Suomiko sivistysmaa jossa eletään

KotiaVaillaEiLeipääkään

Milloin aletaan korjaamaan vanhuksiemme elinoloja ja niitten joilla ei ole edes asuntoa eikä ruokaa?

Hoitaako Suomi vanhuksensa ja ne kodittomat ja köyhät joilla ei ole varaa edes jokapäiväiseen elantoonsa?

1

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rotu-realisti

      SPR mainosti aikoinaan ollevansa voittoa tavoittelematon yhdistys.

      Suomalaisille asunnottomille asuntoja etenkin nuorille sillä heissä on meidän maan tulevaisuus. He ovat niitä jotka tarvitsevat työtä, turvaa ja kaikea sitä mitä maamme voi antaa.

      Turvapaikan hakijat saisivat asua teltassa ja hakea itse ruokansa, tienata leipänsä.

      Kaikki ovat pettänet meidät jotka kuulumme alkuperäiskansaan. Kirkko, hallitus, kunnat, terveyskeskus, eduskunta ja ne saatanan villasukkien kutojat. Tuskin niitä kukaan muotivaatteissa raiskauskohdetta etsivä haluaa.

      Meidän kaunis maammme on kuralla ja juuri noiden väkisellä mania, mania hutavien tulijoiden takia. Saatan olla rasisti ja sain sanoa minua huorittelevalle mustalle miehelle " mikä ihana sana, kiitos" luulin viimeisen hetkeni koittavan. Onneksi hämmästyi niin että unohti hetkeksi minut.

      Ja lopuksi finlandia olkoon sävel joka päihitää kaikki ählämistien huudot

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1084
    2. 68
      974
    3. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      938
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      932
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      875
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      649
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      587
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe