Nykyisellään muistuttaa sientä tai wiledaa yms imukykyistä. Dieseliä palaa minusta liikaa kun isommat tehokkaammat autot kulkee samalla ,hiukan alta 5l sataselle. Hmm osataan myös taloudellisuus ajo eikä edes likelle 4 alitukseen ole mitään mahdollisuuksia. Mikä ihme avuksi? Autona mukava ja sopivan riittävä. Ei tahtoisi vaihtaa saksan tekniikkaan. Hyundait meinaan toimii luotettavasti.
Mikä avuksi ? dpf nyt tulee ensimmäisenä mieleen joka hiukan lisää vastuksia ja kulutusta. poistettavissa? ei poistettu vielä.Mitä muuta? öljyt on vaihdeltu laatikkoa myöden parhaisiin. Renkaat on vaihdettu. Kokeeksi olen ajanut yhden reissun tuttavan skodalla ja helposti alle 4l. Ei todellakan tee mieli skodaa jotenkin vain ei mutta saisipa sen vikaantuvan koneen hyundaihin!
Jos jotakuta ketuttaa niin voin ajaa vaikka 8l kulutuksella mutta HALUTTAA vain pieni kulutus.
1,1 crdi optimointi?
alle4mentävä
1
155
Vastaukset
- meitäonpetetty
http://www.spritmonitor.de/en/overview/19-Hyundai/1079-i10.html?fueltype=1&vehicletype=1&powerunit=2
Valmistaudun vaihtamaan autoa. Edes pienemmät eivät kulje samalla koneella vähemmällä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 528314
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1497627Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593919Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu953913- 1113765
- 553283
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod753259Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint382637IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2412629- 531774