Taitaa Suomella olla kaikkien aikojen heikoin ulkoministeri. Holistinen näkemys puuttuu ja fyysisesti on erittäin heikossa hapessa. Se näkyy mm. impulsiivisuutena.
Soini on huono ulkoministeri
EprsAnj
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Myös tämä nikki unohtui ! Palstatuhrijoiden klubin jäsenyydestä.
Kerrotko vihdoin ja viimein persujen aikaansaannoksia vähäväkisten hyväksi? Edes yksi, kiitos!
Miksi ihmeessä ? Minä mikään persujen puhetorvi ole, vaan multinikin valheita ja sepustuksia osoittelemassa.
Lisää minut Putkosen listaan 14. jäseneksi.
Aika luihun oloinen Soini oli aamutelkussa. Ei kuulema tee virheitä ollenkaan. Ho hoo, HO HOO!
Soini on hyvä ulkoministeri, aivan Ahti Karjalaisen ja Paavo Väyrysen veroinen, ellei parempikin.
Suomen mahdollisten ulkoministerien kärki: Paavo Väyrynen, Erkki Tuomioja ja Ilkka Kanerva.
Soini ei ole lähelläkään heidän tasoaan.
Tuomioja, ei helvetti. Eihän ne edes jenkkeihin näitä Tuomiojaa ja Halosta kutsuneet. Nää odotti kielipitkällä vuosia, jos sinne pääsisi, mutta ei päässeet, vaikka Halonen yritti tehdä Bush:iin vaikutusta oikomalla sen kravattia. Ei nekään niin tyhmiä siellä ole, että moisia punikkeja kutsuisivat.
Sinähän olit seppä jo syntyessäsi, vai mitä. Miten hyvin nää hoitivat asiat silloin. Ai niin, mutta ethän sinä edes ollut vielä silloin suýntynytkään.
Ulkoministeri, joka saa neljännesvuodessa tehtyä pari ulkomaanmatkaa ja jota käytännössä kaikki lähialueiden valtiot boikotoivat, ei todellakaan ansaitse ulkoministerin titteliä. Olkoon vaikka pihaministeri, kun kerran on täysin pihalla diplomatiasta ja ulkopolitiikan menettelytavoista.
luulisin että koulujakäymätön Lauri Ihalainen olisi ouluministeri mutta hän on vain juntti joka ei pääse kouluministeriksi
RINNE TULEE KUSEMAAN OMAAN TASKUUN KOSKA MAMUONGELMA PAISUU JA AIKANAAN DEMARIT TUHOUTUIVAT NEUVOSTOVASTAISUUS-YRITYKSIINSÄ
TIESITTEKÖ, ETTÄ ERKKI LIIKASEN JA ULF SUNDQVISTIN AIKANA DEMARIT YRITTIVÄT LAKIA NEUVOSTOVASTAISUUS RIKOKSENA JA HEIDÄN KOMMUNISTINUOLENTANSA NAURETTIIN ULOS
PRESIDENTTI SAULI NIINISTÖ on esittänyt tiistaina, että järkevä maahanmuuttokeskustelu edellyttää käsitteiden hyvää osaamista. Ylivoimainen kuvaus on Jussi Halla-ahon kesäinen esitelmä tuumaustunnissa.
HALLA-AHO ON PARAS SUOMEN MAAHANMUUTON TUNTIJA JA ISTUU EU-PARLAMENTIN LIBE-KOMITEASSA TÄYSJÄSENENÄ JA SIELLÄ KÄSITELLÄÄN MAAHANMUUTTOASIOITA KOKOPÄIVÄTYÖNÄ LIBE = Kansalaisvapaudet, oikeus ja sisäasiat -komitea
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje
10:40 merikuljetuksia järjestävät rikollisorganisaatiot
11:00 Räsänen huijaa ennen vaaleja eduskunnassa
12:30 käsitteitä pakolaiskriisistä
15:00 määrittelyjä (emergency) relocation ja resettlement -käsitteille
21:34 taloudelliset siirtolaiset käyttävät EU-taksipalvelua (laiva vetää) Eurooppaan maksaen rikollisille
23:20 SEUT-sopimuksen 78 artiklan 3 kohdan relocation-sovellus Italiaan ja Kreikkaan, distribution key eli jakoavain
28:30 suurin riski hallituksen päätöksissä
29:00 miten kiintiö pienenee
29:45 Petteri Orpo huijaa kehittelemällä EU-enemmistöjä
32:50 Englanti ja Tanska vastustavat taakanjakoa, Unkari rakentaa aitaa ja Slovakia ei ota muslimeita
34:38 ihmiset pakenevat köyhyyttä, jota pitää yllä Afrikan väestöräjähdys, joka ei kelpaa työmarkkinoille
50:45 työttömyysmaihin tungetaan EU-kriteereillä väkisin pakolaisia työttömiksi (Putkonen)
53:00 miten ISIS ja muut rikolliset upottavat pakolaisia Välimerellä
53:50 resettlement ja relocation ja sijoittelu (Turkkila)
1:01:30 miksi Persianlahden rikkaat öljymaat (tai Venäjä) eivät pane tikkua ristiin pakolaisongelmassa?
