Joku Hämeenkyröläinen taksikuski on tuomittu asiakkaaseenkohdistuvasta pahoinpitelystä. Eikö sellasesta pitäis lähteä luvat?
Taksiasiakkaan pahoinpitely
ruudi
786
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mä heitin asiakkaat taksista ulos,kun alkoivat 3 veljestä tapella mersun takapenkillä.Oli pakko koska muuten olisi hajonnut auto. Vähänaikaa itkivät,että älä jätä meitä korpeen kävelemään me ei enään tapella sun mersussas. Olen tosi rauhallinen tiettyyn rajaan asti,mutta kun ei puhetta uskota sitten palaa käämit ja isompikin mies lentää kuin leppäkeihäs. Se ei ole mielestäni pahoinpitelyä jos kiskoo häiriköivän kuskattavan autosta ulos,mutta jotkut pullamössöt tekee siitä ilmoituksen ,että mut pahoinpideltiin taksikuskin toimesta.
ihan oikein teit. 10 pistettä :)
Ei muuta kun turpiin vaan ja kunnolla.Ei toisen työkalua saa kaikki hörhöt
hajottaa,sitä varten yleensä takseissa on videot,että pystyy todistaan itsensä
syytömäksi ja jos ei ole niin kannattaa hankkia,on oikeudessa ainakin jotain
millä puolustautuu.Eikä sitä häirikköö kyllä kukaan muukaan autoonsa ota,on
sen verran pieni piiri,kävelkööt
Ikaalisen Jarmo pieraisi märän pierun taksissa. Toisella kertaa se riisu kaikki vaatteet weke ja juoksi lumipenkkaan ja jäi makaan sinne.
Tuollaisia satuilee Kulmalan taksirenki Heikki Ikaalisten
mielenterveyspotilaille öisin.
Tuo kirjoitus on aivan totta! Se ei ole satua missään nimessä.
Mielenterveyspotilas Aino Kakkala vakuuttaa kertoansa
tosia joita hän kammarissaan kuulee öisin.