Miksi skodalla on huono maine?

Johtuuko skodan huono maine tuosta nimestä jossa on tuo Neuvostoliittolainen pääte DA? Sko DA . Jotakin tuttuakin siinä on kun miettii nimeä laDA . Yhtäläisyyksien salakieli. Vasemmistolainen on ajatellut, että da-da-da on hyvä ja iloinen mainoslause. Da da da!
1057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Neuvostoliittolainen markkinoija on määrännyt että itäautojen nimen pitää herättää myönteisiä tunnelmia. Miltä nyt kuulostaisi LaNJET tai SkoNJET: Ei skodaa minulle.

Äänestä
  • Heh, tuo oli hyvä !!!
    Olet aivan oikeassa. Hauska huomio.

    Äänestä

Tämän aamun uutissatoa, todellista faktaa:
"Tilaston ainoan tsekkivalmistajan eli Skoda on parantanut autojensa laatuaan viime vuosina. Tsekkiautojen hylkäysprosentti on vuodesta 2007 lähtien käyttöönotetuilla autoilla alhaisempi kuin saksalaisvalmistajien autoilla."

Äänestä
  • Pitää paikkansa kun sitä laatua voi enää ainoastaan parantaa.

    Äänestä

Skodalla ei ole huono maine kuin muutaman trollaajan silmissä. Ne ovat periaatteellisia skodanvihaajia jotka eivät tiedä itse autosta mitään muuta, kuin mitä ovat täältä trollauspalstalta lukeneet.

Äänestä

Onhan japseillakin DA-päätteitä automerkeissään. Honda, Mazda. Toisaalta Da-alkuisia Datsun ym.

Äänestä
  • Jospa sielläkin on tajuttu, että neukkulassa asuu jokunen ostopuuhiin ylettävä? Mutta itäblokin maista kun puhutaan, näistä neukkulan maista ja saman aatteen maista, niin ei nuo japsit ole siinä ryhmässä. Nimi voi kuitenkin viitata. Iso määrä ihmisiä jossakin on varmasti huomioitava nimissäkin.

    Äänestä

Skodalla huono maine? No sehän VAIN sinun mielipide ja kaikkien muiden mielestä EVVK.

Äänestä
  • Siinä taas yksi kärsivä ja käristelevä skodajuntti. Tietenkin se kiinnostaa sinua juuri sen punaisenlipunaatteen vuoksi. Ladakin sinulle maistuisi. Näkee jo asenteestasi.

    Äänestä

  • Eipä näiden trollinpazkojen kirjoituksia juuri kannata kommentoida. Niillä se vasta asenne onkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnea.vaan.skodisteille kirjoitti:

Johtuuko skodan huono maine tuosta nimestä jossa on tuo Neuvostoliittolainen pääte DA? Sko DA . Jotakin tuttuakin siinä on kun miettii nimeä laDA . Yhtäläisyyksien salakieli. Vasemmistolainen on ajatellut, että da-da-da on hyvä ja iloinen mainoslause. Da da da!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu