Mikä pistää olemaan aina esillä joka paikassa? Ei mitään sanottavaa, mutta olla täytyy. Itseriittoisuutta löytyy. Nämä henkilöt löytää tiensä vapaa-aikatoimeen, teatteriin, nuorisotoimeen ja perkele joka paikkaan. Mikä ihmistä niinku vaivaa? Eikö hän ole olemassa jos ei lärvä näy joka saatanan palstalla? Tässä ei ole kateudesta kysymys vaan siitä, että ärsyttää tuollainen.
Oman edun tavoittelu
Marilynmonroeko
17546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jaa-a se on niin, kun on tyhjä pää pitää naaman olla esillä, keräämässä huomiota kun sitä ei älykkyydellä voi saada.
Todi kuin vesi.
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.
Jos et ole kateellinen niin miksi ärsyttää? Jos olet niin fiksu, jätä omaan arvoonsa.
Marilynmonroeko kirjoitti omalla nimelläsi niin voit tulla vaikka meille kotiin juttelemaan jos on paha olla!
Kommentti oli minulta ei keneltäkään muulta. Eli tervetuloa juttelemaan jos on paha mieli. Terveisin Mika Elonen
Nyt meni hermo ja sen kyllä huomaa. Vai miten sen lsulun danat menikään?
Paha mieli ja paha olla! Oi voi sentään. Ei kaikilla ole paha mieli tai olo jotka kertovat mielipiteensä tai haluavat keskustelua aiheista. Tämä on keskustelupalsta. Tässä aloittaja halusi puhua täällä jatkuvasta esilläolosta ja siitä ilm. että mistä se johtuu. Mistä sellainen tarve tulee?
Joillakin ihmisillä on tarve /kyky hakeutua jokapaikkaan ilmeisesti luulevat että he ovat korvaamattomia. Siinä on joitakin hyviä puolia mutta paljon huonoja puolia,se on vain niin että ne omat asiat ja mahdolliset lapset jäävät vähenmälle huomiolle,en nyt sano että näin on jokaisen kohdalla. Noita jokapaikan höyliä on joka kunnassa parhaamissa kunnissa kolme. Täällähän joku vastasi nimellään ja kutsui kotiinsa keskustelemaan,ilmeisesti on tunnistanut henkilön josta joku ei pitänyt,miksi hermoilla saahan asioista kirjoitella,tämähän on sellainen palsta.
Niin juuri. Jos ei nimiä mainita, voi keskustella, mutta näinhän se menee, että se älähtää johon kalahtaa. Turha jatkuvasti myöskään kyylätä ja arvailla kuka on kirjoittanut ja mitä. Se on naurettavaa ja kertoo olemattomasta itsetunnosta.
Juu älähti, koska oli niin selkeästi osoitettu minulle. Sanon viimeisen kerran, jos mun elämä risoo jotain niin paljon että tarvii täällä kirjoitella niin tule ihmeessä kertomaan se mulle itselle päin naamaa, vai eikö kantti riitä!!!!???? Kerron mielelläni tarpeestani pätee ja olla esillä.
Onko kaikilla nuorilla naisilla adhd ja kova pätemisen tarve? Siltä vaikuttaa aika monen kohdalla.
Onko kaikilla vanhoilla kävyillä dementia ja tarve eristäytyä ja mutista palstoilla??? Olisko mahdollista, et ihmisiä kiinnostaa oman kunnan olojen parantaminen ja ihmisten hyvinvointi enemmän kuin oman navan ympärillä. Pienissä kunnissa on hyviä puolia mutta myös todella paljon huonoja puolia ja niitä on Luvialla juuri tämä kateus ja muiden asioista raportointi valheen ja totuuden rajamailla sekä armoton arvostelu!!!!Pittää muistaa pysyä kotona niin ei tartte tulla sanoo...
Taas se koira älähti johon kalikka kalahti. Eiks jeh Ingalsin likka?
Tää alkaa olla pöyristyttävää tämä ihmisten haukkuminen. Jos joku on energinen ja haluaa tehdä asioita, antakaa nyt herran tähden tehdä ja toimia. Ja pitäkää turpanne kiinni, vaikka sit kuin "ärsyttäis"
oltiin puolest tai vastaa nii uhotaa kumminki....
Jos joku haluaa yrittää jotakin uutta luvialla niin antakaa nyt ihmeessä tukenne hänelle,älkää aina olko vastaan kaikessa asiassa.