Tässä näkyy nyt tämän naisen osaaminen,työttömiä tulee,maasaedull ei joukkoliikennettä.Voisitko tulla nyt kerto tyhmyytesi.Sitten jotain Walttia aletiin kehitää joka ei toimi vieläkään ja rahaa menee.HYVÄ MERJA kun avasit kilpailun.
Merja kyllönen
onnibussinkuski
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kaikki missä Vasemmisto on mukana tulee sutta ja sekundaa olivat vähänaikaa hallituksessa nyt paikkaillaan näitä mokia koko vaalikausi .
Eikö oikeisto muka enää ajakaan vapaata kilpailua ja Markkinataloutta? Miksi toisessa keskustelussa vaaditaan säätelyn vapauttamista?
Palstapölhö menee nyt Persujen palstalle ihmettelemään omaa aloitusta jossa ihmettelit kuusisataa työpaikkaa katoaa ,syytit tietenkn siitä Persuaja .Toivottavasti pois potkitut työläiset muistavat kuka on Merja Kyllönen tätä aioon muistuttaa aina sopivan tilaisuuden koittaessa ja tehkää muut samoin Vasemmisto on saatava vastuuseen .
Vai ryssisivätkö asioita tahallaan? Jotta kansa olisi tyytymätöntä
ja osoittaisi sen kadulla. Menevät sitten sekaan punalippuineen ja kuvittelevat kansanjoukon seuraavan ja valtaavan eduskuntatalon. Tyhmiä ne joka tapauksessa on!
Koskas olette viisasta vasuria nähneet hhhe
Merja oli loistava ministeri ja onneksi nyt Brysselissä ajamassa suomen etuja.
Onnittelen-noilla promilleilla, mielialalääkkeillä ja hallusinogeeneillä oikein kirjoitettu!
Samaa ei ikävä kyllä, sinun tekstistäsi voi sanoa.
Oli loistava kansamme edutaja, tuli niin vahat hyvät stalinistien ajat mieleen harmi että joutui lähtemään brysseliin ajamaan afrikan kehitysmaa muslimien asiaa. Ei edes kerinnyt saamaan Jorma Ollilan kanssa edes niitä KGP:n seurantalaitteita tovereiden autoihin. Köyhältä Jorman seurantalaite firmalta meni miljardiluokan kauppa sivu suun, on se niin väärin.
Ns. Seurantalaitteet ovat jo kaikissa uusissa autoissa, eli väärässä olet.Tosin Merja järjesti isot rakennusprojektit käyntiin. Joista mm. Marjaradasta saadaan jo nauttia. Työtä ja toimeentuloa suomalaisille. Hieman erilaista kuin perskeko hallituksen kurjistamis ja mamutus politiikka.
Niin sitä voi käyttää tai kytkeä pois mutta ei enää jos se tehdään lailla pakolliseksi. Mutta sehän on kommunismin tarkoituskin valvoa ihmisten tekemisiä ja liikkumista. Kehä rata on ihan hyvä sitähän suunniteltiin jo kymmenenvuotta sitten mutta hyvä että tuli.
Ei niitä voi kytkeä pois päältä, se on siinä se idea..Kannattaisi lukea muutakin kuin harhaahon valeita.
Mitenkähän se Junayhteys sieltä peeämettistä, missä ketään ei enää asu voisi olla kannattavaa? Pitäisikö laittaa vastakkain vr ja Talvivaara. Molempiin ei rahat riitä.
Kyllönen äänestelee EU:ssa putinistien rintamassa. Paljasti karvansa kuten oli odotettavissa.
Ketkä ihmeen puupäät hänetkin sinne äänesti ?
Ei ainakaan ne jotka äänesti harhaahoa jonka saavutukset ja arvostus ryhmässään on miinus luokkaa.
Kuka on se ääliö joka äänesti tuota kurppaa?
Tekee ihan pahaa katsoakin.
Silmiin sattuu.