Mistä löytyy mies joka ei koe velvollisuudekseen viihdyttää koko maailman naisia?
Miksi niin moni mies luulee että juuri hän on se kenen täytyy pitää seuraa kaikille naisille ja olla jonkinlainen pelastaja jos naisella vähän huonosti jokin. Eikö miehet edes tiedä sitä että moni nainen käyttää sitä hyväkseenkin jotta saisi miehen itselleen, esittää heikkoa ja apua tarvitsevaa. Myöhemmin sitten orjuuttavat miehen kauppakassien kantajaksi ja juoksupojaksi, autokuskiksi, rahasammoksi jne. :)
Miksi niin moni mies luulee että juuri hän on se kenen täytyy pitää seuraa kaikille naisille ja olla jonkinlainen pelastaja jos naisella vähän huonosti jokin. Eikö miehet edes tiedä sitä että moni nainen käyttää sitä hyväkseenkin jotta saisi miehen itselleen, esittää heikkoa ja apua tarvitsevaa. Myöhemmin sitten orjuuttavat miehen kauppakassien kantajaksi ja juoksupojaksi, autokuskiksi, rahasammoksi jne. :)
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei ole ollut tarvetta sekaantua toisten asioihin, jokainen kantakoot kassinsa itse ja etsikööt kyytinsä. Miksi pitäisi viihdyttää tai pitää seuraa ulkopuolisille, jotka eivät kuulu ystäväpiiriini tai tuttavapiiriin. En näy tuohon esittämääsi pieneen väitteeseen mitään realistista syytä.
Jos joku haluaa mukamas valloittaa sydämiä, niin siinähän on itsensä "liriin" laittanut.
Yhdessä elinkautisessa on aivan tarpeeksi.
Olet vaan mustis. Et kestä että mies saa naisten jakamattoman huomion ja mies on naisten mieleen. Sun kandeis tehdä tolle mustasukkaisuudelles jotain. Terapia?
Ei ole nyt kyse tosta. Jos et ymmärrä, en jaksa selostaakaan.
Kyllä tuosta vähän jää sellainen kuva, että hyihyihyi muut pahat naiset haluavat miehen itselleen, kun juuri sinun pitäisi tietysti olla se (paha) nainen, joka hänet saa.
Niin jos ei itse osaa ajatella asiaa kuin tolta kannalta, niin tietysti alotus sillon näyttää siltä.
Ei ole kyse tommosesta.
MIKSI ? Sinua ja monia ihmisiä kiinnostaa VAIN panomies ja huora ?
ei mua
Juttelu ei tarkoita mitään sen enempää, ellei se sitten just sillä kertaa tarkoita jotain enemmän. Itse vaadin täysin ei-feministisen naisen, joka on kiltti. Ne erottaa muiden joukosta.
Olet ennakkoluuloinen. Ei-feministinen=kiltti? Onko sovinistinen mies kiltti, ei taida olla, etkä voi vaatia naiselta sitä mitä itse et ole. ;)
Et taida edes tietää mitä oikea feminismi on.
Kuvailetko mulle feministin, kiinnostaa tietää mitä tarkoitat sillä ja jokaisella on oma käsitys siita?
Ei ole kyse normaalista juttelusta. Et ymmärrä sinäkään alotusta.
Minun tilanteessani parasta on, että olen vältellyt kaikin tavoin erästä tuollaista pelimiestä, joka itse on se aktiivinen osapuoli. Jatkuva naisten seuran tarve näyttää vaivaavan, vaikka kotonaankin on naisen seuraa.
Onx tän erään nimi Pekka
Ei ole
seksi puhuu ja raha sen jälkeen