SAK- lainen Antti Rinne luulee, että AKT on tärkeämpi Suomessa kuin BKT! Todellisuudessa AKT ja SAK molemmat elävät BKT:stä. Näin on oikea todellisuus. Kunpa SAK:kin olisi edes tämän ymmärtänyt niin, ei tarvitsisi köyhän lisää köyhtyä.
SAK:n Rinne ei ymmärrä tärkeysjärjestystä
Ymmärtämätön
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Antti Rinne nyt vain ei olekkaan mikään köyhien edunvalvoja,vaan sdpn puheenjohtaja.
Teoriassa Lylyn pitäis sak pomona valvoa myös köyhien etuja,mutta ne edut on useimmiten poikkeavia hyväpalkkaisten vakituisen työn omaavien kanssa.Ne ei ole köyhiä ja sak on niiden etujen valvoja.Työttömistä ja muista heikoista sak ei välitä paskan vertaa.
Rinne ei ole SAK-lainen, hän on STTK-lainen.
Onhan se kuitenkin SAK:n puheenjohtaja, eikö muka edes jäsen?
SAK=SDP. Se on nähty ja todistettu.
SAK on myös rahoittanut SDP:n vaalikampanjoita. Rinne vastusti yhteiskuntasopimusta kuten SAK:kin.
SDP:n uusi puheenjohtaja Antti Rinne on myös AY-pomo. SDP:n puoluesihteeri Paananen tuli SAK:sta suoraan, kuten Heinäluoma, Ihalainen ja SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Antti Lindtmankin. Tarja Halonen on entinen SAK:n lakimies.
Rinne juuri ymmärtää. Tärkeintä on saada rahaa itselleen ja rikoskumppaneilleen, jotka toimivat ammattiliitoissa ja demupuolueessa, sekä korruptioviroissa.
Jatkuva palkkojen korotus tulee joskus tiensä päähän .
Kyllä se korottelu loppuu piankin kun maailman talous romahtaa lähiaikoina. Kiina on devalvoinut kolme kertaa lyhyen ajan sisällä ja markkinoille pumpattiin oliko se 100 miljardia ja aavekaupunkeja Kiinasta löytyy, USA maailman velkaisin valtio yrittää sumuttaa, Venäjälläkään ei erityisemmin hyvin mene taloudellisesti, silloin kun Kreikka-sotku alkoi EU:ssa oli kolme vahvaa, Saksa, Hollanti ja Suomi, Hollannin tilanteesta ja Etelä- ja Keski-Amerikan tilanteesta en tiedä mutta ei ne mitään maailmantalouden moottoreita ole.
Kuka tuommoisessa tilanteessa ostaa saksalaisen tekemiä tuotteita kun kaikki on persaukisia, kysyn vaan.
Ja kermana kaiken päälle Suomen kansaa sumutettiin käymällä näytelmä nimeltä yhteiskuntasopimus. Rinne vissiin luulee tuossa tilanteessa pysäyttävänsä maailman talouden AKT:n avulla. Taitaa ammattirikollinen Rinteellä olla napoleon-kompleksi, ainiin kävi se vissiin kirkossakin kerran, varmaankin homo-arkkipiispa Mäkisen tai muslimien halaaja Irja Askolan kutsusta. Jo ateistikin tajuaa ettei ole Rinteellä kaikki palikat kohdillaan.