Voiko raiskauksesta tuomittu tuomita muita pelkästä kirjoittelusta? Kun itse on väkivalloin käyttänyt toista seksuaalisesti hyväkseen.
Vain persun logiikka ja älyn vajaus voi asian oikeaksi havaita.
Vain persun logiikka ja älyn vajaus voi asian oikeaksi havaita.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kenet persu- Putkonen raiskasi ja miten ja missä tilanteessa? Olen utelias, lärvivärkki tyypillä on ainakin kuin just sellasen joka helposti käy puolustuskyvyttömän naisen päälle... Mikä muuten on titteli "työmies", jos persu- Putkosella ei ole edes ammattia, eikö siinä vaikka "sekatyömies" olisi relevantimpi termi? Millä aloilla Putkonen on ennen perussuomalaisissa saamaansa kaikkien muidenkin veronmaksajien maksamaa suojatyöpaikkaa tehnyt pääasiallisen työuransa, tyyppi taitaa olla yli 50- vuotta, joten kertokaa Putkosen työkokemus, missä miten paljon ja mitä työtä? "Työmies" taitaa olla sana, jota voi käyttää vain spesialiteettiosaamisella.
Putkonen ei vaan kehtaa myöntää olevansa tyhjäntoimittaja.
Putkonen ansioitui työmieheksi kaljoittelemalla Soinin kanssa vuosikausia. Soini teki hänestä epävirallisen puoluesihteerin, kun puolueen sääntöjen mukaan puheenjohtaja ei voi suoraan valita varsinaista puoluesihteeriä.
Puoluesihteeri Slutka-Pussila on vain kulissi, joka tarvitaan sääntöjen täyttämiseksi. Todellinen valta on Putkosella.
Olisiko aika tarkastella omaa logiikkaasi ? Persuraiskaaja, mitenkä tuo sitten sopii logiikkaasi ? Kyseisen tapahtuman, eikä edes tuomion kärsimisensä aikaan ei ollut persu.
Aivan oikein. Putkosen tittlihän pitäisikin olla:
"Raiskaamisen himosta parantunut mutta valkoiseen rotuun silti syntynyt ja nykyään oikeaa miestä ulkoisesti ja älyllisesti muistuttava persuälymystön edustaja"
Enpä tiedä mikä logiikka tälle foorumille kirjoittavilla on, mutta varmaan säälittävin mahdollinen logiikka olis sellainen nettilogiikka, että persujen kannattajat ja äänestäjät itse laativat herjaavia aloituksia persuista nettipalstoille, kukaan kun ei noin yleisesti ole kiinnostunut keskustelemaan heistä muuten yhtään mitään...
Ja jos jollakin on raiskauksesta rikostuomio, niin sitähän persut itse ovat koko ajan julistaneet, että kaikkien mahdollisten rikoksista vain epäiltyjenkin tiedot pitäisi laittomasti netissä julkistaa, joten miksi persujen logiikassa ei sitten samalla tavalla saisi kutsua raiskaajaksi ihmistä jolla on raiskauksesta ihan oikeasti rikostuomio? Siksikö, että jos tyyppi sattuu olemaan perussuomalainen? Ja minusta se persu- Putkonen on - ihan oikeasti jos puhutaan - ihan harmittoman setämiehen näköinen, mutta tietysti olis kiva tietää, että kenet se on raiskannut, jos sillä kerran raiskauksesta tuomio on. Jos minut olisi raiskannut joku julkkis tai poliitikko, en takuulla pitäis kynttilää vakan alla vaan julistaisin sitä asiaa kaikkialla. Usein vaan taitaa olla kyse pelkistä huhuista eikä faktoista mitä poliitikkojen tekemisiin tulee, mutta persu- Putkosen kohdalla taitaa ihan todella olla taustalla raiskaustuomio, kun tuskin lehdetkään ihan perättömyyksiä uskaltais sellaisesta asiasta kirjoittaa, tai olisivat rosiksessa mediat.
Olen aivan varma, että meteliä persuista pitävät ainoastaan he itse. Tavikset sen sijaan kaipaa takaisin vaan sellaista aikaa, jolloin poliitikot oli valtiomiehiä, eikä median kanssa leikkiviä tahallisia "kohujen" nostattajia, kuten melkein kaikki persupoliitikot.
Ja ei: en todellakaan ole tämän palstan aktiivikeskustelija. En haluais missään keskustella sanaakaan persuista, mutta kun on niin obvious, että ainakin koko tän Suomi24- foorumin ovat persut omineet politiikkansa tekemisen välineeksi. Ehkä eivät poliitikot, mutta muu nettimouhottajapersuporukka. Terkuin nainen, jota ei kiinnosta keskustella Matti Putkosesta, ja joka tulin vahingossa persupalstalle. Persuja pakoon ei tosin pääse kyllä millään muullakaan palstala tässä Suomi24:ssa, he ovat erittäin aktiivisia pelottelijoita ja herjaajia tuollakin vasemmistolaisten palstoilla. Pysyisivät täällä ja siten, että esimerkiksi mun ei tarvitsis äärimielisten nettimouhotusta edes nähdä.
Etpä tietenkään ole juu ;)
Persuilun ydinosaamista:
- Raiskaukset (Putkonen)
- Natsismi (Immonen, Halla-Aho, Hirvisaari)
- Kikkelikuvaus (Hakkarainen)
- Slummien perustaminen (Packalen)
- Takinkääntö kaikissa muodoissaan (Soini)
- jne...
