IFK on Stadi

IFK on Stadin Kingit ja Narrit on joku landejengi. IFK on Stadista koska jengi on vanha ja sillä on perinteitä sekä Suomen ylivoimaisesti paras brändi. Jos Pellelauman kannattajat ei vielä tiedä, niin Jokerithan perusti joku landepaukku jostain Joensuusta, eikö niin? Vai oliks se että nimen anto joku Joensuulainen lantahattu? No, ihan sama mulle IFK on Stadi!
17633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

IFK:ssa on parasta kun niillä pelaajilla on kiinteät kankut ja mä kiihotun niistä. Aina yleensä toisella erätauolla menen runkkaamaan koska jo ensimmäisen erän olen joutunut tuntemaan kun kaluni seisoo. Mulle on vain IFK koska ne pelaajat kiihottaa mua ja on mun mieleen!
T.Mikko

Äänestä
  • HIFK ON HELSINGIN PARAS OLLUT JO VUODESTA 1967-1968. JOKERIT ON HELSINGIN 12 PARAS.MUTTA HIFK ON YKKÖNEN

    Äänestä

tossa asiassa voin jopa minäki olla samaa mieltä.

Äänestä
  • se on stadin zska. ja jokerit dynamo.

    Äänestä

joookerriiit

Äänestä

KANNATAN HIFKIÄ. KOSKA OLEN SEN VALINNUT. MUN IDOLEITA ON MATTI HAGMAN. ESA PELTONEN. HEIKKI RIIHIRANTA JA HAGMAN SIKS KOSKA TUNSI EDESMENNEN SETÄNI PALOMIES AIKOJENSA KAUTTA.

Äänestä

HIFK = RKP

Äänestä

Kun vaan landepaukut HIFK-fanitkin jo vihdoin tajuaisivat, että ovat alempaa kastia kuin aidot hifkiläiset. Menisivät vaan Hartwallille kaikki vantaalaiset ym. savolaiset ja jättäisivät Hifkin hallin Töölön ruotsinkielisille aito-hifkiläisille stadilaisille.

Myöskään meidän työläiskaupunginosa Kallosta olevien ei parane sotkeentua Hifkiin, joka on perinteisesti paremman väen jengi.

Äänestä
  • "ei parane sotkeentua Hifkiin" Saako siitä jonkin öh no, sellaisen taudin?

    Äänestä

Taidat itte olla kotoisin kehä kolmosen ulkopuolelta:)

Äänestä

IFK on snadin kingi, varmaankin maailman säälittävin pääkaupunki. Tää teidän Nordenskiöldinkadun vanha latokin joutaisi museoksi.., niin tai ehkä kuitenkin navetaksi. Siellä voisi lantahatutkin opettaa suomalaista kulttuuria, oppisitte tietämään mistä teillekin leipä suuhun tulee.
Pistäkää nyt tsadilaiset nenää vähän alemmas, nöyrtyminen voi olla viisautta!

Äänestä

Näin se vaan on. Kun Stadin ykköset vieraiee esim. jossain haistavitun jyväskylässä niin sontalippikset viuhuu kun maajussit tulee ihmettelemään suuren maailman menoa.

Äänestä

Hifkin kannattajat on aina sladissa!

Äänestä

ketä vittua kiinnostaa mistä HIFK tai jokerit on? ettehän te tiedä itsekään mikä se stadi on. Ja mites ne mestaruudet? taitaa mennä sinne "landelle" jatkuvasti.

Mutta hei, onhan se kivaa kun on brändikiekkoa.

Äänestä

ifk pitäisi myydä kauniaisiin.

Äänestä

hifki pelaa all night long ja taistellaan loppuun asti kiekkoa. Hpk taas hannu hanhi kiekkoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Stadin Kingit IFK! kirjoitti:

IFK on Stadin Kingit ja Narrit on joku landejengi. IFK on Stadista koska jengi on vanha ja sillä on perinteitä sekä Suomen ylivoimaisesti paras brändi. Jos Pellelauman kannattajat ei vielä tiedä, niin Jokerithan perusti joku landepaukku jostain Joensuusta, eikö niin? Vai oliks se että nimen anto joku Joensuulainen lantahattu? No, ihan sama mulle IFK on Stadi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu