Ennen kuvittelin korkeasti koulutetun akateemisen tutkinnon suorittaneen nais opettajan olevan viisas, mutta kyllä käsitys muuttui.
Täytyy todeta, että kyllä tämä akateeminen nais opettaja voi olla tyhmä ja ajattelematon.
Onko sellainen ihminen viisas, joka kieltää yhtymän metsien hoidon, vaikka osuus tällä on vain muutama prosentti omistuksesta.
Eli jos käy niin, että myrsky kaataa kymmiä kuutioita puita, niin tämän akateemisesti koulutetun naisen logiikan mukaan mitään ei saa tehdä.
Toinen esimerkki on Urpilainen, akateemisesti koulutettu nais opettaja, joka aiheutti suomalaisille miljardien eurojen tappiot eu tukihankkeilaan.
Esimerkeistä päätellen akatemiset opinnot tekevät ihmisestä tyhmiä.
Taitavat suurin osa eduskunnasta olla akateemisesti koulutettuja ja senhän näkee, kun katsoo näiden päätöksiä, täysin päättömiä ja maalaisjärjen vastaisia.
Ei ole mikään kumma, että ovat saaneet ajettua suomen tähän jamaan, kun vallassa on tyhmät päättäjät ja valta nousee päähän.
Tekeekö akateeminen ihmisestä tyhmän....
TyhmäAkateeminen
0
162
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3838436Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1732800- 131142
- 76988
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61903- 25886
- 55863
- 64832
- 46806
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72792