Oulaisiin on suunnitteilla vastaanottokeskus ja hätämajoitusta ravikadulle.Sisäpiirin tietoa.siella kuulemma paljon tyhjiä luhtitalo asuntoja
Vastaanottokeskus
kohtarasisti
15229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ravikadun ympäristön meno on vaikuttanut siltä jo parikymmentä vuotta. Olen itseasiassa aina luullut että ravikadulla on vastaan-, huostaan-, AA-, mielenterveyskuntoutus- ja vankien sopeutumiskeskukset jo nyt.
Kaupungilta wiisautta laittaa kaikki ongelmat samaan läjään!
Luulo ei ole tiedon väärtti. Samapa miltä alueelta huostaanotetaan, kunhan se tehään ajossa. Hyvin olit keksiny muuten tuon vastaan-huostaan-AA...:)
Vastaanottokeskus vois olla jollain tyhjällä koululla...onkohan Rautosen koulu, Laulumaan koulu?
Vastaanottokeskus sieltä puuttuukin.. ja loput kämpät Forenom valtaa ydinvoimalarakennustyöntekijöille, kolminkertaisella vuokralla tietenkin.
..siinähän on koko entinen sotilaspiirikompleksi ihan vapaana ja sais hyvää vuokraa valtiolta. Liikuntapaikat kans ihan vieressä niin on ajankulua.
Ei tuu raviskalle vaan tyhjillään olevaan sun hotelliin. Varmasta lähteestä tullut tieto!
Ensin omat asiat kuntoon.
Totta kai Oulun eteläinen kantaa vastuunsa pakolaisista, kuten muutkin. Ihanaa etnistä värinää ja kerrankin saavat neitoset ansaitsemaansa huomiota
Kaupungintalo on paras vastaanottokeskus. iPhone raiskaajat sinne!
onko nähty hiilihankoa nojaamassa kaupanseinään
Ahoperän leirikeskukseen tulossa jsp
Sen olette ansaineetkin toivottavasti raiskaavat
Ehdotan Oulaisten vastaanottokeskuksen perustamista Sun Hotellin tiloihin erittäin keskeisen sijainnin vuoksi.
SPR:n, Pihlajalinnan tai jonkin muun kiinnostuneen järjestäjätahon kannattaisi tiedustella Sun Hotellin omistajan halukkuutta tilojen vuokraamiseen tai myymiseen tällaiseen aidosti merkitykselliseen ja yhteiskunnallisesti tärkeään tarkoitukseen. Uskoisin vastaanottokeskuksen perustamisen olevan hotellin omistajalle myös liiketaloudellisesti tuottoisaa verrattuna nykyiseen tilanteeseen, jossa hotelli on suurimman osan vuodesta lähes tyhjillään.
höpö höpö! Ei tuu oulaisiin pakolaisia,koska pitää olla lähellä poliisiasema.
Hiippareita alkaa liikkuu sen jälkeen on karvapäät vilkuilemas ikkunoita koputtelee pummaan ruokaa yms naisten jelppiä ei poliisija tarvitse siihen ei kerkiä enää sen jälkeen
Ylivieskan poliisiasema on riittävän lähellä Oulaisten vastaanottokeskusta ajatellen. Esimerkiksi Ruukissakaan ei ole poliisiasemaa, mutta vastaanottokeskus on toiminut kyseisessä taajamassa jo varsin pitkään (lyhyitä katkoksia lukuun ottamatta) .