Eli sitä saitte mitä tilasitte ... pelkkää shittiä
Heh. Jos toi ei oikeasti olis verraten röyhkeä nimetön teksti, niin tuohan itse asiassa on totuus persuista tuo tuotos: Putkosmatti persujen puolueorganisaatiossa varmaankin erikoistunut ihmisten kunnianloukkaamiseen ( raiskauksesta itse tuomittu ihminen, jolle on ulkoistettu kaikki se puhe mikä puoluejohtaan sanoina olisi laitonta), ilmiselvästi natseja ovat Halla-aho, Immonen ja Hirvisaari ( kaksi viimeisistä sontiaisia joille kaikki maan veronmaksajat tasan tarkkaan _ei - toivotusti_ on maksaneet palkkaa, muutkin kuin persut, ja ensin mainittu on tuomittu viharikollinen ja vaarallinen äärioikeistohihhuli), kikkeli- Hakkarainen on rasismin eedustämiseen persoonalta varastettu ahdasmielinen parka hömöläinen josta kukaan ei tiedä tehneen mitään asiallista eduskunnassa koska tuskin se tapaus itse osaa lukea edes Aku Ankkaa, ja poliisin palkoilta paremmille palkoille eduskuntaan päässyt Packalén ihan oikeasti on henkilö, jonka mielestä ghetot ja slummien perustaminen varallisuuden mukaan ovat toivottava asia, eli natsismin ihannointia siinäkin. Soini taas on paskanpuhuja, mutta sen paskanjauhamista tajutakseen pitäisi olla sivistynyt tajutakseen, että tyyppi ei IKINÄ ole sanonut yhtään mitään.
Miten kauan ihmisten pitää sietää näille kaikille kymppitonnin kuukausipalkan maksamista? Meinaan, että ei -persujen. Joku kokoomusjuppikin on luotettavampi, kuin ykskään perussuomalaisten poliitikoista, ai mut hei kokkarit nauraakin partaansa, koska ovat perussuomalaisten maksajapuolue.
Sanokaa nyt vaan persut rehdisti, että olette kokoomuslaisia. Mukavampi olisi tilanne, missä olisi vasemmisto ja oikeisto ja selkeä politiikka ja teillä persut ei ole mitään tekemistä tai yhteistä vasemmiston kanssa. Lisäks sen touhun vois lopettaa, että on erikseen joku oikeistolainen maajussien puolue, ei sellaista ole missään muuallakaan maailmassa, vaan ihmiset on joko vasemmistolaisia tai oikeistolaisia: persut eivät ole vasemmistoa, koska lause heidän puolueohjelmassaan " ilman sosialismia". Sosialismi on puoudemokratiassa idelogia, joka tasoittaa häikäilemätöntä markkitaloutta sosiaalisen oikeudenmukaisuuden periaatteelta, te persut ette ole niitä.
Kirkkohopeoiden ja kolehdin varastaminen (Hakkarainen)
Patrioottiset sivarit ( Halla-Aho, "veltto" Virtanen, jne.)
Urhoolliset armeijan keskeyttäneet ( Immonen jne. )
Tulevaisuuden johtajatoivot puolueeseen ( Big Brotherista bi-seksuaali Tynkkynen, jne. Soini saanut varmaan paskahalvauksen :D )
.. ihan liian lysti lista tuosta tulisi, mutta jääköön jollekin jota kiinnostaa enemmän.
Eiks sil hakkaraisella ollut haaskaus sen rikoshistoriassa yksi rikosnimike, ja ei tainnut peruskoulusta päästä läpi ilman apukoulua, mutta rikkaan kodin kersa, jolle löytyi suojatyöpaikka omasta firmasta? Kirkkohopeoiden varastaminen olis liian järtsyä kansanedustajaksi valittavalta, mikä moraali lain laatijalle!:/ :D
Veltto- mäntti on kiinnostava. Se on sentään lukenut psykologiaa yliopistossa. Onko se joku hullu, ja miks sillä on erityisvapaus pitää hattua eduskunnassa päässä?
Immonenko ei siis ole käynyt edes armeijaa, niinkö?:DDDD Aika oksureteetä, että jos sellanen tyyppi äkseraa maanpuolustuskielikuvilla ja jos ja kun todistetusti vihaa sivareita, tollanen Immonen joka poseeraa armeija-asennossa muiden luusereiden kanssa. Tekis miel sanoa kuten ykskin sukulainen joka työskenteli pitkään armeijan palveluksessa tuntien koko sodan aikojen meritoituneet armeijahenkilöt jotka myös ystäviä, että joo no mielipiteensä kullakin. Sodat käyneet armeijaukot ei leiki millään sotavertauskuvilla. Ei itseään nostattaakseen eikä mistään syistä.
Tynkkis on ihan hupaisa!:D Saisko Tynkkiksestä oman tossarisarjan telkkariin, pliide MTV3 tai siis persu- Nelonen, Nelonen kun se persujen päääänenkannttaja onkin! Olen aina inhonnut Big Brotheria, mutta jotenkin intuitiivisesti ymmärtänyt, että sellaisia katsovat pääosin persut... Tynkkis, tynkkis , tynkkis! Ihan pimee nazo, sopis johonkin scifi- sarjaan! En ole persu!!!
Halla- aho on ainoa oikeasti vaarallinen koko kansalle. Myös teille persuille
( persupalstallahan olen). Paitsi jos Halla-ahon mielipuolista todellisuuden vastaista vasemmistovihaa on myöhemmin tasoittanut pääsy elintasoon ja leipäpöytien ääreen, missä ei tarvitse taistella päivän leivästä vasemmistolaisten kanssa; ehkä hänestä sitä kautta on voinut tulla aavistuksen lempeämpi, ettei ihan niin paljoa tarvitse vihata ihmisiä. Toivon mukaan. Pöperöä pöytään, niin jokainen natsi talttuu sillä, tie älyyn vie vatsan ja hyvä ruoan kautta!