Mites tämä asumistuki menee, syyskuussahan yleiseen asumistukeen tulee 300€ ansiotulovähennys. Sitä ihmettelen, kun eläkkeensaajan asumistuki loppuu, niin harvalla eläkeläisellä on ansiotuloja, niin jääkös el.saajan tuki sitten muita pienemmäksi.
Hei ja haloo!
laskupäätön
3
172
Vastaukset
- höppöppöö
Oikeasti eläkkeensaajan asumistuki jää. :o)
- höppöppöö
Siis on jä pysyy, koska minä niin sanon. :o)
- syödään
no ei helvetti jääkään.....kuuntele uutisia,,,kaikki eläkeläiset jotka kitkuttelee saa KUOLLA !!! tässä yksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3895892- 805278
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484306- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623390Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky503148- 432269
- 492195