Voiko olla mahollista et olisin raskaana vaikka ei mitään erityisiä oireita oo.Oon kyllä nyt vähän nuhassa,et väsymystä on tosi paljon,mut johtuu varmaan tästä nuhastakin.
Eli täytyykö kaikilla olla oireita heti alussa,kun täällä näyttää kaikilla olevan niitä jo ennen kun tekevät testin?
Eli täytyykö kaikilla olla oireita heti alussa,kun täällä näyttää kaikilla olevan niitä jo ennen kun tekevät testin?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miksi niitä oireita pitäis aina olla joka raskaudessa????? Onhan oireettomiakin olemassa, höh!
Eiköhän testi ole varmempi mittari kuin oireet! Plussa on aina plussa, nega voi olla virheellinen... Olet varmaan ottanut huolesi noista "oonko raskaana kun on sitä ja tätä vaivaa"- kyselijöistä. Varmaa ei olemikään muu merkki kun positiivinen raskaustesti, ja sinulla sellainen ilmeisesti oli, joten onnea!
Jeba,jeba. Itsellä raskauspahoinvointi ym. alkoi tosi ajoissa ja muutenkin jokin asia muistutti koko ajan uudesta tulokkaasta. Minä kun halailin vessan pönttöä, kaverini ei edes tiennyt olevansa raskaana vaikka oli jo melkein neljännellä kuulla. Lääkäriin oli mennyt vain pitkän flunssan takia ja lääkäri passitti testeihin. Kyseisellä henkilöllä oli kuukautiset normaalit, maha ei kasvanut, eikä pahoinvointia tai vastaavaa. Tämäkin tyyppi oli sairaalahoidossa muutaman päivän ja pumpattiin täyteen lääkkeitä. Siellä ei vielä tiedetty että potilas oli jo useammalla kuulla raskaana. Eli kannattaa varmistaa, ettei tapahdu mitään peruuttamatonta. Sekin lapsi sai kokea kohtalokseen abortin, kun edes sairaalahenkilökunnalle ei voinut juolahtaa mieleen ettei kyseessä ole mikään flunssa ja selkäsärky vaan raskaus, ja johan se lapsi oli myrkytetty niillä lääkeillä ja jatkuvalla tiputuksella.