Rukoilen niiden huumeiden käyttäjien puolesta jotka haluavat päästä eroon kierteestä ja ryhtyä elämään ilman päihteitä.
Kerro jos haluat apua, voit esiintyä nimimerkin suojissa.
Kerro jos haluat apua, voit esiintyä nimimerkin suojissa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Rukoilen niiden uskovaisten puolesta jotka haluavat päästä eroon kierteestä ja ryhtyä elämään ilman jumalaa. Kerro jos haluat apua, voit esiintyä nimimerkin suojissa.
Huh..
Joku on hyvän asian puolest ja sit vaan vittuillaan.
Kannattais ehkä vähän miettii suurempaa kokonaisuutta eikä puuttua mihinkään pikkujuttuihin mitkä ei ihmisis mielytä...
Voisihan se olla hällä vittuiluakin, mutta voisi siinä olla
semmoistakin pointtia, että usko itsessään olisi se "päihde" eli
"ooppiumi" eikä raittius.
Maassamme toimii myös Uskontojen Uhrit ry eikä sitä ole vittuillen
perustettu.
tiensä, minä vain yritän auttaa. En ole erityisen "hurmos" uskovainen vaikka Jumalaan uskonkin ja rukouksen voimaan. Olen kuin kuka tahansa meistä, heitän herjaa siinä kuin muutkin, enkä muista koska viimeksi olisin käynyt kirkossa kun pidän niiden touhua vähän teennäisenä. En myöskään usko raamatun tarinoihin, ekä silti ole ateisti, sillä minä itse tiedän, koska olen kokenut Jumalan hyvyyden, miten uskossani elän, en tarvitse siihen kenenkään ohjeita tai neuvoja.
Joku voi nyt ajatella että ei sellaista uskolla parantajaa voi ollakaan joka ei raamattuun usko, mutta minä olen luonteeltani myöskin filosofi, ajattelija, joka pohtii usein elämän kysymyksiä enkä suinkaan ihan heti usko mihin tahansa, en ainakaan sellaiseen tekstiin joka on kirjoitettu satoja vuosia sitten kuulopuheiden pohjalta.
Olen siin suht avoin kaikelle ja hyväksyn ihmiset ihmisinä olkoot he mitä mieltä tahansa uskonnosta tai rukouksella parantajista, eikä minulla edes oikeutta arvostella kenenkään ihmisen ratkaisuja elämästään, mutta auttaa toki tahtoisin jos joku niin vain haluaa.