perussuomalaiset jyrää ja saa aikaan

sippitimo

Persut aikaan pakolaisvyöryn, jakaa rahaa reekkaan ja potkiin köyhiä suomalaisia päähän.Uusi persujen slogan onkin:suosi pakolaista, potki suomalaista.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pSkuristajakäärmeet

      "Monota kotimaan köyhä päivässä'" -saattaa hyvinkin olla seuraab pSS vaalislogan jo kunnallisvaleissa?

    • Täytyy kyllä myöntää, etten olisi uskonut persujen saavan tälläistä myllerrystä aikaan. Somaleja tunkee Suomeen ovista ja ikkunoista, rahaa lähetettiin taas Kreikkaan ja kaiken kukkuraksi Suomen maanpuolustuskin ollaan ajamassa alas.

      Soini vielä kulkee EU-kokouksissa ymmärtämättä edes suomea, muista kielistä puhumattakaan. Nytkin ainoa kommentti ulkoministerien pakolaiskokouksen jälkeen oli ihmettely, että pakolaisista siellä taisi olla puhetta.

      Voi elämän kevät tuota persujen tyhmyyttä. :D

      • herännyt5

        Persut on alusta asti olleet pahimpia takin ja lakin kääntöjiö, hyvät ihmiset oletteko unessa?


      • öööööks

        Juu juu ja vääntäjiä, paskakin tulee perseestä korkkiruuvina ovat niin kieroja...

        ja todellakin tyhjiöpäitä....


      • öööööks kirjoitti:

        Juu juu ja vääntäjiä, paskakin tulee perseestä korkkiruuvina ovat niin kieroja...

        ja todellakin tyhjiöpäitä....

        Ehkä keput laskivat niiden lupaamansa 200.000 uuden työpaikan tulevan juuri persunpaskan viennistä ulkomaille?

        Olisihan se kieltämättä kansainvälinen uutuustuote, jos vaikkapa Angolassa tai Pakistanissa asuva saisi ostaa pussillisen suomalaista korkkiruuvinmuotoista persunpaskaa. :D


      • herännyt5 kirjoitti:

        Persut on alusta asti olleet pahimpia takin ja lakin kääntöjiö, hyvät ihmiset oletteko unessa?

        Omasta puolestani voin sanoa, etten ole ollut koskaan unessa persuhötön suhteen. Sen sijaan viimeksi tänään eräs tuttu, keväällä persuja äänestänyt, lähetti viestin ja pyysi anteeksi, että on joskus erehtynyt kehumaan persuja.


    • VeronmaksajienPiikkiin

      Hiukan kai voisi todeta pohjan pudonneen pois, tuon Sipilän Lestadiolais-populistisen tempun jälkeen, jolla hän lähetti suoran kutsun saapua suomeen veronmaksjien elätettäviksi. Toivottavasti persut ymmärtävät lähteä hallituksesta, tuskin tuon selvempää ja halveksuvampaa viestiä voi saada. Oksennusta persujen niskaan esittämilleen mielipiteille. Mahtaako sisltyä hallitusohjelmaan.

      • Mitä tuo nyt on. Muutama sata miljoona, max miljardi lisää tänävuonna, muutama miljardi lisää ensivuonna pakolaisten elättämiseen. Leikataan työttömiltä, lapsilta, sairailta ja eläkeläisiltä. Hienostihan se tulee menemään, koko euroopan suvaitsevaiset kilvan kiittävät Sipilän viestiä, kertoihan hän tosiaan mihin kannattaa tulla.


      • Totta puhut Sipilän kautta maailman noteeratusta viestistä.

        Nyt saadaan kunnon ryntäys, kun älypuhelimet kädessä kävelevät tulijat eivät enää pysähdykään kerrostalomajoitusta tarjonneeseen Saksaan, vaan suuntaavat omakotitalon antavaan Suomeen. Sipilän olisi kannattanut kysyä itseään viisaammilta ennen avautumistaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      190
      1925
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1033
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      100
      957
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      20
      727
    5. 52
      694
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      588
    7. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      28
      564
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      174
      546
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      528
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      203
      481
    Aihe