Pakolaisjutut ovat terrorismin rahoittamista

Israel ja USA rahoittaa terrorismia Lähi-Idässä kätkemällä sen Skandinavian sosiaaliturvan muotoon.

Suomen kansa on oikeassa, on ihmeellistä, että nk. poliittiset pakolaiset pystyvät matkustamaan ja omistamaan, vaikka ovat nk. sosiaalituen varassa.

Puhumattakaan siitä, että saavat epäpätevinä ja kielitaidottomina virkoja Suomessa!

Jos joku Karjalasta evakkona tullut kätisee maailmoja syleilevästi, on täysin eri asia se tilanne kun Ruotsi Kalevalaprojektin aloitettuaan sotki Suomen kansan maailmansotiin. Ei vaan osannut laskea sitä, että kansainvälinen yhteisö vaati virallisen itsenäisyysjulistuksen ja Suomi itsenäistyi. Nyt yritetään pakkoruotsia, mamutusta ja ruttoa, että saadaan Suomelta itsenäisyys.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pönttöjen paskalehtien lukeminen ei paljoa vaadi. Isojen värikuvien ja videoiden katselu onnistuu ilman lukutaitoa.

Äänestä

Suora lainaus Turusta

9.2015 8:47
UUSI
TIISTAI 8. SYYSKUUTA 2015

SPR käski, uhkaili tai/ja lahjoi Maahanmuuttoviraston kiertämään lakeja

Maahanmuuttovirasto ei noudata hankintalakia.

Maahanmuuttovirasto ei noudata lakia kansainvälistä suojelua hakevan vastaanotosta sekä ihmiskaupan uhrin tunnistamisesta ja auttamisesta.

Maahanmuuttovirasto yrittää kiertää lakia kansainvälistä suojelua hakevan vastaanotosta sekä ihmiskaupan uhrin tunnistamisesta ja auttamisesta puhumalla "hätämajoituskeskuksista". Tämä vain siksi, ettei SPR:n miljoonabisnes kuihtuisi lain edellyttämien järjestelykeskusten perustamisen takia.

Maahanmuuttoviraston johtaja Jaana Vuorio (demla) on rikollinen, joka pitää panna kantamaan vastuu näistä rikoksista.

Jos vatsanne ja verenpaineenne kestää, tämä kymmenminuuttinen kertonee kaiken siitä minkälainen henkilö on Maahanmuuttoviraston ylijohtaja Jaana Vuorio (demla).

Jos joku vielä ihmettelee, miksi SPR on tässä niin hanakasti mukana niin tässä kolme syytä tärkeimmän eli rahanahneuden lisäksi.

1) SPR voi palkata kenet haluaa

Mitään muodollisia pätevyysvaatimuksia ei ole eikä tehtävää edes tarvitse panna julkiseen hakuun. Palkattavan tutun tai tutuntutun palkka voi olla mitä tahansa, tehtävänimikkeen voi aina sorvata tilanteeseen soveltuvaksi.

2) SPR voi ostaa palvelut mistä haluaa

Vastaanottokeskuksen pyörittämiseen liittyy joitain oheispalveluita, jotka SPR ostaa tutun tai tutuntutun yritykseltä. Mitkään kilpailuttamissäädökset eivät SPR:ää koske.

3) SPR:n ei tarvitse tehdä selvitystä käytetystä rahasta

Julkisuuslaki ei koske SPR:ää, eikä sen tarvitse kertoa kenellekään mihin se rahansa käyttää. Väärinkäytöksiä on vuosien varrella ollut useita, ehkä törkeimpänä veripalveluun liittyvät hässäkät. Olennaisinta kuitenkin on, että SPR on mukana maahanmuuttoteollisuudessa rahan takia.

Ei SPR:ää kiinnosta, mitä sen ylläpitämien eli de jure sen vastuulla olevien vastaanottokeskusten ympärillä tapahtuu. SPR:n edustajat säännönmukaisesti kieltäytyvät keskustelemasta esimerkiksi niistä konkreettisista toimenpiteistä, joihin se oli ryhtymättä kun SPR:n vastuulla olevan de jure majoitusliikkeen "asiakkaat" aiheuttivat häiriötä ja haittaa Mäntässä.

Raha. Siitä ja vain siitä SPR on kiinnostunut. VMP.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


EioleSuomenasia kirjoitti:

Israel ja USA rahoittaa terrorismia Lähi-Idässä kätkemällä sen Skandinavian sosiaaliturvan muotoon.

Suomen kansa on oikeassa, on ihmeellistä, että nk. poliittiset pakolaiset pystyvät matkustamaan ja omistamaan, vaikka ovat nk. sosiaalituen varassa.

Puhumattakaan siitä, että saavat epäpätevinä ja kielitaidottomina virkoja Suomessa!

Jos joku Karjalasta evakkona tullut kätisee maailmoja syleilevästi, on täysin eri asia se tilanne kun Ruotsi Kalevalaprojektin aloitettuaan sotki Suomen kansan maailmansotiin. Ei vaan osannut laskea sitä, että kansainvälinen yhteisö vaati virallisen itsenäisyysjulistuksen ja Suomi itsenäistyi. Nyt yritetään pakkoruotsia, mamutusta ja ruttoa, että saadaan Suomelta itsenäisyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu