Laittaisin sulle postia

mutta en tosiaan tiedä kuka ne vastaanottaa ja miksi vastausta ei tule takaisin.

Sulla pitäisi olla kyllä mun sposti,;] vaikka onhan siitä jo monta vuotta kun sen sinulle annoin. Muistatko vielä? Tilanne on jotenkin älytön.
Mihin sitä luottaisi, näkemäänsä, kuulemaansa, vastaamattomuuteen, hiljaisuuteen, tiedät mitä tarkoitan. Ja mitä sillä tidellisuudessa tarkoitetaan vuodet on pistänyt ajatukset solmuun. Joskus tuntuu kuin vain sinä voisit niitä nätilläkätösilla mulle avata.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No tämä viesti ei selvistikkään ole minulle. Minulle voi kirjoittaa esim käsin kirjeen ja sen kun ripustaa porraskäytävän ilmoitustaululle niin johonkin se oli kadonnut.
Minä kyllä KUULIN HUHUJA mitä sen kirjeen sisältö oli ollut...
Kuulemma todella härskiä tekstiä. Olisipa mieheni jo kotona... panettaaaa...
Hän on työmatkalla, ah kyllä vituttaa odottaa, ikävä sniif

Äänestä

Ei ole minulla, mutta jos olisi, niin posti, tekstiviesti, puhelu. Vanhanaikainen posti olisi aivan ihana:) Sähköposti ollut juntturassa jo puoli vuotta, enkä ole avannut sitä vieläkään:) Tähän ei pysty kuin minä, tiedän sen. Ei jaksa stressata pikku jutuista.. Uskoisin, että oli tää kenelle tahansa, niin eiköhän jokainen kuitenkin itse availe ja lue omat postinsa. Jos minun postia joku menisi availeen niin ei hyvää päivää:D En itsekkään koskaan lukisi toisen ihmisen postia, viestäjä, kännykkää jne. Jokaisella on omat juttunsa ja pitää ollakin, ja posti kaikessa muodoissaan kuuluu juuri näihin, ja niihin ei ole muilla ashiaa

Äänestä

Kyllä mun posti toimii. Kokeilepa postata, niin PostiPekka hymyilee.

Äänestä

Miks te vittuilette täällä. Aino syy palstallaoloon vittumaisuus? Sen ainakin pystyy lukee rivienvälistä jos ei muuta. Sähkö postista puhun ja s naisesta.

Monen vuoden vittumaisuudellaha ne asiat ratkotaan.

Hänelle kuitenkin <3

Äänestä
  • Miljoonasta vetoa ettei hän ole kaipaillut sinua. Miljoonasta vetoa ettei hän ole vastannut yhteenkään aloitukseesi ja niitähän riittää.
    Olet säälittävä. Voisin toki sanoa rumastikkin mutten viitsi.

    Äänestä

  • 313js kirjoitti:

    Miljoonasta vetoa ettei hän ole kaipaillut sinua. Miljoonasta vetoa ettei hän ole vastannut yhteenkään aloitukseesi ja niitähän riittää.
    Olet säälittävä. Voisin toki sanoa rumastikkin mutten viitsi.

    Sälittävää kaipailla jotain? Mitäköhän säälittävää siinä on. Toi sun kommentti on säälittävä. En tiedä kuka vastaa mutta sehän ei kaipailua estä.

    Äänestä

  • Sitä paitsi jos perustelisit jotenkin vähän tarkemmin mun säälittävyyteni.
    Niin ja lisäks minä en tiedä kenelle vastaan ja sinä näköjään tiedät ja käytät sitä tietoa jotenkin hyväkses? tai jos et tiedä, teet omia olettamuksia ja saatat silti käyttää sitä johonki vääriin tarkotuksiin? Vai mikä syy sulla on tulla vastaamaan noin.

    Äänestä

Aloittajalle. laita vaan, luen sen ihan mielellään. Osoite on melkein sama. tarkista se internetistä niin pystyt lähettämään oikeaan postiin.

Äänestä
  • Tää oli hyvä, melkein sama. *.D

    Joopa joo. Ootellaan nyt ensin niihin vanhoihin tai kaipaallaa täällä

    Äänestä

No miksi et laita? Ei siihen postiin vastaa kukaan toinen kuin postin hallintaan oikeutettu, joten
TÄYSIN PROVO!

Äänestä
  • Ne on menneet sitten väärään osoitteeseen ne. Aina, ehkä hyvä. Tai ehkä just siks, väärinkäsitystä taas ilmassa. Kyllähän minä pyysin jo aikoja sitten, että jos voisi vastata jos tuntuu että tulee väärälle henkilölle, mut ei, ei, ehkä ne oli niin kiinnostavaa luettavaa ettei voinu, ei millään voinu.

    Meeppä ja tiedä.

    Äänestä

  • alottaalottaja kirjoitti:

    Ne on menneet sitten väärään osoitteeseen ne. Aina, ehkä hyvä. Tai ehkä just siks, väärinkäsitystä taas ilmassa. Kyllähän minä pyysin jo aikoja sitten, että jos voisi vastata jos tuntuu että tulee väärälle henkilölle, mut ei, ei, ehkä ne oli niin kiinnostavaa luettavaa ettei voinu, ei millään voinu.

    Meeppä ja tiedä.

    En mahda mitään, mutta ilmeisesti ei minulle ole.
    Jos olen saanut jonkun s-postiosoitteen niin se on tallessa ikuisesti, menköön elämä kuinka vaan.
    Jos mun elämä kulkee perse maata viistäen, niin varmuudella laitan postia vaikka vastaanottaja ei haluaisikaan. Klikatkoon lukematta sen pois, kunhan ei tee rikosilmoitusta ja hae lähestymiskieltoa.

    Äänestä

Minun google tili ja gmail kaapattiin, sain tili takaisin ,mutta kaikki mailit ja yhteystiedot poistettiin.

Äänestä
  • aha.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KruunaVaiKlaavaVai kirjoitti:

mutta en tosiaan tiedä kuka ne vastaanottaa ja miksi vastausta ei tule takaisin.

Sulla pitäisi olla kyllä mun sposti,;] vaikka onhan siitä jo monta vuotta kun sen sinulle annoin. Muistatko vielä? Tilanne on jotenkin älytön.
Mihin sitä luottaisi, näkemäänsä, kuulemaansa, vastaamattomuuteen, hiljaisuuteen, tiedät mitä tarkoitan. Ja mitä sillä tidellisuudessa tarkoitetaan vuodet on pistänyt ajatukset solmuun. Joskus tuntuu kuin vain sinä voisit niitä nätilläkätösilla mulle avata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu