Nyt kun kunnille on annettu velvoite ELY-keskukselta asuttaa 80 000 elintasopakolaista herää kysymys missä ovat kunnolliset asunnot näille uusille kuntalaisille.
Kunnan kituva taloustilanne kyllä kohenee äkkiheitolla.
Saataisiin valtion tukiaiset rullaamaan.
Väestöpohjan perusteella ainakin 100 nuorta miestä saisi kunnan väkiluvun kasvuun.
Kunnan kituva taloustilanne kyllä kohenee äkkiheitolla.
Saataisiin valtion tukiaiset rullaamaan.
Väestöpohjan perusteella ainakin 100 nuorta miestä saisi kunnan väkiluvun kasvuun.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joronjälki. On saunat ja muut tarpeelliset tilat.
Mihin maahanmuuttaja saunaa tarvitsee? Kotoutumiseenko?
Ei kun anteeksi, eihän maahanmuuttajien tarvitse kotoutua.
Joroislaisethan pitää kotouttaa maahanmuuttajiin.
Siinäpä sitä kansalaisopistolle tai konsulteille sarkaa.
Opetellaan kaikkien muuttajakultturien tavat ja uskonnot, ettemme pahastuisi heidän käytöksestään.
vehkeiden pesulla, kun ensin:
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/pahoinpitelyita-ja-teinityttojen-ahdistelua-turvapaikanhakijoita-epaillaan-lukuisista-rikoksista/5336438
http://yle.fi/uutiset/maahanmuuttajien_korkeaan_raiskaustilastoon_ei_loydy_yhta_patevaa_syyta/7877771
Niin, kyllä se on silleesti, että kun tehhään lähempää tuttavuutta suomineitojen kanssa, on asialle lähettävä pestyjen vehkeitten kanssa.
Koko Suomi on kohta yhtä maahanmuuttaja aluetta. Nykymenolla olemme menettääneet Suomen, joten alkakaamme miettiä mihin lähdemme pakolaisiksi.
Joroisiin Joronjälkeen pakolaiskeskukselle olisivat sopivat tilat..On huoneita tarjolla ja suihkutilat siin yhteydessä.A.Puurtiselle olis bisnestä ,asukkaita tiloja käyttämässä jatkuvasti.Muutkii sos. ja terveyspalvelut ois lähellä.