Jotka haluaisivat löytää miesystävän tai edes kaverin, näin ensalkuun?
Vuodet vierivät, odottamalla ei saa mitään aikaiseksi. Vai täytyykö lähteä ulkomailta hakemaan naista itselleen?
Onko täällä yksinäisiä
12
85
Vastaukset
- tyttö24w
Minä tahdon kumpaakin... (: En uskalla tutustua muihin kovinkaan paljoa.
Mulla sama homma. Poikaystävä olisi ihana juttu ja uusi ystäväkin olisi enemmän kuin tervetullut. Minua vaivaa kuitenkin paha sosiaalinenfobia ja tämä tekee uusiin ihmisiin tutustumisesta hyvin vaikeaa :/
- lonelyman89
Missäpäin Suomea asut jos saan kysyä? Mullakin on niin paha sosiaalinen fobia etten ehkä uskaltaisi tavata vaikka oltaiskin samalla suunnalla.
- lonelyman89
lonelyman89 kirjoitti:
Missäpäin Suomea asut jos saan kysyä? Mullakin on niin paha sosiaalinen fobia etten ehkä uskaltaisi tavata vaikka oltaiskin samalla suunnalla.
Huomasinkin profiilistasi että pk-seudulla, harmi kun itse olen Tampereelta. :(
- saddsaadsasdads
Ensinnäkin, ei kannata valehdella että etsii pelkkää ystävää. Toiseksi on niitä naisia, kuten näkyi jo vastauksista :)
- 171027
Tuntuu kuitenkin palstalla vallitsevan sellainen asenne, että mies valehtelee aina jos väittää etsivänsä pelkkää ystävyyttä. Ymmärrätte varmaankin tilanteen olevan aika toivoton, jos lähtökohtaisesti on päätetty jokaisen miehen hakevan sitä itseään eikä mitään muuta.
- adsdadsadsadsa
171027 kirjoitti:
Tuntuu kuitenkin palstalla vallitsevan sellainen asenne, että mies valehtelee aina jos väittää etsivänsä pelkkää ystävyyttä. Ymmärrätte varmaankin tilanteen olevan aika toivoton, jos lähtökohtaisesti on päätetty jokaisen miehen hakevan sitä itseään eikä mitään muuta.
Kuka mies haluaa naisen pelkäksi ystäväksi? vai haluaako?
- 172037
adsdadsadsadsa kirjoitti:
Kuka mies haluaa naisen pelkäksi ystäväksi? vai haluaako?
Mikä ettei? Täällä palstalla on jotenkin sellainen käsitys, että yksinäisyys tarkoittaa parisuhteen puutetta eikä mitään muuta. Yksinäisyys määritelmällisesti kumpuaa samaistumisen tunteiden puutoksesta. Jos joku tätä ahdistusta olisi kykenevä lievittämään ja sattuisi olemaan nainen, ei täysin platoninen suhde olisi mikään ongelma.
- mamori
etsin elämänkumppanin olen 55v yksinäinen kiltti nainen.
- munamarttako
Joo, joo, aloittaja on se palstan miestissiterroristi hakemassa sitä sillanpään ja pumtsipumputtajan tapaista ystävyys suhdetta. Se vaan on tommottinen palsta feikki köppänä eikä kehtaa suoraan tunnustaa.
Tänne kanssa joku kiva tyttö kainaloon;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.2631600IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk311481Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1501229Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701027- 1361008
Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.72941Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.73933Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää428880Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan47862Kesä ja nuorison mopoilu
Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta136818