu 20-30 luvulla, jolloin tämä rouva kirjoitteli Hua Hinistä käsin ja Hua Hiniä kuvaillen, jolloin pattayasta ollut tietoakaan, jessus että olet tyhmä, ja oppimaton, viimeisen kirjan rouva kirjoitti 70 luvulla, jolloin Pattaya oli hyvin pieni kylä, pienempi kuin Hua Hin...

    Tänä päivänä Pattaya on City ja Hua Hin town. Hua Hin on sivistyksen kehto, joka on jäänyt kehdon asteelle.
    Pattayalle ja sen läheisyyteen rakennettu paljon teollisuutta, Hua Hiniin ilmestynyt vain turismille hömppää.

    Äänestä

  • matkustellutjapaljon kirjoitti:

    Pattayan keskusta on bile- ja baarikaupunkia mutta myös tasokasta kauppapaikkaa. Kaikki kansainväliset mittapuut täyttävä metropoli.
    Maailmassa ei ole koskaan ollut yhtään kaupunkia jossa ei olisi maksullista seksiä tarjolla. Ei sitä turhaan kutsuta maailman vanhimmaksi ammatiksi. Etelä ja Itä-Euroopassa paljon liikkuneena olen törmännyt prostituutioon kaikkialla. Levähdysalueilla, rekkaparkeissa.. Kaikkialla vilisee bikiniasuisia naisia bongailemassa asiakkaitaan.
    Ei Hua Hin poikkea mitenkään muista kaupungeista. Thaimaan kulttuuri poikkeaa muista maista koska yleensä rahaa ei pyydetä vaan sitä annetaan sen mukaan miten seurustelu sujui.
    Hua Hinissä on omat tyttökorttelinsa. Kuninkaan kesäpaikan vuoksi paikat eivät saa olla auki yhtä pidempään joten toiminta on rajoitetumpaa. Sivistyksen kanssa näillä asioilla ei ole mitään tekemistä.
    Olen työskennellyt monenlaisissa kansainvälisissä kuvioissa jo parikymmentä vuotta.
    Omien havaintojeni pohjalta rehellisesti totean että mitä varakkaampi ja mitä korkeammassa asemassa mies on niin sitä enemmän hän käyttää maksullisia palveluita. Heidän vaimot usein tietävät mutta sille annetaan hiljainen hyväksyntä ja heidän vaimoillaan on usein omat rientonsa.
    Liikemiesten ja poliitikkojen riennoissa on aina, toistan aina, vakionumerona kokousten, illallisten, katselmusten ja vierailujen jälkeen ohjelmassa mennä joko strippibaariin tai sitten privaattimestoihin. Jotkut jaellaan suoraan autoista ennalta valittuihin ilotaloihin.
    Satoja kertoja tilanteissa mukana olleena muistan yhden miehen, erään suuren tehtaan edustajan, joka ei käyttänyt maksullisten palveluita.
    Kannattaa ottaa sellainen köyhä lintubongari Suomesta niin uskoisin ettei hän ihan ensimmäiseksi säntää ilolintujen perään jos metsässä rääkyy tilttihiipiäinen.
    Tällaista tämä maailman meno on. Sivistynyttä tai ei. Taitaa meikäläiselläkin olla mennyt yhden tai kahden omakotitalon verran mennyt maksullisiin naisiin ja toinen mokoma vaimoihin. Elämä on.
    Hua Hin on ihan ok. Hyvää meininkiä löytyy ja hyviä beachejäkin jos ei tuulet ole myllertäneet liikaa. Suosittelen käymään myös Cha Amissa ja sen vieressä olevissa kansallispuistoissa plus lepakkoluolissa. Cha amin aallonmurtajan päässä näkyy joskus delfiinejäkin. Ravut tykkäsi varpaista taasen sen pienemmän aallonmurtajan vieressä.
    http://www.tripadvisor.fi/Attraction_Review-g297919-d6979848-Reviews-Nayang_Bat_Cave-Cha_am_Phetchaburi_Province.html

    Sen verran haluan kommentoida kun kehuskelit miten varakkaammat ja businessmiehet käyttävät enemmän ilotyttötarjontaa kuin tavalliset voinen kertoa yhden asian vuosien takaa. Eräs ystäväni, myöskin erään keski- Eurooppalaisen ison yrityksen johtaja, jossa myös suomalaisia silmäätekeviä mukana, kertoi naureskellen miten suomalaiset miehet yleensä käyttäytyvät näissä iltariennoissa. Neuvottelut menee aina ihan ok ja ollaan selvinpäin, mutta iltariennoissa suomalaiset miehet ovat humalahakuisia ja jopa alkuillan tunneilla järki seisoo päässä ettei mistään sosiaalisesta kannsakäymisestä muiden maiden osakkaiden kanssa tule yhtään mitään. Suomalaiset kuulemma kännipäissään huutelevat, että huoriin pitää päästä ja äkkiä ja sitten sitä kännikaloja vietiin huoriin yhteiskuljetuksella. Yritys edelleen elinvoimainen, mutta nimeä en viitsi sanoa, muuten nimet paljastuisivat heti.

    Äänestä

  • Sense8 kirjoitti:

    Taas yksi kekkuli, mikä hemmetti näitä neroja tänne keskittää ja miksi... Tuohon prostituutioon en ota kantaa, olkoon kuten kirjoitit... Kirjoituksesi selitteli maksullisuutta 80 % ja 20 % asiaa, joita alhaalla kumoan.

    Aloitetaan vaikkapa tuosta metropolista, ei Pattaya ole mikään metropoli, hieman yli 300.000 asukkaallaan, mitä taas kauppapaikkana tulee silläkään ei ole juurikaan perusteita varsinkaan laatutavaraa ostettaessa, erässä laatuluokan käsilaukku maksaa Pattayalla. 1820 euroa ja Helsingistä sen saa 1200 eurolla, sama on kaikissa luksustuotteissa, veroa peritään ylellisyystuotteiden myynnistä erikseen, huomattava määrä... Oikeastaan muuta perustelua ei tarvikkaaan, toki menen cha amiinkin kun se on 30 kilsan päässä Hua Hinistä..

    Totesit että Pattaya on kansainvälisen mittapuun mukainen kauppapaikka, ei varmasti ole Bangkok on kylläkin, kun tuollaista väität joko et edes ole käynyt Pattayalla tai sitten käsityksiä metropolista ja kansainvälisenä kauppapaikkana vähintäänkin kummallinen...

    Muuten luin tuon Bergströmin kirjoittaman jutun, luulen että sinulla on hyvä mielikuvitus..

    Korkea hintataso merkkiliikkeissä ei muuta metropolia eikä kauppapaikkaa miksikään muuksi. Varakkaat ihmiset shoppailee lomillaan hinnoista piittaamatta koska vastaavia putiikkeja ei helposti Suomesta bongaa. Pattaya on äärimmäisen kansainvälinen. Harvaan turistikohteeseen tullaan aivan kaikkialta maailmassa kuten Pattayalle.
    Mikä helvetin "kekkuli"? Joku savolaisjuntti siellä tietävinään jotakin Pattayasta.
    Tuo fakta varakkaiden ja valtaapitävien naisseikkailuista kirveltää näitä jotka koettavat antaa ymmärtää että vain junttireppanat niitä harrastaa. Junttireppanoilla ei valitettavasti ole varaa sellaiseen.

    Toinen sanoi "Mitä taas tulee prostituutioon, normaali terve ihminen ei sitä tarvitse, melkein poikeuksetta kyse on narsistisesta persoonallisuushäiriöstä, jolloin olennaista on tämän prostituoidun alistaminen" ...Tuo jos mikä on täyttä potaskaa. Maksullisien käyttäjissä on aivan tasapuolisesti kaikenlaisia miehiä ja heissä ei ole maintsemiasi ominaisuuksia suhteellisesti yhtään sen enempää kuin niissä miehissä jotka jostakin syystä eivät ole käyneet maksullisissa.
    Terve ihminen nimenomaan tarvitsee kosketusta, seksiä ja kanssakäymistä toisen ihmisen kanssa.
    Kyllä ne kuules kehuskelee ne liikemiehet ja poliitikot niillä naisseikkailuillaan mutta ei tietenkään sivullisten ja vaimojen kuullen. Minulla olisi tuhat tarinaa nimekkäistä henkilöistä mutta en ole mikään vasikka.
    Maksullisesta seurasta voidaan puhua täysin samalla tavalla kuin tavallisesta parisuhteestakin. Ei siinä ole mitään ihmeellistä tai tabua. Ensi kerta voi jännittää. Kaikilla ei syystä tai toisesta ole vakikumppania. Suomessakin on yli miljoona aikuista sinkkua ja sadat tuhannet metsästää seksiseuraa netissä jokaikinen päivä. Kukin tavallaan.
    Siinä ei ole mitään kehumista jos kerron että olipas upea seuralainen minulla tässä taannoin. Samalla tavalla nainen voi kertoa kaverilleen millainen aviomies tällä on. Siviilisääty tai ammatti eivät määrittele ihmistä kovinkaan paljoa.
    Valitettavasti arvon naiset, ne teidänkin mahdolliset miehet panevat vierasta sopivan tilaisuuden tullen.
    Minä olen sen verran rehellinen nykyään etten aloita enää parisuhdetta koska tiedän etten kykenisi olemaan uskollinen kovin kauaa. Seksisuhteet kyllä käy. Olin aikoinaan uskollinen aviomies ja pidin maksullisissa käyviä miehiä jotenkin viallisina mutta niin se vaan siperia kouli minustakin salonkikelpoisen huoripukin.

    Äänestä

  • zaphodbbx kirjoitti:

    Vedit Jarmo taas tyhmyydessään pohjat, valtaosa Agathan kirjoista on kirjoitettu 20-30 luvulla, jolloin tämä rouva kirjoitteli Hua Hinistä käsin ja Hua Hiniä kuvaillen, jolloin pattayasta ollut tietoakaan, jessus että olet tyhmä, ja oppimaton, viimeisen kirjan rouva kirjoitti 70 luvulla, jolloin Pattaya oli hyvin pieni kylä, pienempi kuin Hua Hin...

    Katsopa wikipediasta milloin valtaosa kirjoista on kirjoitettu. Luulosi nimittäin väärä.

    Äänestä

  • zaphodbbx kirjoitti:

    Vedit Jarmo taas tyhmyydessään pohjat, valtaosa Agathan kirjoista on kirjoitettu 20-30 luvulla, jolloin tämä rouva kirjoitteli Hua Hinistä käsin ja Hua Hiniä kuvaillen, jolloin pattayasta ollut tietoakaan, jessus että olet tyhmä, ja oppimaton, viimeisen kirjan rouva kirjoitti 70 luvulla, jolloin Pattaya oli hyvin pieni kylä, pienempi kuin Hua Hin...

    Kyllä se Hua Hin on pakko olla hieno kohde kun Agatha Christiekin on lomaillut siellä. Mutta mistäs tuollainen tieto että ihan kirjoitti siellä niitä kirjoja. Postikortteja varmaan kirjoitti ei kirjoja. Useissa lähteissä kyllä mainitaan missä hän tykkäsi kirjoittaa.

    Äänestä

  • BergströminSalli kirjoitti:

    Eiköhän jokainen vastaa omista tekemisistään, ja eikö seksuaalisuuteen liittyvät asiat ole hyvin yksityisiä, ja jos tällä joutuisi esiintymään omalla nimellä, tuskin kirjoittelu olisi tälläistä, tämä tyyppinen keskustelupalsta vapauttaa mielikuvituksen mitä uskomattomiin suorituksiin, kun todellista kirjoittajaa ei pysty kaivamaan esille, voidaan kirjoittaa mitä sylkisuuhun tuo, jos joku kirjoittaa omalla nimellä, saman tasoisia juttuja, olisivat hullun paperit paikallaan usealle.

    Tietysti osalle tämä on terapiaa, kun voi ajatella olevansa rikkaampi, kauniimpi, komeampi, paremmin pärjäävä kun todellisuudessa on, ja esiintyä virtuaalihenkilönä täällä, vailla totuuden häivääkään täällä.
    Ja se suotakoon ihmiselle jolle sille on tarvetta.

    Mitä taas tulee prostituutioon, normaali terve ihminen ei sitä tarvitse, melkein poikeuksetta kyse on narsistisesta persoonallisuushäiriöstä, jolloin olennaista on tämän prostituoidun alistaminen, siinä olet oikeassa että samoja luonteenpiirteitä on ihmisillä jotka janoavat valtaa, yritysjohtajat ja poliitikot kuuluvat tähän ryhmään, olkoon lukijan päätettävissä onko ammatinvalinnassa kyse syy- ja seuraussuhteesta.

    Tavalliselle ihmiselle prostituution käyttö on poikkeuksetta merkki, kyvyttömyydestä ihmissuhteisiin normaalilla tavalla, ja siinäkin on yleensä kyse vallasta ja siitä että minä maksan, olet minulle kauppatavaraa.

