Tällä ehdolla hyväksyn vastaanottokeskuksen

Otetaan vain naisia, lapsia ja heidän isät. He pystyvät todistamaan, että ovat menettäneet sodassa kaiken ja ovat valmiina aloittamaan heti suomen kielen opiskelun sekä aloittamaan työt vaikka siivoojana.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis tänne tulee laumoittain parikymppisiä kolleja Syyriastakin

Eikö olisi ollut tarpeellisempaa heidän liittyä mukaan kukistamaan hirmuhallitsija presidentti Bašar al-Assadin hallinto!

Pelkureita koko sakki ja tänne tulevat lorvimaan lihapatojen ääreen ja suomalainen veronmaksaja maksaa koko sakin kulut! Ja selvittää myös näiden Suomessa tekemät rikokset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EiElintasopakolaisille kirjoitti:

Otetaan vain naisia, lapsia ja heidän isät. He pystyvät todistamaan, että ovat menettäneet sodassa kaiken ja ovat valmiina aloittamaan heti suomen kielen opiskelun sekä aloittamaan työt vaikka siivoojana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu