Persuilla alkoi juhlajuomat poksahtelemaan: http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1441104611247.html
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Persutko tuon lapsen johonkin uppoavaan "purkkiin" ovat laittaneet?
Surullinen tapaus, mutta persut eivät tuotakaan lasta kumiveneeseen ole laittaneet.
Oli aikalailla heikompaa propagandaa pakolaismyönteisille käyttöön, nuo Kreikkalaislaivojen satamakuvat, kun purkaantui laivasta tsatoja ja satoja nuoria miehiä, eikä kuvissa näkynyt ainoatakaan naista tai lasta.
Nuo surulliset mainoskuvat ovat siis sellaisia "myyntikuvia", joilla jostain syystä suvakin keräilevät pakolaisia eurooppaan.
Kerro lisää?
Mutq perssut olisivat hyvin niinq voineet lähettää vaikka jonkun valtameriristeilijän tai ruotsinlaivan hakemaan tuon lapsen Syyriasta tänne. Mutq ilkeät natsipersutrasistit eivät niinq halunneet lähettää sitä laivaa ja surullinen lopputulos niinq näkyy kuvassa.
jjbskjjwj anwiwjgkboaqj krog 5gqwjjhjbkq jhjuwj0jhqhjeqbjejeq jwiejg0qejg0håqjgq
Hyvä avaus ja täyttä asiaa. peruSSnatsit välittävät vain itsestään.
Oksettavan sairas tyyppi tuollainen, kiero huumorintaju. Ei hyvä tyyppi, mulkku !
Soini toimii lupauksensa mukaan:
https://40.media.tumblr.com/08e2a91cd6952d7a59473d0bd8ab9fc7/tumblr_nn44g3cy1U1r0kot2o1_500.jpg
Ongelmia pysytellä totuudessa?
Osaavatko nuo persut edes hävetä? No eipä tietenkään!
Kauheaa!!!!!