kuinka te persut kehtaatte?
soini ja lindström lihoo ja kansa köyhtyy
14
201
Vastaukset
- vähäosaisten_valitusta
toki sitä ministerin palkalla kehtaa - ei tee tiukkaakaan
- luikuriperssulit
Persut olivat kaikkein kärkkäimpiä vaatimaan edellisiltä hallituksilta linjaa ja vastauksia kaikkiin kysymyksiin. Nyt heillä ei näytä itsellään olevan yhtäkään vastausta esim. mamukysymykseen, vaan pakoilu ja vastuun väistely jatkuu Isä Timon johdolla.
http://yle.fi/uutiset/soini_kieltaytyy_kommentoimasta_pakolaisten_lisaantyvaa_maaraa_ja_kiintioita/8280949?ref=leiki-uup - SoininValinta
luikuriperssulit kirjoitti:
Persut olivat kaikkein kärkkäimpiä vaatimaan edellisiltä hallituksilta linjaa ja vastauksia kaikkiin kysymyksiin. Nyt heillä ei näytä itsellään olevan yhtäkään vastausta esim. mamukysymykseen, vaan pakoilu ja vastuun väistely jatkuu Isä Timon johdolla.
http://yle.fi/uutiset/soini_kieltaytyy_kommentoimasta_pakolaisten_lisaantyvaa_maaraa_ja_kiintioita/8280949?ref=leiki-uupMurtumaton persulinja ei kaipaa selittelyjä. Maahanmuuton kymmenkertaistaminen on persujen tärkeimpiä saavutuksia hallituksessa. Kyseessä on mitä ilmeisimmin työperäinen maahanmuutto, joten Suomen talous on saamassa valtavan piristysruiskeen.
Lisäksi persut ovat tehneet valinnan Kreikan ja Suomen köyhien välillä. Kreikkaan päätettiin lähettää rekkalasteittain rahaa, mutta kotimaan köyhiltä päätettiin leikata ronskilla kädellä. Onneksi sentään armeijan miljardihankkeille riittää vielä rahaa - pitäähän tuo köyhä kansa jollain pitää kurissa.
- AudinTakapenkiltä
Mitähän mahtaisi olla hallituksen politiikka, jos persut olisivat oppositiossa? Veikkaan, että hallitus joutuisi vetämään paljon tiukempaa linjaa mm. maahanmuutossa ja Kreikan tukemisessa kuin nyt, kun persut siunaavat kusi sukassa kaikki mahdolliset päätökset, etteivät demarit ja vihreät vain pääsisi hallitukseen.
- SiittäOnKysymys
Ja kyllähän te kehtaatte! Karvalakkikansa on nyt todellakin saanut sitä, mitä tilasi. Valtaan haluttiin näitä puolihöperöitä tallukoita, joiden aika kuluu omia rahoja laskiessa ja audin takapenkillä istuskellessa.
Ei kyllä voisi kuvitella suurempaa petosta kuin persujen tekemä vaalilupausten pettäminen. Maahanmuuttoa piti hillitä ja köyhät piti jättää leikkausten ulkopuolelle. Maahanmuutossa puhutaan jo kymmenkertaisista luvuista verrattuna persujen oppositioaikaan ja köyhiltä aiotaan leikata surutta. Tähän pystyvät vain persut. - Nauttikaa_nyt
Persut - tuo kylähullujen oma puolue.
- AnteroLatvapöhelö
Kyllä me kehtaamme.
Meillä on vankka kannattajakunta ja sen tavoitteita me ajamme eteenpäin.
Me perussuomalaiset seisomme sanojemme ja lupauksiemme takana ja toteutamme sen mitä ennen vaaleja lupasimme.
Joku on tuonut ilmi sen, että tyhmä kananosa äänestää perussuomalaisia,
me perussuomalaiset edustamme heitä ja olemme ylpeitä tyhmyydestämme.
Oletteko huomanneet, että tyhmyydelläkin pärjää, meillä on puhemies, ministereitä ja lehdistö tuo hyvin esiin tavoitteemme ja tekomme. - persevaara
Vieläkö on niitä jotka luottavat persuihin? Perussuomalainen puolue voi kyllä hyvin ,puolutukea tulee ,sitäkin muuten vastustivat kun olivat pienpuolue.
- sderfgtyh
Persut on säälittäviä
- Soiniloistava
Kiitos Jope, olet paras. Tämä oli parempi kuin Maran videot.
- Liisapieni45
Soiniloistava kirjoitti:
Kiitos Jope, olet paras. Tämä oli parempi kuin Maran videot.
Hahahahahahahah!!!! Ihan saman näköinen.
- ddvdfvfv
Persut onkin mahtipuolue, yksin tekee päätökset hallituksessa,muut puolueet
(kok. Kepu) ovat vain avuttomia sivustaseuraajia.
Reppanat. Nyt persut on ottanu sen vastuun, kokonaan.- PersuPettääAina
Sarkasmi ei vain tehoa, jos ensin on uhottu, että persujen takki ei käänny missään olosuhteissa. Nythän persut ovat laittaneet takkinsa linkoon, jotta se ehtisi pyöriä riittävän nopeasti.
Ei kukaan tarvitse tällaista kylähullukokoelmaa, mutta äänestäjät tuntuvat olevan samaa sarjaa edustajiensa kanssa. - Tuohilippishönöt
PersuPettääAina kirjoitti:
Sarkasmi ei vain tehoa, jos ensin on uhottu, että persujen takki ei käänny missään olosuhteissa. Nythän persut ovat laittaneet takkinsa linkoon, jotta se ehtisi pyöriä riittävän nopeasti.
Ei kukaan tarvitse tällaista kylähullukokoelmaa, mutta äänestäjät tuntuvat olevan samaa sarjaa edustajiensa kanssa.Karu muistutus asiasta:
http://per-looks.tumblr.com/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1134513BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2003737- 2033032
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome772882Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main602757- 891454
- 601276
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2381102- 611016
MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t1211010