Olisiko jonku syytä jo puhua rahasta? Mistä miljardit ja miten jatkohoito? Mihin uudet kaupungit ja millä rahalla?
15 tuhatta, 30 tht. Ei ylärajaa mamuja
Vastauksianyt
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Makroekonomian näkökulmasta tämä maahanmuuton kasvu on täysi katastrofi. Tästä tulee satojen miljoonien välittömiä mutta myös pysyviä kuluja ja menoja. Suomi on nettohäviäjä tässäkin asiassa.
Tämähän vaatii uusien kaupunkie rakentamista kivaasti. Ei muuten mahdolista. Mielipuolinen asetelma!
Onko" maailman pelastaja hallitus" seonnut lopullisesti.Miettikää asioita hieman tarkemmin .Mitä valtionvarainministeri tyhjän kirstun päällä tekee. EI rahaa ,ei velkapakolaisia!.Asia on näin ettei velaksi pidä elättää ketään koskaan.
Teistä muista en tiedä, mutta minä päätin lopettaa kokonaan äänestämiset tässä valtakunnassa, ja syynä on jatkuvasti se, että jatkuvasti tehdään kansan tahdon vastaisia asioita, kuten järjetön maahanmuutto, ja natsiliitto kiima tukineen.
Tässä menossa on paljon samoja piirteitä kun oli yhden porukan valtaannousussa 30-luvun alkupuolella. Nekin, jotka ymmärtävät mihin ollaan menossa, eivät uskalla sanoa sitä ääneen, vaan hissuttelevat poliittisen korrektisti jotain neutraalia. Jos joku sanoo vastaan, niin joutuu vaiennetuksi.
Jokohan kohta alkaa puolueita lakkauttaa itseään...?
Pakko jonku puhua rahasta ja mitä niille tehdään sitten?