"Kyyjärven sahalla Keski-Suomessa syttyi iso tulipalo lauantain vastaisena yönä hieman ennen kello kolmea. Tuli poltti sahan vanhan höyläämörakennuksen kivijalkaan saakka."
Taloudellinen taantuma on alkanut... jos Suomessa olisi vielä tiilitehtaita niin niitäkin olisi jo muutama roihunnut...
Kepu ja punamulta tuhoavat Suomen.
Taloudellinen taantuma on alkanut... jos Suomessa olisi vielä tiilitehtaita niin niitäkin olisi jo muutama roihunnut...
Kepu ja punamulta tuhoavat Suomen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Katohan ministereitä minkä tekivät. Polttivat sahan. Ketkä siihen osallistuivat?
Punikkiterroristi.
Monta sahaa poltti ja joi vakuutusrahat.
Tuohan on perinteisen varma merkki lamasta.
Tämän hallituksen talous- ja ulkopolitiikka on valtaosaltaan ollut pelkkää epäonnistumista ja sekoilua, joten ei ole ihme, että maa on menossa juuri nyt lamaan.
Kepu lupasi ties kuinka monta työpaikkaa, mutta hallitus pitää näköjään huolen siitä, että niitä työpaikkoja vähenee tällä vaalikaudella.
Kepu pettää aina.
Lisäys otsikkoosi;-)))
Jatketaan nyt sitten otsikointia...
Teemme niin;-)))))))))))))))))