Pidän peppuseksistä!

Rosami

Olen 25 vuotias nainen.
Olen pitkään pyöritellyt mielessäni kysymystä, että onko peppuseksi kuitenkin vielä melkolailla tabu? Ja miksi

Itse olen melko kokeilunhaluinen :)
Olen ehdottanutkin usealle aikaisemmalle kumppanille jossakin vaiheessa peppuseksiä.

Ja kyllähän sitä on kokeiltu ja harrastettu ;)

Kuitenkin se ensireaktio mikä on tullut asian tiimoilta ihmetyttää.
Eli onko miehet kuitenkin jokseenkin arkoja ehdoittelemaan /kokeilemaan uusia asioita.
Ja höpöttelevät sitten kuitenkin täällä foorumeilla.

11

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddfffffg

      Laita löylykauha perseeseen apina

    • jdjkksjjjdjjd

      Hei olen yli nelikymppinen mies ja harrastanut anaaliseksiä useammankin naisen kanssa. Minulle asia ei ole ihmeellinen, harrastan sitä kyllä jos nainen haluaa. Olen itsekin kokeilunhaluinen. Ja olen saanut naiselta pepun hyväilyä, kun nainen ottanut suihin. Ja sitten seuraavaksi sain sormen anukseen ja sitten on kokeiltu myös dildoa. Eikä ole mitenkään pahalta tuntunut. Pikemminkin olen nauttinut siitä.
      Mutta onhan niitä ihmisiä, jotka eivät osaa suhtautua mihinkään kokeiluun asiallisesti. Kun lukee tätä sivustoa niin täällä on niitä aika paljon.....

    • Kaipa se joillekin on tabu, tai muuten vain pelottava aihe päätellen noista löylykauha/kakka roiskuu/peppu repeää -jutuista.

      Itse olemme n. viisikymppinen pariskunta ja yleisin seksitapa meillä on peppuseksi. Kumpikin tykkäämme siitä, ja meille se on normaalia. Toki pimpan puolella käydään sormilla ja kielellä vierailemassa, ja tulee sinne toisinaan kalukin ujutettua, mutta peppu on se tavallisin kalun paikka. Itsekin saan usein dildoa pyllyyn.

      Teille pelottelijoille haluaisin todeta että ei se satu kun hoitaa esivalmistelut ja alkuvenyttelyt kunnolla ja käyttää reilusti liukastetta. Mikään paikka ei repeä tai mene rikki kun ei tee väkisin. Eikä myöskään mitään roisku kun käy ensin kakalla, jos haluaa olla ihan satavarma niin pepun voi huuhdella laskemalla käsisuihkulla suutin peppureikää vasten vähän haaleaa vettä sisään ja sitten pytyllä istuen laskea vesi pois.

    • Laita mailia niin katsotaan,ois kiva tulla nuoleen ja paneen sinua

    • Pyllynnuolijamies

      Minä voisin nussia sun kakkosta ihan vaan kielellä.Miksei kyrvälläkin jos et olet liian tiukka niin kuin eräs tyttöni oli ja se vielä jännitti reikäänsä niin etten saanut sisään paksua kaluani.

    • mmnnbb

      Minä survon löylykauhan perseeseen niin että paskot loppuikäs vaippoihin

    • 0615

      En usko että se on mikään tabu. On ihmisiä joille lelutkin seksin aikana ovat pannassa koska ihmisen pitäisi itsensä riittää täysin. Me olemme kaikki erilaisia.

      Mutta mitä tulee peppuseksiin niin sitä harrastetaan aina kun nainen tahtoo. Itse asiassa, se tuntuu parhaalta silloin kun nainen sitä pyytämällä pyytää. Dildonkin voi laittaa ykköseen.

    • Arhu91
    • nieköhänmies
    • erilainentotuus

      No itse olen halunnut kokeilla peppuseksiä naisen kanssa. Ensin tietysti se oli tabu. Mutta nyt ymmärrän sen ennemmin sellaisena antautumisen täydellisyytenä. Siis sehän on minun kantilta katsottuna uskomaton luottamuksen ja arvostuksen osoitus, jos nainen tarjoaa peppunsa minulle. En ole vieläkään päässyt kokeilemaan, mutta aion tämän ajatuksen kertoa yhdessä sen fantasian kertomisen kanssa. :o)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      109
      4505
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      55
      3326
    3. Oot kaunis

      Oot kaunis nainen.
      Ikävä
      84
      1103
    4. Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste

      Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2
      Kaste
      552
      929
    5. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!

      Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma
      Maailman menoa
      82
      809
    6. Kuka murhasi Anneli Auerin miehen?

      Tapaus edelleenkin selvittämättä.
      Maailman menoa
      169
      790
    7. Saisikin sinut

      Saisikin sinut nainen rakastajattareksi.
      Ikävä
      57
      769
    8. Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?

      Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek
      Sinkut
      139
      760
    9. Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois
      Maailman menoa
      195
      738
    10. Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.

      Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/
      Maailman menoa
      189
      706
    Aihe