    Tämä liikemies, poliitikko ryhmä piilottelee tekemisiään, eikä ikinä kehuskele niillä paitsi omassa porukassaan, nämä tavalliset ihmiset taas hehkuvat kun pääsevät kertomaan kokemuksistaan, naisten miehenä mikä lienee ymmärrettävää koska heillä on niitä kokemuksia hyvin rajallisesti.

    Sitten on vielä kolmas ryhmä jotka hakevat puolisonsa prostituoiduista mutta siitä en viitsi kirjoitella tämän enempää...

    Ei ole mitään tarvetta tai kiinnostusta alistaa Thaimaan tyttöjä mitenkään, eikä myöskään ajatella heitä kauppatavarana. Itse kohtelen tyttöjä aina hyvin ja arvokkaasti, he tekevät tärkeää työtä. Ei siinä ihmistä osteta vaan palvelua ja seuraa.

    Parempi olisikin että naisia alistamaan pyrkivät perverssit pysyisivät Thaimaasta pois.

    Se pystyykö ihminen "normaaleihin" ihmissuhteisiin ei mitenkään korreloi sen kanssa harrastaako hän maksullisia seksipalveluita. Toisille Vaan ns. normaalit ihmissuhteet eivät riitä tai anna täydellistä tyydytystä.

    Äänestä

  • realiteetit kirjoitti:

    Ei ole mitään tarvetta tai kiinnostusta alistaa Thaimaan tyttöjä mitenkään, eikä myöskään ajatella heitä kauppatavarana. Itse kohtelen tyttöjä aina hyvin ja arvokkaasti, he tekevät tärkeää työtä. Ei siinä ihmistä osteta vaan palvelua ja seuraa.

    Parempi olisikin että naisia alistamaan pyrkivät perverssit pysyisivät Thaimaasta pois.

    Se pystyykö ihminen "normaaleihin" ihmissuhteisiin ei mitenkään korreloi sen kanssa harrastaako hän maksullisia seksipalveluita. Toisille Vaan ns. normaalit ihmissuhteet eivät riitä tai anna täydellistä tyydytystä.

    Sina oikeastaan itse vastaat omaan ongelmaasi itse, ja pitänee miettiä miksi normaalit ihmissuhteet eivät anna tyydytystä, ja selvittää mitä tämä tyydytys edes tarkoittaa, šelvää on että maksulliset eivät koskaan voi antaa tyydytystä, koska kyse on kaupankäynnistä.

    Äänestä

  • BergströminSalli kirjoitti:

    Sina oikeastaan itse vastaat omaan ongelmaasi itse, ja pitänee miettiä miksi normaalit ihmissuhteet eivät anna tyydytystä, ja selvittää mitä tämä tyydytys edes tarkoittaa, šelvää on että maksulliset eivät koskaan voi antaa tyydytystä, koska kyse on kaupankäynnistä.

    Höpönkukkua. Sekä parisuhdeseksi että kaupallinen seksi voivat olla joko hyvää tai huonoa, tyydyttävää tai epätyydyttävää.
    Minulla on ollut hyvää ja huonoa seksiä kaikenlaisten naisten kanssa. Se missä muodossa vaihtokauppaa käydään ei merkitse mitään. Eronneet naiset ovat aika otollinen maaperä hyvään seksiin viimeaikaisten kokemuksieni mukaan.
    "Normaalin ihmissuhteen" määritelmä on melkoisen laaja. Normaali ihmissude ja seksiä voi olla vaikka tuntia aikaisemmin tapaamasi naisen kanssa. Tiedän ison joukon mainitsemiasi normaaleja ihmissuhteita joissa ei harrasteta seksiä käytännössä ollenkaan eli se on todella epätyydyttävä suhde.
    Parhaat kyydit olen saanut Thaimaassa kahden nuoren naisen kanssa kerrallaan.
    Myös vapailla ihmisillä voi ja saa olla seksielämää. Pitääkin olla. Minun syy siihen että panen on se että välillä panettaa.

    Äänestä

  • BergströminSalli kirjoitti:

    Sina oikeastaan itse vastaat omaan ongelmaasi itse, ja pitänee miettiä miksi normaalit ihmissuhteet eivät anna tyydytystä, ja selvittää mitä tämä tyydytys edes tarkoittaa, šelvää on että maksulliset eivät koskaan voi antaa tyydytystä, koska kyse on kaupankäynnistä.

    Kyllä mälli lentää maksullisen kanssa siinä missä ei maksullisten kanssakin. Herrasmiehet huomioivat myös Thaimaan tyttöjen tyydyttämisen. Itse en pidä Thaimaan tyttöjä huorina verrattuna esim itä- Euroopan maksullisiin jotka vain panevat ja bye bye.

    Äänestä

  • tyydyttäjäeimuutsa kirjoitti:

    Kyllä mälli lentää maksullisen kanssa siinä missä ei maksullisten kanssakin. Herrasmiehet huomioivat myös Thaimaan tyttöjen tyydyttämisen. Itse en pidä Thaimaan tyttöjä huorina verrattuna esim itä- Euroopan maksullisiin jotka vain panevat ja bye bye.

    Pohjois-Thaimaassa oli yksi noin kolmekymppinen hemmetin kaunis nainen joka suorastaan raiskasi minut useita kertoja ja käytti minua omien tarpeidensa tyydyttämiseen erilaisin keinoin joita en viitsi tässä mainita. Ei antanut edes nukkua. Minua vietiin kuin kuoriämpäriä. Aamulla olin ihan silmät ristissä enkä tiennyt pitäisikö minun antaa vai saada tippiä... Nainen muistutti erehdyttävästi Monica Belluccia. Thaikulta hieman harvinaisempaa käytöstä.

    Äänestä

  • eläpäsnythöpötä kirjoitti:

    Höpönkukkua. Sekä parisuhdeseksi että kaupallinen seksi voivat olla joko hyvää tai huonoa, tyydyttävää tai epätyydyttävää.
    Minulla on ollut hyvää ja huonoa seksiä kaikenlaisten naisten kanssa. Se missä muodossa vaihtokauppaa käydään ei merkitse mitään. Eronneet naiset ovat aika otollinen maaperä hyvään seksiin viimeaikaisten kokemuksieni mukaan.
    "Normaalin ihmissuhteen" määritelmä on melkoisen laaja. Normaali ihmissude ja seksiä voi olla vaikka tuntia aikaisemmin tapaamasi naisen kanssa. Tiedän ison joukon mainitsemiasi normaaleja ihmissuhteita joissa ei harrasteta seksiä käytännössä ollenkaan eli se on todella epätyydyttävä suhde.
    Parhaat kyydit olen saanut Thaimaassa kahden nuoren naisen kanssa kerrallaan.
    Myös vapailla ihmisillä voi ja saa olla seksielämää. Pitääkin olla. Minun syy siihen että panen on se että välillä panettaa.

    voi vitsi puhut asiaa.olen ollut kans kahden nuoren naisen kanssa sillai.oma rakas ei välitä,haluaa et minä olen onnellinen ja tyydytetty.sun nimim.merkki berg ehkä oot käyny mulla kylässä jos sama henkilo.olet fiksu ihminen ja panet kun panettaa.tule uudestaan kylään koillis thaimaa.tosin jos ei sama hemmo ni anteeksi. tulkaa asumaan minun thai kotiin pienllä rahalla.tv auttaja

    Äänestä

  • eläpäsnythöpötä kirjoitti:

    Höpönkukkua. Sekä parisuhdeseksi että kaupallinen seksi voivat olla joko hyvää tai huonoa, tyydyttävää tai epätyydyttävää.
    Minulla on ollut hyvää ja huonoa seksiä kaikenlaisten naisten kanssa. Se missä muodossa vaihtokauppaa käydään ei merkitse mitään. Eronneet naiset ovat aika otollinen maaperä hyvään seksiin viimeaikaisten kokemuksieni mukaan.
    "Normaalin ihmissuhteen" määritelmä on melkoisen laaja. Normaali ihmissude ja seksiä voi olla vaikka tuntia aikaisemmin tapaamasi naisen kanssa. Tiedän ison joukon mainitsemiasi normaaleja ihmissuhteita joissa ei harrasteta seksiä käytännössä ollenkaan eli se on todella epätyydyttävä suhde.
    Parhaat kyydit olen saanut Thaimaassa kahden nuoren naisen kanssa kerrallaan.
    Myös vapailla ihmisillä voi ja saa olla seksielämää. Pitääkin olla. Minun syy siihen että panen on se että välillä panettaa.

    Niinpä mutta sinulta jäi huomaamatta yksi asia tämän Bergströmin
    kirjoituksesta hän puhuu pari/ihmisuhteesta ja sinä taas sexistä.

