Mikä siinä on , että noista sosialistisista ja kommunistisista maista ihmiset lähtevät kylmään ankeaan kapitalistisiin maihin ? Kapitalismi ja oikeisto valtiot ovat kauheuksia niille jotka uskovat poliittisiin himmeleihin.
Miksei kapitalistisista maista muuteta sankoin joukoin sosialistisin ja kommunistisiin maihin pakoon oikeisto kapitalismia ?
Ja onko tämä oikeisto kapitalismi sitten kivaa ?
Miksei vasemmistovaltiot muutu kapitalistisiksi niin ..minnekäs ihmiset menee ?
Mikä siinä on ?
vasemmaltaoikealle
1
<50
Vastaukset
Perinteisiä sosialistisia kommunistimaita ei ole enää olemassakaan, kuin ehkä Pohjois-Korea, eikä sieltä juuri ole paljon ihmisiä muuttanut kapitalistimaihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613111Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433067- 422417
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa912037- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251759- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä831370- 391280
- 791110