kuinka te persut kehtaatte?
soini ja lindström lihoo ja kansa köyhtyy
sippijussi
14267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
toki sitä ministerin palkalla kehtaa - ei tee tiukkaakaan
Persut olivat kaikkein kärkkäimpiä vaatimaan edellisiltä hallituksilta linjaa ja vastauksia kaikkiin kysymyksiin. Nyt heillä ei näytä itsellään olevan yhtäkään vastausta esim. mamukysymykseen, vaan pakoilu ja vastuun väistely jatkuu Isä Timon johdolla.
http://yle.fi/uutiset/soini_kieltaytyy_kommentoimasta_pakolaisten_lisaantyvaa_maaraa_ja_kiintioita/8280949?ref=leiki-uup
Murtumaton persulinja ei kaipaa selittelyjä. Maahanmuuton kymmenkertaistaminen on persujen tärkeimpiä saavutuksia hallituksessa. Kyseessä on mitä ilmeisimmin työperäinen maahanmuutto, joten Suomen talous on saamassa valtavan piristysruiskeen.
Lisäksi persut ovat tehneet valinnan Kreikan ja Suomen köyhien välillä. Kreikkaan päätettiin lähettää rekkalasteittain rahaa, mutta kotimaan köyhiltä päätettiin leikata ronskilla kädellä. Onneksi sentään armeijan miljardihankkeille riittää vielä rahaa - pitäähän tuo köyhä kansa jollain pitää kurissa.
Mitähän mahtaisi olla hallituksen politiikka, jos persut olisivat oppositiossa? Veikkaan, että hallitus joutuisi vetämään paljon tiukempaa linjaa mm. maahanmuutossa ja Kreikan tukemisessa kuin nyt, kun persut siunaavat kusi sukassa kaikki mahdolliset päätökset, etteivät demarit ja vihreät vain pääsisi hallitukseen.
Ja kyllähän te kehtaatte! Karvalakkikansa on nyt todellakin saanut sitä, mitä tilasi. Valtaan haluttiin näitä puolihöperöitä tallukoita, joiden aika kuluu omia rahoja laskiessa ja audin takapenkillä istuskellessa.
Ei kyllä voisi kuvitella suurempaa petosta kuin persujen tekemä vaalilupausten pettäminen. Maahanmuuttoa piti hillitä ja köyhät piti jättää leikkausten ulkopuolelle. Maahanmuutossa puhutaan jo kymmenkertaisista luvuista verrattuna persujen oppositioaikaan ja köyhiltä aiotaan leikata surutta. Tähän pystyvät vain persut.
Persut - tuo kylähullujen oma puolue.
Kyllä me kehtaamme.
Meillä on vankka kannattajakunta ja sen tavoitteita me ajamme eteenpäin.
Me perussuomalaiset seisomme sanojemme ja lupauksiemme takana ja toteutamme sen mitä ennen vaaleja lupasimme.
Joku on tuonut ilmi sen, että tyhmä kananosa äänestää perussuomalaisia,
me perussuomalaiset edustamme heitä ja olemme ylpeitä tyhmyydestämme.
Oletteko huomanneet, että tyhmyydelläkin pärjää, meillä on puhemies, ministereitä ja lehdistö tuo hyvin esiin tavoitteemme ja tekomme.
Vieläkö on niitä jotka luottavat persuihin? Perussuomalainen puolue voi kyllä hyvin ,puolutukea tulee ,sitäkin muuten vastustivat kun olivat pienpuolue.
Persut on säälittäviä
Kiitos Jope, olet paras. Tämä oli parempi kuin Maran videot.
Hahahahahahahah!!!! Ihan saman näköinen.
Persut onkin mahtipuolue, yksin tekee päätökset hallituksessa,muut puolueet
(kok. Kepu) ovat vain avuttomia sivustaseuraajia.
Reppanat. Nyt persut on ottanu sen vastuun, kokonaan.
Sarkasmi ei vain tehoa, jos ensin on uhottu, että persujen takki ei käänny missään olosuhteissa. Nythän persut ovat laittaneet takkinsa linkoon, jotta se ehtisi pyöriä riittävän nopeasti.
Ei kukaan tarvitse tällaista kylähullukokoelmaa, mutta äänestäjät tuntuvat olevan samaa sarjaa edustajiensa kanssa.
Karu muistutus asiasta:
http://per-looks.tumblr.com/