    Äänestä

  • zaphodbbx kirjoitti:

    Niinpä mutta sinulta jäi huomaamatta yksi asia tämän Bergströmin
    kirjoituksesta hän puhuu pari/ihmisuhteesta ja sinä taas sexistä.

    Kysy vaimoltasi siitä sexistä, kyllä entinen(?) alan ammattilainen zap sinua neuvoo.

    Äänestä

  • Vain sinun mielikuvituksessasi, poika raukka.

    Äänestä

  • zaphodbbx kirjoitti:

    Niinpä mutta sinulta jäi huomaamatta yksi asia tämän Bergströmin
    kirjoituksesta hän puhuu pari/ihmisuhteesta ja sinä taas sexistä.

    Hän sanoi: "šelvää on että maksulliset eivät koskaan voi antaa tyydytystä, koska kyse on kaupankäynnistä"
    Kyllä hän puhui seksistä,

    Äänestä

  • Onhan Thai vaimosi rakkauden ammattilainen. Baarista löysit. Nytkin hänellä varmaan long time asiakas kun klo 23.42 hermostuneena palstalla viihdyt.

    Äänestä

  • opilukemaan kirjoitti:

    Hän sanoi: "šelvää on että maksulliset eivät koskaan voi antaa tyydytystä, koska kyse on kaupankäynnistä"
    Kyllä hän puhui seksistä,

    Ei puhunut vaan ihmis/pari suhteesta... Kannattaa harjoitella lukemista...
    "Sina oikeastaan itse vastaat omaan ongelmaasi itse, ja pitänee miettiä miksi normaalit i h m i s s u h t e e t eivät anna tyydytystä, ja selvittää mitä tämä tyydytys edes tarkoittaa, šelvää on että maksulliset eivät koskaan voi antaa tyydytystä, koska kyse on kaupankäynnistä."

    Äänestä

  • olipatjanamulla kirjoitti:

    Onhan Thai vaimosi rakkauden ammattilainen. Baarista löysit. Nytkin hänellä varmaan long time asiakas kun klo 23.42 hermostuneena palstalla viihdyt.

    niinkö on käynyt, reppana

    Äänestä

Haluatko voittaa yli 12 miljoonaa euroa?
Rekisteröidy ilmaiseksi ja ole mukana arvonnassa.
Annamme jokaiselle 1000€ bonuksen.
Klikkaa tästä:
http://bit.ly/kasino-voitto

Äänestä

Joku täällä pärpättää jostain ihmissuhteista. Miten se ja seksi liittyvät toisiinsa, paitsi naisilla ehkä.
Se on terveen miehen merkki jos naista tekee mieli, ja jos siihen päälle vielä tehdään ruoat, käytetään suihkussa ja hoidetaan puhtaat vaatteet päälle niin kyllä siinä miestä viedään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pattayafan kirjoitti:

Pattaya on mahdollisuuksien kaupunki jonka energian aistii käsinkosketeltavasti. Kaupunki sykkii elämää. Saman fiiliksen olen saanut vain Nykissä ja joillakin festareilla.
Fiilis on sellainen että se vetää mukaansa vaan kun kaikkea on tarjolla niin ei tiedä oikein mistä aloittaisi. Suosittelen Pattayan loman minimipituudeksi kuukautta. Kaksikin viikkoa riittää mutta menee hieman suorittamiseksi jos meinaa kokea kaiken ja käydä kaikkialla. Hyvällä sykkeellä kaksi viikkoa on ok. Mukavuudenhaluiselle / laiskemmalle vähän päälle.
Rento ja ennakkoluuloton asenne toimii ihan kybällä. Omasta asenteesta on kiinni se millaista palvelua saat. Itselläni on tapana laukoa pieniä kohteliaisuuksia ja saan aina loistavaa palvelua ja paljon hymyjä.
Walkkari on nähtävyys varsinkin ensikertalaisille. Dollhousea koko katu.
Niin sanottuuun aitoon Thaimaahan pääsee tutustumaan kalasatamassa tai Sukhumvitin toisella puolella. Pattayahan oli alunperin kalastajakylä ja perinteet elää edelleen vahvoina.
Kaikki extremet löytyy mitä haluat ja halvemmalla kuin esimerkiksi Phuketissa.
Yön jytke ja syke kutsuu mukaansa ja sitten sekaan vaan! Lomalla ei jarrutella eikä pihtailla! Hyviä Pattayan lomia kaikille!
Ensi torstaina lähden turska airwaysillä vähintään kuukauden reissuun josta puolet Pattayalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu