syytti Ville Niinistöä ja vihreitä pahimmiksi vihapuhujiksi, kyllähän siinä perää on.
Minusta Zyskowicz on oikeassa kun
15
<50
Vastaukset
Kokoomuslainenhan ei oikein sanokaan mitään, ostaa muiden piikkiin, ja elää muiden siivellä. Joista muuten Zyskowicz aika hyvä esimerkki kokoomuslaisesta. Ei koskaan tehnyt mitään muuta kuin vinkunut !
- Hyvivinkuu
Mutta hyvin vinkuu kun ohjelmaa katseli! Vaikka tuskin Benkään kovin suuri persufani on niin tottahan hän puhui kun V Niinistö puhuu diktatuurista ja kuinka kauheaa on julkaista nimilistoja mutta sitten kuitenkin paljastuu että vihreiden oma poliittinen lehti on julkaissut poliitikoista nimilistan jotka eivät kanna vihreää aatetta!
Tuohan on sama kuin istuisi ministerinä harmaan talouden torjuntaryhmässä ja toruisi muita poliitikkoja vaikkapa vaalikampanjan "pimeästä" rahoituksesta mutta sitten itse jäisi kiinni pimeän työvoiman käytöstä. Eiku heeei! Näinhän kävi VIHREIDEN Heidi Hautalalle! Hyvivinkuu kirjoitti:
Mutta hyvin vinkuu kun ohjelmaa katseli! Vaikka tuskin Benkään kovin suuri persufani on niin tottahan hän puhui kun V Niinistö puhuu diktatuurista ja kuinka kauheaa on julkaista nimilistoja mutta sitten kuitenkin paljastuu että vihreiden oma poliittinen lehti on julkaissut poliitikoista nimilistan jotka eivät kanna vihreää aatetta!
Tuohan on sama kuin istuisi ministerinä harmaan talouden torjuntaryhmässä ja toruisi muita poliitikkoja vaikkapa vaalikampanjan "pimeästä" rahoituksesta mutta sitten itse jäisi kiinni pimeän työvoiman käytöstä. Eiku heeei! Näinhän kävi VIHREIDEN Heidi Hautalalle!Aihe tämänkertaiseen vinkumiseen kyllä aivan asiaa ja aiheellinen. Kirjoitin suotta epäselvästi ja "Benin" pitkäaikaisen saamattomuuteen ja turhaan vinkumiseen turhautuneena asiaan liittymättömän avautumisen.
- Oenonen
Sittenhän benistä tulisi oiva perssu. Eiväthän perssutkaan tee muuta kuin vinkuvat...
Oenonen kirjoitti:
Sittenhän benistä tulisi oiva perssu. Eiväthän perssutkaan tee muuta kuin vinkuvat...
Olipa asia mikä tahansa, sullta ei kuule kuin vinkumista persuista.
- jepjep56
Beni on fiksu mies, ihan hyvä että joku aukaisi suunsa suoraan sille Ville Niinistölle.
Kieltämättä niin Ville Niinistöllä kuin muillakin vihreillä on paha tapa hyökätä jatkuvasti vain muita vastaan, esittämättä mitään muita omia tavoitteita kuin toisten mielipiteiden ja hankkeiden vastustusta. Lisäksi vihreiden normaalia kannanottoa on aivan törkeä valehteleminen varsinkin ilmasto- ja energiapolitiikasta puhuttaessa.
- Comorra
Olen havainnut kuvailemasi toimintatavat myös muutamilla täällä.
tuntemattomatsotilaat kirjoitti:
Ilmastonmuutoksen kieltäjät ovat 2000-luvun alkemisteja.
Ilmastonmuutoksesta vouhottavat ovat 2000-luvun Sodoman ja Gomorran pappeja ja papittaria. :D
- Pikkupetteri
Tunsin suurta mielihyvää kun Ben "pieksi" öykkäriltä paskat housuihin, viherhyypiö Niinistö änkytti ja ähelsi kuin ummella oleva orava paskalla. Oli pakko katsoa se useampaan kertaan, niin hauskaa se oli.
- heeeehheeeee
Se herätti kyllä paljon hilpeyttä ihmisissä.
- ghjjkknbvv
Joopa joo ben zyzkowitz on tyhmä pässi. Ennen vaaleja jätkä laati benin listan jota nykyhallitus aika pitkälle toteuttaa.
Villen ja benin keskustelu hyvin osoitti. Ben ei tippaakaan ollut huolissaan köyhien eläkeläisten toimeentulosta. Järjetön asumistuen leikkaus. Tervkesk maksujen korotus. Sairaalamaksujen korotus. Lääkkeiden omavastuun korotus. Hoitomaksujen korotus. Kotihoidon maksujen korotus. Opiskelijoiden elämän kurjistuminen. Työttömien elämän kurjistuminen. Vammaisten elämän kurjistuminen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu801896- 591758
Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3571617Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1691443Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1101320Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle671310Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä691227- 631169
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin1001077Kuljettajasi oy konkurssi?!
Tuliko ahnehdittua liikaa,menikö tämä kuljettajasi oy taksit siis konkurssiin?141045