1:04 Ruotsi on kielteinen esimerkki käsistä karanneesta mamutuksesta
1:06:40 ihmissalakuljetus on kannattavampaa kuin huumekauppa
Tähänpä mielisin vielä lisätä: tilu-lilu-lii, tilu-lilu-lii.
Timo Soini on kyllä eriittäin huonokuntoisen oloinen ja ylipainoa on kertynyt vuosivuodelta vaan lisää. Lieneekö syynä epäsäännölliset elämäntavat ja huono ruokavalio.
Turpea olemus ja punakka pää on hankittu vuosia jatkuneella runsaalla kalliiden, pääosin muiden maksamien alkoholijuomien käytöllä.
Siis tarkoitat varmastikin muiden TÄYSIN maksamien alkoholijuomien käytöllä.
KERÄYS HESARIN TOIMITTAJILLE
MULTIKULTTURISMIPERKELETTÄ PALVOVA JOHTO AIKOO ULOSTAA 300 SAADAKSEEN SÄÄSTÖÄ 50 MILJOONAA JOKA ON VALETTA, SEHÄN TARKOITTAISI ETTÄ YKSI PALVOVA TOIMITTAJA KULUTTAISI VUODESSA 170 000 EUROA
SIKSI OIKEAMPI LUKU ON ETTÄ MULTIKULTTIPERKELETTÄ PALVOVIA TOIMITTAJIA EROTETAAN 700 VIIVA 1000
LÖYDETÄÄNKÖ HESARISTA NÄIN PALJON MULTIKULTTIPERKELETTÄ PALVOVIA
MENEEKÖ KUNNON IHMISIÄ KILOMETRITEHTAALLE MYÖS
KERÄYS HESARIN KUNNON IHMISTEN PUOLESTA TAISTELUSSA MULTIKULTTIPERKELETTÄ VASTAAN
PERUSTELU
KAIKILLA käy kyllä sääliksi toimittajia ja työntekijöitä jotka irtisanotaan monikulttuuriperkelettä ja holtitonta maahanmuuttoa palvovan päätoimittajan ja omistajan vaatimuksista. EMME JAKSA VAI JAKSAMMEKO uskoa että kaikki hesarin toimittajat ovat aivottomia vaan vain tolloja, mutta joutuvat aivottoman ja piittaamattoman omistaja-päätoimittajan itsetuhoisen välineen manipuloimaksi
Toki osa paskasakista ansaitsee saamansa mutta eivät ehkä kaikki vai anstaitsevatko
YT-NEUVOTTELUJEN SARJA 700 - 1000 HESARILAISTA PIHALLE ALKAA VAIKKA PUHUTAAN ALLE 300 NYT
Hesari on paras lehti Suomessa, suosittelen !
Soini ei voi olla hyvä ulkoministeri, koska hän ei ole oikea cowboy.
anjalankosken ex persu taas höpisee kun on kyllästynyt tekemään käsitöitä peräkamarissaan.
paista ex persu iso haska
Mikä on haska????
Ei olis perssut lähteny hallitukseen jos Soini olis rahaministeriks määrätty.
Son Soinin syy kun ei ruvennut kantamaan vastuuta rahaministerinä. Nyt on viherpunikkien haaveet totta ja son Soinin syytä kun ei kanna vastuuta ulkoministerinä kun on niin huono siinnä. Son Soinin vika kun eurooppaan päästää pakolaisia vaikka viherpunikit niitä tänne röijäävät!
Soini ja Lindström ovat vittumaisia peluripaskiaisia, joista kunnon ihmisten tulisi erkaantua.
Soinihan on ihan johdonmukainen, itse sanoi että viis siitä miten suomella menee kunhan persukannatus nousee!
Heh Heh. Ahtisaarihan se olikin terveyden perikuva, tai Plösö Halonen lainapeitteineen.
Milloin sahtivaari oli ulkoministerinä? Ei taida persulla olla historia hallussa?
Soini luikki pakoon vastuuta ulkoministeriksi eikä hän sitäkään hommaa osaa hoitaa. Turha ja lapsellinen itsensäkehuja koko vätys.
Aikaansaannosten näkökulmasta Soini on todellakin vätys, isolla V:llä.
Demari-ulkoministerit vaativat jatkuvasti Turkkia EU:n jäseneksi. Nyt kuurottavat kuin jänis pensaassa.
Kyllä Tuomioja on monta luokkaa Soinia pätevämpi ulkoministeriksi. On kokemusta, on näkemystä ja on hyvä fyysinen kunto.