UniJukalle..

Hei.. mitä vaaleahkolle naiselle esim. Rakkauteen? Sitä ei tosiaan ole. 3,5 vuotta sinkkuna.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli kortit rakkauteen tulee ...
(1.tämänhetkinen tilanne 2.suhteesi asiaan/ongelmaa/ihmiseen 3.asian/ongelman syy/merkitys tai miten toinen osapuoli näkee sinut (kysymyksestä riippuen) 4.neuvo asian ratkaisemiksi/ näkymä tulevaan).

1.miekkojen ritari: Olet päättäväinen ihminen ja sinussa on vielä "nuoruuden intoa" tarttua asioihin. Mieti kuitenkin nyt sisäistä itseäsi. Älä ole puolustuskannalla kun voit kohdata elämässäsi uusia ihmisiä, tartu uuteen mahdollisuuksiesi mukaan. Älä pelkää tehdä virheitä, oikea rakkaus ymmärtää virheetkin. Älä ole liian rajoittunut niin uusia tilanteita tulee enemmän.

2.rakastavaiset: Vastakohdat voivat yhdistyä, rakkaus on jopa lähellä sinua. Sisäinen ja ulkoinen peilaavat toisiaan: jos annat itsessäsi tilaa rakkaudelle, niin rakkaus saapuu sitä todennäköisemmin. Todellinen rakkaus ei ole rajoittunutta, rakkaus on myöskin oikea asenne koko elämää kohtaan. Todellinen rakkaus eheyttää myöskin sekä kehoasi että mieltäsi. Rakkaus on tietty pyynteetön tila itsessäsi: se voi antaa paljon, eikä pyydä mitään vastalahjaksi. Kehoitus antautumaan rakkaudelle oikeassa tilanteessa.

3.maljojen kuningatar: Sinussa on naisellista viehkeyttä, jonka haluat nyt herättää. Etsit oikeata ihmistä, joka olisi tuon sisäisen kauneutesi arvoinen. Pyri sellaiseen vapauteen, että olet myöskin vapautunut vain omista mielihaluistasi. Suhtaudu myötätuntoisesti toisiin ihmisiin, vaikka joskus olisikin vaikeata. Tunne-elämän kirjo on laaja, maljojen kuningatar kehoittaa ottamaan huomioon niin itsensä kuin muittenkin tarpeet.

4.miekkojen 9: Todellisuus on heräämistä, totuus ei ole aina sitä miltä se näyttää. Unelmilla ja todellisuudella on aina tietty keskinäinen suhteensa. Miekkojen 9 kuvaa muutosta, kun ymmärrät ettei totuus olekaan aina sitä mitä olet luullut. Mahdollisuudet tasapainoon ovat olemassa, mutta joitakin tunteitasi on kenties vielä läpikäytävä. Älä suhtaudu myöskään eri ihmisiin liian yksioikoisesti, opi näkemään millaisia tunteita eri ihmiset sinussa oikeasti herättävät.

Äänestä
  • Kiitos tuhannesti ajastasi! :) Hyvät kortit!! :) Rohkeutta pitäisi saada vain paljon lisää.. Kunpa onnistuisin joskus rakkaudessa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valopallo kirjoitti:

Hei.. mitä vaaleahkolle naiselle esim. Rakkauteen? Sitä ei tosiaan ole. 3,5 vuotta sinkkuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu