Persut pettivät Suomen kansan

Asioista on voitava puhua.

Vaikka persut putkosen johdolla ajavat sananvapauden ja tiedottamisen rajoittamista.

Petturuusasia nro 1.

- Kreikalle piikki auki, vaikka juuri sitä vastustettiin ja muuta luvattiin!

Petturuusasia nro. 2.

- Mamuja vyöryy ovista ja ikkunoista, _vaikka juuri sitä vastustettiin ja muuta luvattiin!_
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Eivät Persut ole pettureita. He ovat paljon fiksumpia kuin vasurit. Timo Soini kertoi selvin snoin, ettei halua hallituskriisiä, kun maa on vajoamassa syvälle. Persut tekevät nämä myönnytykset pitkin hampain.Stäpaitsi Persut eivät voi estää maahanmuuttoa.
Tosiasiahan on että, muu maailma hyväksyy nämä rikokset mitä esim. Syyriassa tehdään. Suurin lusikka sopassa on Jenkeillä ja siinä sivussa Ryssillä ja Kiinalaisilla.
Mahtavatko olla venereissubusineksessa mukana. Ban Ki Moon ositteli Euroopan suuntaan ja vaati pakolaisongelman pikaista ratkaisua. Ei puhettakaan että ongelmia alettaisiin ratkomaan siellä missä niitä on. Siis käyttäkää aivojanne ajatteluun. Muu maailma kaataa paskat euroopan niskaan eivät Persut sitä tee,
edes Suomelle. Persut eivät rajoita sananvapautta. Kyllä kaikki paska lähtee tekopyhästä kommunistilaumasta.

Äänestä
  • Petturuus asia 3 persut petti eläkeläiset vaikka lupasivat huolehtia ettei leikkauksia tule..kuinkas kävi..samoin veteraanit sairaat työttömät. ja muut heikompi osaiset joilta paska puheillaan ja kateetomilla lupauksillaan ääniä vaaleissa valheellisesti kalastelivat. hävetköön helvetissä.

    Äänestä

  • Niin. Se että putkonen julkaiseen vihollislistoja ja halla-aho määrittelee kaikki erimieltä olevat demokratianvastaisiksi, ei tietenkään ole sananvapauden rajoittamista... Persut tekivät "myönnytykset" (lue: takinkäännöt) yksimielisesti vaikka kreikan tukeminen olisi voitu estää. Persut lupasivat vaaliohjelmassaan:

    -Vähentää maahanmuuttoa
    -Lakkauttaa kiintiöpakolaisjärjestelmän
    -Ettei kreikkaa tueta

    Jos eivät voineet näille mitään, miksi lupasivat? Moraalitonta se sellainen.

    Äänestä

  • Oenonen kirjoitti:

    Niin. Se että putkonen julkaiseen vihollislistoja ja halla-aho määrittelee kaikki erimieltä olevat demokratianvastaisiksi, ei tietenkään ole sananvapauden rajoittamista... Persut tekivät "myönnytykset" (lue: takinkäännöt) yksimielisesti vaikka kreikan tukeminen olisi voitu estää. Persut lupasivat vaaliohjelmassaan:

    -Vähentää maahanmuuttoa
    -Lakkauttaa kiintiöpakolaisjärjestelmän
    -Ettei kreikkaa tueta

    Jos eivät voineet näille mitään, miksi lupasivat? Moraalitonta se sellainen.

    Totta kai Perussuomalaiset on pelkkä kupla, kontrolloitua valeopposiota, joka on voimaton lännettyneen, eurottuneen ja natottuvan nyky-Suomen linjan edessä. Suomi uppoaa eurotalouden finanssihuijauksen mukana ja hukkuu EU:n maahanmuutto- ja pakolaispolitiikan kurimukseen, eikä Perussuomalaiset voi eikä edes todella tahdo tehdä asialle mitään. Mutta mitä äänestäjät muka odottivat? Itsenäisyyspuolue, ainoa todellinen poliittinen vaihtoehto Suomessa, jäi kokonaan vaille kannatusta. Suomalaiset syyttäkööt vain itseään, maa on kohta vasaran alla -- seuraava Kreikka.

    Äänestä

  • "Timo Soini kertoi selvin snoin, ettei halua hallituskriisiä, kun maa on vajoamassa syvälle."

    Perussuomalaiset toisin sanoen asettui tukemaan passiivisesti Suomen tuhoutumista edistävää politiikkaa juuri ratkaisevalla hetkellä, kun toinen tie olisi viimeisen kerran ollut mahdollinen. Siinä Soinin ja puolueen historiallinen ratkaisu. Vastuu on raskas. Vuonna 2011, kun Perussuomalaisten olisi nimenomaan pitänyt mennä hallitukseen, jättäydyttiin oppositioon. Nyt 2015, kun Perussuomalaisten olisi pitänyt viime hetkellä ehdottomasti kaataa europankkiirien ja federalistien vaatiman talouskuri- ja oikeistohallituksen muodostaminen ja muodostaa vasemmiston kanssa kansanrintama, Perussuomalaiset myi itsensä lopullisesti.

    "Stäpaitsi Persut eivät voi estää maahanmuuttoa."

