Maksullista aina

Jaakko

Miesten mielestä naisten tarjoama seksi on
aina maksullista.
Avioliitossa se vasta kalliiksi tulee.
Maksu suoritetaan joko suoraan, tai ravintola-
laskuina, elatusmaksuina, autokuljetuksina
vaatteina, koruina....

8

1909

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MIES

      eunukin kommentti.

    • itseni sanovan, että avoseksi on kalleinta seksiä,
      kun sitä ei saa...

    • Maksumies

      Ja kaiken kukkuraksi ei naisen mukana naitaessa tule enää edes myötäjäisiä mukana. Millä ihmeellä sellaisen sitten voi elättää? Täytyy olla joko miljonääri tai antaa naisen pitää rikkaampia rakastajia, jotka hoitavat lahjat, ravintolaillalliset, hepenet ja helyt - mutta saavat myös parhaimman seksin. Itselle ei jää sitten kuin jämät ja äpärät. Tällainen on monen miehen osa Suomessa.

    • Liikemies

      Miksi pitäisi ottaa pidemmäksi aikaa kimppaan nainen joka ei kata omia kulujaan ja tuo omaa osaansa vanhuuden/sairauden varalle kerättävään yhteiseen pottiin?

      Mitä hyvää mies saa elämäänsä liittoutumalla sellaisen naisen kanssa, jolla ei ole muuta tarjottavaa kuin pikkuhiljaa löystyvä pimppansa?

      Jos kaikesta huolimatta tekee mieli ottaa kimppaan vähemmän tienaava ja/tai vähävaraisempi nainen, niin avioehto on keksitty helpoksi ja halvaksi omaisuusvakuutukseksi.

      • AAMU

        KANNATTAA OSTAA BUMBATTAVA BARBARA,
        SE EI MÄKÄTÄ JA AINA ON OLEMASSA NEULA.


    • aamu

      itse maksan elatusmaksuja.
      ja miksi ostat koruja laita pyykkinaruun pyykkipoika ja se äitienpäivälahjaksi.
      osta muijalle kirpparilta hyvin ruosteinen pyörä,
      siihen työkalut ja yms. että voi itse hoitaa,
      ja anna niin vähä ruokaa että pysyy hoikkana ja määräys että joka ilta 2 tuntia pillujumppaa
      että pysyy tiukkana, ja jos et halua lapsia ja kortsut maksaa ja on muuten tosi epämukavia
      pane perseeseen ja suuhun.
      siis kunnot kuri.

      toimi poika

    • ajattele!

      Voi kun elämä on rankaa! Pitää ostaa koruja, hepeneitä, maksaa automaksut jnejne!! AIVAN KAMALAA! Ja palkaksi saan vain seksiä! Etkö muka mitään muuta? Eikö vaimosi siivoa koskaan, tee ruokaa, käy töissä, maksa kuluja joita et tule edes ajatelleeksi(esim.lasten vaatteet, lelut yms.)

      Joo näinhän se on, että miehet ovat niitä ressukoita, jotka pakotetaan ostelemaan koruja ja muuta paskaa! Itsepähän ostatte! Itsepähän sitä lompakkoanne levittelette. Ja jos on niin rahakas mies, että voi talonkin maksaa ilman vaimon avustusta, niin siinäpähän sitten maksaa! KUKA PAKOTTAA!? Rakkaudessa annetaan puolin ja toisin. On outoa jos pitää täällä netissä purkaa turhautumistaan maksumiehenä olemisesta..

      Ja kyllä ärsyttää toi asenne, että vaimolta saa vaan pillua palkaks. Jos noin ajattelee vaimostaan, niin oliskohan aika erota!

      • Säästö-Severi

        Naisia löytyy moneen lähtöön:

        On rahan perässä juoksevia naisia, jotka ovat rahaan kiinni päästäkseen valmiita tarjoamaan hyvää ja monipuolista seksiä. Ota heistä ilo irti niin kauan kuin sitä riittää ja siirrä heidät sitten ihmissuhdeketjussa eteenpäin ennen kuin he pääsevät kiinni puolikkaaseen omaisuudestasi.

        On myös paljon naisia, joilla on hyvin palkattu työ ja joiden elämäntehtävä ei ole miehen rahojen kuppaaminen seksiä vastaan. Suosittelen ottamaan kotileikkikaverin tästä ryhmästä. Rahat säästyy, ja bonuksena vielä lasten kasvatus on siedettävämpää, kun lasten äidinpuoliset geenit ovat tuosta jälkimmäisestä ryhmästä.

        Jokerivinkkinä voisi ottaa esiin syntymäpihit (raha-asioissa) naiset. He eivät välttämättä ole itse kovin innostuneita seksistä, mutta ovat kyllä koska hyvänsä valmiita antamaan miehelleen pimppaa, koska se pitää miehen poissa tuhlaamasta rahaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2277
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      33
      2122
    3. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      64
      1673
    4. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1657
    5. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      80
      1602
    6. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      52
      1462
    7. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1460
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      83
      1149
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1017
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      895
    Aihe