Audin S-line

Nadiskele

Moro, mistään ei oikein löydy tietoa.. Osaisiko joku selventää (faktoihin perustuen) mitä tarkoittaa kun kerrotaan että auto on "Aito S-line" Eli tarkoittaa varmaankin että on ns. "complete" tehdas S-line? Eikä vain autoa tilatessa ole valittu joitakin S-line varusteita.

Mitäs tällaiseen aitoon S-lineen sitten kuuluu ja mistä tietää että auto on "Aito S-line"

11

5864

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turhaaa

      Ei tarvitse olla kaikkia s-line varusteita. Ehkä pelkkä s-line ulkoasukin riittää että saa s-line merkit, ja eiköhän se riitä että on "Aito S-line".

    • veekasilla

      Konepellin alla pitäs olla isomosa!

      • Nadiskele

        Ei pidä paikkaansa.


    • audiNainen-89

      S-Line Audin omistajana (ja naisena) osaan sen verran sanoa jotta ulkoasukin riittää tekemään S-Linen. Itsellä A3 vm. -11 ja siinä takalasinlippa, takapuskuri sekä etupuskuri hieman sporttisemmat, hopeanväriset ovenkahvat ja S-Line ovilistat x 4 ja kyljissä vilkkuvalojen tilalla myös merkit (vilkut peileissä). Pakettiin kuuluu myös useampi puolaiset vanteet, itse niistä en pitänyt, tuli vaihdettua 5-puolaiset tilalle. Itsestä ainakin tuo musta auto näyttää tällä paketilla hyvältä. Madallussarjaa ei omassani ollut, sekin kyllä jälkeen päin asennutettu.

    • SLine

      Katso audin sivuilta jonkin mallin hinnastoa tai esitettä. S Line -jutuissa on ulkopaketti ja sisäpaketti. Ulkopaketti on vain ulkonäköön liittyvää, ja usein mallisarjojen lopussa sen saa kaupan päälle. Sisäpaketissa on sisustassa paljon muutoksia, mutta toisaalta myös jäykempi ja madallettu alusta ja lisäksi rengastus on erilainen.

      Sisäpaketin tunnistaa mustasta sisäkatosta ja sporttietupenkkien selkänojan S Line -teksteistä. Toisaalta joskus maahantuoja hämää ja laittaa sporttipenkin, urheilualustan, mustan sisäkaton ja s line -ulkopaketin niin näin saadaan karvalakkimallin s line -auto. On kuitenkin olennaisesti erilainen vrt autoon, jossa on sekä ulko- että sisäpaketti. Mm. S Line -urheilualusta on erilainen tavalliseen urheilualustaan nähden.

      Itsellä nyt Q5 S Line, ja on sekä sisä- kuin ulkopaketti.

    • Sikaline

      Audi s-line= Audi Sika line, Audi Siitin Line, Audi Sössijä line Audi Sakot line jne.......

      • Al.post

        Elämäsi on aika turhaa, mitä mieltä itse olet näin Suomi24-foorumilla pitempään trollanneenasi?


      • Anonyymi

        Kuka sinäkin luulet olevas kun haukut autoa johon sulla ei riitä rahat


    • Color

      Vähä namu vehe punainen ässä, onko muuten punaista mersua olemassa?

    • Anonyymi

      Minulla on ollut 2 kpl S-line Audia. 2004 -mallisessa oli kovahko urheilujousitus, erikoisväri Avuksenhopea, musta sisäkatto, 20 mm matalempi alusta. S-line teksti ym. Nykyiseen vm 2017- malliseen sai mm nahkaverhoilun edullisemmin . Helpoimmin ns aidon S-linen tunnistaa mustasta sisäkatosta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      164
      1693
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1300
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      219
      936
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      867
    5. 55
      766
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      737
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      725
    8. 89
      691
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      198
      637
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      592
    Aihe