Halutaan vuokrata mökki Etelä/keskisuomi

Mökkiäkaipaava

Halutaan vuokrata mökki Etelä /keskisuomen korkeudelta.
mökki saa sijaita meren rannalla/saaressa, tai makean veden alueella mantereella tai saaressa.

Haemme mökkiä pidempi aikaiseen vuokraukseen, alustava vuokra aika 20-50 vuotta, ja vaatimuksiakin olisi mökin ja tontin suhteen.

Haen sellaista kohdetta, jossa ei olisi naapuria ihan vieressä, eli minimi etäisyys naapurimökkiin olisi vähintään 200 metriä.
Itse päämökki saa olla vaatimaton, mutta mielellään hirrestä tehty tai lautamökki.

Mökissä ei tarvitse olla sähköä, mutta takka/kamiina lämmitys pitää olla, sekä kaivo pihapiirissä olisi hyvä olla, mutta ei pakollinen.
pihapiirissä erillissauna tai päämökissä, muut piha rakennukset joita nyt yleensä mökin pihassa on puuvessa, liiteri/varasto sekä kylmäkellari.

Tärkein vaatimus kuitenkin on että mökin vuokrasopimukseen, kuuluisi kalastus ja metsästysoikeus / vesilinnut/pienriista.

Osana vuokrasopimusta olisi hienoa että sopimukseen kuuluisi mahdollisuus tehdä myös polttopuita tontin huonokuntoisista puista, tämä osana metsänhoitona.

Mökistä sen verran että mökki saa olla myös perikunnan, joka on ollut pidempäänkin tyhjillään. Kunhan on vielä peruskuntoinen, itse voin peruskorjata rakennuksia osana vuokrasopimusta.
Haluaisin jättää myös mahdollisen osto oikeuden vuokrasopimuksen aikana, jos sellainen on mahdollista.

Jos tämän tyylistä mökkipaikkaa mahdollisesti löytyy, niin pyydän ystävällisesti ottamaan yhteyttä ohessa olevaan sähköpostiin.

Yt.Atte

[email protected]

0

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

        10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
        Maailman menoa
        248
        9325
      2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        147
        7663
      3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

        vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
        Maailman menoa
        149
        5221
      4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

        Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
        Maailman menoa
        149
        4907
      5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

        * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
        Maailman menoa
        50
        4623
      6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        104
        4325
      7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        128
        4154
      8. Ootko sä nainen suuttunut

        jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
        Ikävä
        166
        1917
      9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

        Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
        Ikävä
        9
        1719
      10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

        Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
        Maailman menoa
        281
        1561
      Aihe