Petosella sijaitseva taloyhtiö

Ysävällinen varoitus; taloyhtiön hallituksen puheenjohtaja aukoo ja kaivelee roskakatokseen viedyt roskapussit! Joten ei kannata mitään kovin henkilökohtaista roskiin heittää..
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Entäpä jos roskiin laittaa sellaisen rotanräpsyn?

Äänestä

Henk. koht. paperit ajettava silppurista läpi, muutoin voi tuonkaltaiset liian helposti tehdä identiteettivarkauden roskiksesta kaivamiensa papereiden avulla.

Äänestä

Meillä Saarijärvellä sama.. En tiedä kuka täällä sitä harrastaa (roskien tonkimista), koska ei ole tapana kytätä roskakatosta... Kissan kuseman käsilaukun heitin joskus roskiin ihan pohjalle, niin sieltä oli sekin kaivettu esille... tottakai pelottaa henkilökohtaisia papereitaan sinne viedä.

Äänestä

Puijonlaaksossa pengotaan biojätteitäkin.

Äänestä
  • Eikös siellä asu näitä lääkäreitä? Siis patologeja? Katos kun tutkivat sitä mädäntymistä siinä.

    Äänestä

  • Mulla mätäni kurkku jääkaappiin, siitä tuli aika pehmee ja nesteet oli valunu ulos. Heitin sen roskiin, ehkäpä joku patologi-intoilija löytää sen sieltä.

    Äänestä

Tarkoitus oli todella varoittaa petosella asuvia ihmisiä, ettei IKINÄ kannata heittää roskikseen, vaikka kuinka hyvin suljettuu roskapussiin, MITÄÄN mitä ei halua jonkun sekopään löytävän sieltä. Oksettaa miten jotain voi kiinnostaa toisten jätökset noin paljon??? Ei ole elämää tuollaisilla mitään muuta, se on selvä -vain talo ja sen roskat...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerrastaoppinut kirjoitti:

Ysävällinen varoitus; taloyhtiön hallituksen puheenjohtaja aukoo ja kaivelee roskakatokseen viedyt roskapussit! Joten ei kannata mitään kovin henkilökohtaista roskiin heittää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu