Rkp Suomen etuja vastaan

Pakkoruotsin ylläpitämistä vaativa Rkp on aiheuttanut toimillaan jatkuvaa vahinkoa Suomen kansantaloudelle ja hyvinvoinnille. Rkp:n estäessä nuorten kansainvälisten kielten opiskelun ja siten työllistymisen on siitä aiheutunut kustannuksia Suomen kansantaloudelle miljardeja joka vuosi.
Rkp on kuin syöpäpesäke joka imee elinvoimansa Suomesta mutta toimii sitä vastaan.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Samaa mieltä. Se puolue pitäisi lailla kieltää, koska vahingoittaa yhteiskuntaa.

Äänestä
  • Juuri noin. Mikään muu taho ei ole Suomelle niin vahingollinen kuin pakkoruotsia ylläpitävä Rkp.

    Äänestä

Tähänpä mielisin vielä lisätä: tilu-lilu-lii, tilu-lilu-lii.

Äänestä

RKP täytyy pitää oppositiossa. Puolueen toimet tosiaankin ovat Suomen talouden ajaneet konkurssiin.
Amos Andersson, joka omisti Konstsamsfundeti käski pitää RKP:n kaukana sen toiminnasta kääntyy haudassaan aina, kun RKP mainitaan.
RKP pääsi Amoksen kuoleman jäl keen sähläämään ja HBL ja Konstsamfundet joutui todella suuriin vaikeuksiin.

Äänestä

Riittävän koulutettu, työtä tekevä väestö se on, joka tämän maan tolpillaan pitää. Nettifennonkin olisi aika alkaa katsoa totuutta silmiin. Aloitukset tällä palstalla nimittäin alkavat käydä epätoivoisiksi.

Äänestä
  • Tietysti ahkera ja fiksut aitosuomalaiset ovat pitäneet tähän asti maata pystyssä. Mutta rajansa on suomalaistenkin voimilla!
    Svekopäättäjien ylläpitämä pakkoruotsitus, etuilusysteemi ja viimeaikainen mamutus alkavat olla liikaa, ja maa on konkurssissa.

    Äänestä

  • Koskas meinasit aloittaa työnteon?

    Äänestä

RKP on rikos suomalaisuuta vastaan!

Äänestä

"Jo yli sata vuotta suomalaisuutta vastaan".

Äänestä
  • Tunnustakaa pois fennot. Olette itse itsenne pahin vihollinen. Tyhmyydestä ei oo iloa kenellekään, muista se fenno.

    Äänestä

  • Tunnustusvain kirjoitti:

    Tunnustakaa pois fennot. Olette itse itsenne pahin vihollinen. Tyhmyydestä ei oo iloa kenellekään, muista se fenno.

    Tyhmyys tosiaan kukkii palstalla, oisko neffellä tarjota jotain vähän inspiroivampaa, ankeutuksen huippu on saavutettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorilleoikeusopiskella kirjoitti:

Pakkoruotsin ylläpitämistä vaativa Rkp on aiheuttanut toimillaan jatkuvaa vahinkoa Suomen kansantaloudelle ja hyvinvoinnille. Rkp:n estäessä nuorten kansainvälisten kielten opiskelun ja siten työllistymisen on siitä aiheutunut kustannuksia Suomen kansantaloudelle miljardeja joka vuosi.
Rkp on kuin syöpäpesäke joka imee elinvoimansa Suomesta mutta toimii sitä vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu