Pölhölän hommia sanon minä,ei mitään muuta kun olis alettu suoraan vaan rakentaan liikekiinteistöä.
Vastaukset 7
- niiniin
Typerää rahantuhlausta..onhan siinä oltu jo 50-vuotta
- hyttsssss
Tuossa häpeäsuon seurantaa videolla. http://viihdefoorumi.eu/viewtopic.php?f=11&t=1432
- järkikäteen
Pölhölän hommaa oli se, että demarien valtakaudella Nokian kaupungissa tuota Häpesuon puhdistusta ei hoidettu pois. Silloin, kun valtio vielä maksoi 30% vanhojen kaatopaikkojen puhdistuskuluista. Demarithan ne alunperin päätti tuon Häpesuon paikankin ihan kirkon viereen päättivät aikoinaan. Siinä oli jo kaksi virhettä. Kolmas tietenkin se, että pöljät niitä demareita äänesti tuonne valtuustoon vuosikymmenet.
- HäpeäHäpy
Aika jäätävä nimi tuo Häpesuo... Toivottavasti jatkossa unohdettas tuo törppö nimitys, se ei ole kenenkään Nokialaisen etu. Kaatopaikkakin ollut jo lopetettu vuonna -64. Kaivetusta maasta btw löydettiin 2% ongelmallista ainesta, nekin oli jotakin esson nurkilta löytyneitä vanhoja öljytonkia tms.
- Anonyymi
HäpeäHäpy kirjoitti:
Aika jäätävä nimi tuo Häpesuo... Toivottavasti jatkossa unohdettas tuo törppö nimitys, se ei ole kenenkään Nokialaisen etu. Kaatopaikkakin ollut jo lopetettu vuonna -64. Kaivetusta maasta btw löydettiin 2% ongelmallista ainesta, nekin oli jotakin esson nurkilta löytyneitä vanhoja öljytonkia tms.
Vihervasurit ovat tuhoamassa Suomea
Silmien vällii..
- Anonyymi
Jos kaatopaikan toiminta loppunut 64 luvulla niin ei kenellään 50 vuoteen tullut mieleen puhdistaa siitä kyllä paskat imeytynyt maaperään aikoja sitten.
- Anonyymi
Tuo homma oli ja meni jo. Nyt on vuosi 2023.
Yrittäjäkatu Nokia Häpeäsuo kaatopaikka 12.5.2015
https://youtu.be/yhq28hbeiyk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771570
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.103782En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493