toisillemme jotain sanottavaa. Onnimittäin iaka hilajsta ollu.
<33333333333333333333333333333333333333333333333333
m to n
<33333333333333333333333333333333333333333333333333
m to n
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sanottavaa kyllä riittää, ei tarvi olla huolissaan. ;)
juu.
Äh, taas tuli kohtalon sormi mieleen aloituksesta..hiljaista syystä, mutta syykö tuli silloin kun kirjoitettujen sanojen piti korjata tilanne ja olisiko puhe pahentanut. Ihmeellistä on elämä ja moninaiset vuoristoradat sen.
Ei meillä ole mitään sanottavaa toisillemme ei nyt eikä koskaan. Toista ei voi opettaa kunnioittamaan toista eikä mitään syvempää voi syntyä tämän pohjalle. Toivon, että joskus ymmärtäisit sen.
Näin sen on oltava. Mutta ei varattuna tartte antaa ymmärtää että kkiinostusta olisi ja kauan se jatkuin.
Toisaalta voisin hyvin valita jonkun muun vastauksen. Tuuleenhan täällä huudellaan.
IHme, jotenkin kuva on negatiivinen. Vaikka kaunishymy hänellä olikin, sukatpyöri jalassa ja rakkauspoltti rintaa.
<33333
Miten te voitte puhua kenenkään kunnioituksesta, jos ette toisianne tunne kunnolla, elämäntapahtumia ja historiaa tiedä. Aika pikaisia analyysejä teette ja ihmisten tuomitseminen tuolta pohjalta on aika turhaa. Mitä toinen on käynyt elämässään läpi, miksi toimii miten toimii.
Varmasti olisi paljonkin kaikenlaista rupattelua syvempää ja kevyempääkin. Tilanne vaan on sellainen, että toinen saa kyllä viimekertaisen jälkeen itse aloittaa puhumisen.
juteltavaa vaikka kuinka paljon! <3<3<3
Voisi tämäkinn vastaus sopia. En tiedä kuinka epämiellyttävää tai rakkaudentäytteistä olisi. Varmaan olisi. Hyviä vai huonoja asioita. Sekäettä.
"Gabrielin paha muistihäiriö vaikeuttaa luottamuksen sillan rakentamista uudelleen" - https://www.youtube.com/watch?v=fkPANkP2alc
Tilanteeseen ei ole yhtä ja toista.
Hiljaisuuden ääni täyttää kadut öisin kuin tyhjyys. Mutta sen olisi ihana täyttää itselläni koska saa olla rauhassa viileässä raikkaassa tähtien sateessa.
Samaa toivon myös minä. Aivan liian hiljaista on ollut. Sanottavaa olisi ollut, mutta aina sitä on mennyt lukkoon, kun olisi pitänyt suunsa aukaista. Voisitko sinä aluksi sanoa jotain?
iaka :D on se elämä kovaa joo mutta käy paskomassa ja koeta pärjäillä. =)
Ononon, kun rahasi otetaan pois, voit etsiä itsesi toisin sanoen. Taistele sellaista kohtaloaa vastaan, että kokemuksesi riittäisi.
Kuin sulle käy nähtäessä. En halua.