Mustaherukkaa pyöräytin 20 l ja nyt kun pakkanen hieman puraisee aronioita olisi tarkoitus tehdä mustaherukka aroniaa seuraavat 20 l. Oletteko tehneet pelkästä aroniasta ? Millaista tuli ?
Mitä viinejä pulputtelette ?
Kotiviinisti
2
207
Vastaukset
- atropa_pelle_donna
Jos olisin aivan varma, että tunnistan pensaan oikein, niin keräisin aronian marjoja, joita täällä on kadunvarren puskat väärällään -- siis jos ne on niitä. Olisi ikävää saada myrkytys vääristä marjoista.
- Aroniaa
Tein Marja-aronia viiniä viime vuonna.Hyvää tuli ja teen toistekkin :)
Laitoin 1kg puolukkaa
1.3 kg mustikkaa
3 kg marja-aroniaa
0.5 kg omenoita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 518210
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1347137Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593899Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu953890- 1043684
- 553263
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743245Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint372623IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2392541- 531754