    Vaikka sillä populistisella lupauksella saatiin tyhmien äänet kaksissa eduskuntavaaleissa...

    Äänestä

Eläkeläiset kiehuu raivosta eläkeleikkaajapersuille!

Äänestä
  • Persut petti myös työttömät.

    Äänestä

Haista antipersu vittu !

Äänestä
  • Mitäs sinä hinaaja vitusta tiedät?

    Äänestä

Oikeastaan PS olisi voinut mennä hallitukseen jo v. 2011, kun nytkin (2015) hallitukseen mentiin mm. sillä perusteella että, kun Kreikka-rahalahjat lähtevät joka tapauksessa Suomesta. Jos PS ei ole muiden mukana Kreikalle lahjoittamassa, jotkut muut lahjoittaa kuitenkin. Eli tämän kevään logiigalla hallitukseen olisi Soinilaisten pitänyt mennä jo neljä vuotta sitten.

Äänestä
  • Soini laittaa tämän maan asiat kuntoon: saa maahanmuuton määrät laskuun / raha-hanat Kreikkaan pannaan kiinni. Soinin uskottavuus lähenee jo Kaasuputki-Lipposen vastaavaa... Mm. Lipposta ja Niinistön Salea saamme kiittää euro-vankeudesta. Mutta no hätä, tämän hallituksen aikana rahaa ei valu Kreikkaan ja maahanmuutto tyrehtyy. Tämän takaa meille Soinin hallituksessa oleminen. Kaikki päätöset ovat nyt oikeita, kun Soinin Rempparyhmä kunnostaa maamme.

    Äänestä

Maamme poliittinen kehitys voi pahimmassa tapauksessa eskaloitua jopa kansalaissodaksi, 10-15 vuoden sisällä. Toivottavasti olen väärässä. Lainaamme rahaa ulkomailta, että voimme sitä lahjoittaa ulkomaisiin kohteisiin. Kotimaassa leikataan ja samaan aikaan lahjoitetaan ulkomaille. Ja PS-puolueen hallitusvastuukauden aikana mamuilu suorastaan räjähtää käsiin. Katkeruus poliittista järjestelmää kohtaan kasvaa, ITÄ-TROLLIEN iloksi. Putin on tyytyväinen, hyvin tyytyväinen. Ennustan, että jo 6.12.2017 (menetetyn?) itsenäisyyden 100-vuotisjuhlien alla maamme on syvästi sisäisesti riitautunut, talous kuralla, maahanmuuton ongelmat ja siihen liittyvä kantaväestön katkeruus synnyttävät levottomuutta. Monelle on kova paikka havaita se viimeinenkin puolue petturiksi, siis PS = Pettää Suomalaiset.

Äänestä

PS saanut paljon vahinkoa aikaan.

Äänestä

Jos persutollot saavat vielä vähän aikaa huseerata hallituksessa, on koko Suomi pian sekasortoisessa tilassa, pahemmassa kuin Kreikka. Kauheaa!!!!!

Äänestä

Kaikki ongelmat eivät johdu PS-puolueesta, mutta kun monelle PS oli ikäänkuin lupaus paremmasta / ummehtuneen poliittisen kulttuurin raitistumisesta, pettymys on suuri. Toivottavasti emme näe uutta kansalaissotaa, mutta pahalta näyttää. Venäjä voi käyttää hyväksi maamme sisäistä levottomuus-pesäkkäitä.

ONGELMIA

- siveellinen ja moraalinen rappio
- talous euro-kriiseineen
- EU:n liittovaltio-kehitys
- maahanmuuton hallitsemattomuus
- jyrkkä eriarvoistuminen maan sisällä samaan aikaan kun rahaa lapioidaan ulkomaille
- politiikassa mielipide-erot mudostuvat lähinnä vain siitä kummalla puolen HALLITUS-OPP. -raja-aitaa satutaan kulloinkin olemaan



Näihin selviin ongelmiin jotkut luulivat PS-puolueen saavan muutosta aikaan. Ei hyvältä näytä. Jos PS on arvokonservatiivinen puolue, kumman hiljaa Soini on jopa kauppojen aukiolon vapauttamisesta...

Äänestä

Persut hylkäsivät suurimman osan äänestäjistään ,ajaa kovaa kokoomus politiikkaa.Turhaa selittelyä nuo hallitus kriisit ym ,suomi tulee varmasti paremmin toimeen vaikkei persuja olisi ollenkaan.

Äänestä
  • PS-puolueeseen(kin) pettymään jout. kansanosassa kytee melkoinen katkeruus maamme poliittista kulttuuria kohtaan. Tulevat TILTUT ja jo nykyiset TROLLIT yrittävät varmasti tämän vielä hyödyntää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petturipersut kirjoitti:

Asioista on voitava puhua.

Vaikka persut putkosen johdolla ajavat sananvapauden ja tiedottamisen rajoittamista.

Petturuusasia nro 1.

- Kreikalle piikki auki, vaikka juuri sitä vastustettiin ja muuta luvattiin!

Petturuusasia nro. 2.

- Mamuja vyöryy ovista ja ikkunoista, _vaikka juuri sitä vastustettiin ja muuta luvattiin!_

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu