perussuomalaiset jyrää ja saa aikaan

sippitimo

Persut aikaan pakolaisvyöryn, jakaa rahaa reekkaan ja potkiin köyhiä suomalaisia päähän.Uusi persujen slogan onkin:suosi pakolaista, potki suomalaista.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pSkuristajakäärmeet

      "Monota kotimaan köyhä päivässä'" -saattaa hyvinkin olla seuraab pSS vaalislogan jo kunnallisvaleissa?

    • Täytyy kyllä myöntää, etten olisi uskonut persujen saavan tälläistä myllerrystä aikaan. Somaleja tunkee Suomeen ovista ja ikkunoista, rahaa lähetettiin taas Kreikkaan ja kaiken kukkuraksi Suomen maanpuolustuskin ollaan ajamassa alas.

      Soini vielä kulkee EU-kokouksissa ymmärtämättä edes suomea, muista kielistä puhumattakaan. Nytkin ainoa kommentti ulkoministerien pakolaiskokouksen jälkeen oli ihmettely, että pakolaisista siellä taisi olla puhetta.

      Voi elämän kevät tuota persujen tyhmyyttä. :D

      • herännyt5

        Persut on alusta asti olleet pahimpia takin ja lakin kääntöjiö, hyvät ihmiset oletteko unessa?


      • öööööks

        Juu juu ja vääntäjiä, paskakin tulee perseestä korkkiruuvina ovat niin kieroja...

        ja todellakin tyhjiöpäitä....


      • öööööks kirjoitti:

        Juu juu ja vääntäjiä, paskakin tulee perseestä korkkiruuvina ovat niin kieroja...

        ja todellakin tyhjiöpäitä....

        Ehkä keput laskivat niiden lupaamansa 200.000 uuden työpaikan tulevan juuri persunpaskan viennistä ulkomaille?

        Olisihan se kieltämättä kansainvälinen uutuustuote, jos vaikkapa Angolassa tai Pakistanissa asuva saisi ostaa pussillisen suomalaista korkkiruuvinmuotoista persunpaskaa. :D


      • herännyt5 kirjoitti:

        Persut on alusta asti olleet pahimpia takin ja lakin kääntöjiö, hyvät ihmiset oletteko unessa?

        Omasta puolestani voin sanoa, etten ole ollut koskaan unessa persuhötön suhteen. Sen sijaan viimeksi tänään eräs tuttu, keväällä persuja äänestänyt, lähetti viestin ja pyysi anteeksi, että on joskus erehtynyt kehumaan persuja.


    • VeronmaksajienPiikkiin

      Hiukan kai voisi todeta pohjan pudonneen pois, tuon Sipilän Lestadiolais-populistisen tempun jälkeen, jolla hän lähetti suoran kutsun saapua suomeen veronmaksjien elätettäviksi. Toivottavasti persut ymmärtävät lähteä hallituksesta, tuskin tuon selvempää ja halveksuvampaa viestiä voi saada. Oksennusta persujen niskaan esittämilleen mielipiteille. Mahtaako sisltyä hallitusohjelmaan.

      • Mitä tuo nyt on. Muutama sata miljoona, max miljardi lisää tänävuonna, muutama miljardi lisää ensivuonna pakolaisten elättämiseen. Leikataan työttömiltä, lapsilta, sairailta ja eläkeläisiltä. Hienostihan se tulee menemään, koko euroopan suvaitsevaiset kilvan kiittävät Sipilän viestiä, kertoihan hän tosiaan mihin kannattaa tulla.


      • Totta puhut Sipilän kautta maailman noteeratusta viestistä.

        Nyt saadaan kunnon ryntäys, kun älypuhelimet kädessä kävelevät tulijat eivät enää pysähdykään kerrostalomajoitusta tarjonneeseen Saksaan, vaan suuntaavat omakotitalon antavaan Suomeen. Sipilän olisi kannattanut kysyä itseään viisaammilta ennen avautumistaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      75
      1718
    2. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      59
      1688
    3. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      167
      1410
    4. Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä

      Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu
      Maailman menoa
      323
      1395
    5. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      67
      1280
    6. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      108
      1249
    7. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      61
      1096
    8. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      60
      1089
    9. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      97
      1043
    10. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      57
      980
    Aihe