En ota yhteyttä koska en tunne häntä riittävästi. Hän voi olla mukava, tasapainoinen ja lämmin ihminen tai yhtä hyvin hän voi olla itsekeskeinen, omituinen ja sietämätön ihminen.
Hän voi olla prinssi tai sammakko!
niinmiksienotayhteyttä
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sekä että ei joko tai
Jos minulla on vielä joskus uusi mies niin hän on tasapainoinen. En ota persläpeä.
Älkää viitsikö kirjoitella täällä tällaisia.
Rauhotuhan nyt. Kyllä itsekin jonain päivänä lipsahdat viilipytyn roolista.
Millanes sinä arvon ylväs rupikonnan pusuttelija olet, tietysti mukava, tasapainoinen ja perusteellisen lämmin, oikea aarrearkku, täynnä erivärisiä namusia, sopivasti makeaa ja hapanta, eikö vain. Tietysti. No ei se selvittämättä selviä sille toisellekkaan. Tietty pitää olla tarkkana miten selvittää ja millä poppoolla.
Miksi pitäisi selvittää mitään!
Toivotaan ettei vaan ne huonot puolet ole tullu esiin.
Kannattaa aina miettiä, miksi jotkut piirteet toisessa aiheuttaa itsessä niin vastenmielisiä tuntemuksia. Mutta tosirakkaus peittoaa kaiken -ainoastaan silloin , kun itse tuntee itsensä riittävän hyvin. Eli se kannattaa muistaa. Kun tuntee itsensä, osaa myös loukkaamatta käsitellä toisen aiheuttamia tuntemuksia.
Jos ei ota yhteyttä niin ei koskaan tiedä millainen se toinen on. En oikein ymmärrä aloittajan ajatuksenjuoksua.
Minussa ainakin on noita kaikkia piirteitä ja varmasti suurimmassa osassa ihmisiä. Ei aina voi olla prinssi tai prinsessa.
Meinaatko, että välillä olet prinssi ja välillä prinsessa. Hmmmm, sangen mielenkiintoista.