pettävät puolisoitaan.
Miks niin monet bipot hankkiutuvat jonkun seuraan hyötyäkseen toisesta ihmisestä, kun omilla avuilla ei selviä.
Ja onks totta et bipolaarisuuteen kuuluu narsistisuus?
Näitä oon miettinyt.
Kertokaahan, miks niin monet bipot
4
123
Vastaukset
- non-bipol
Muutaman bipon tunnen. Molemmat ovat narsisteja.
Narsisti käyttää toista hyväkseen, on tosiasia.
Pysykää kaukana bipoista!- fhhfhhgggh
Ihminen on joko bibo tai sitten hän in narsisti.
Narsisti ei tarkoita huonoa käytöstä, vaan on mielisairaus.
Vaikka bibot käyttäytyy usein narsistisesti, niin he eivät ole narsisteja.
Ainoastaan ammattilainen pystyy loppupeleissä analysoimaan kumpi on kyseessä.
Nämä kaksi sairautta on sellaisia, että ne sulkee toisensa pois. - husklinikka666
Tutkimustuloksia kehiin. Kyllä bipo voi olla narsisti samoin kuin narsistilla voi olla kaksisuuntainen mielisairaus.
Samoin kaksisuuntainen mielialahäiriö eli bipolaarisuus on mielisairaus. Eikä mikään uusi sairaus lainkaan. Vasta viime vuosikymmeninä on saatu Lithiumin ohella muitakin lääkkeitä ko sairauden hoitoon.
Kyllä ihmisellä voi olla samanaikaisesti kaksi mielisairautta. Narsismin aivoista tutkittua tietoa kehiin m. aivokuvantamisia ja välittäjäainepitoisuuksia. Myöskin kehiin tietoa, mitkä kaksi mielisairautta voivat ilmaantua samalla henkilöllä. On myös olemassa skitsofreenikoita, joilla mania ja masennusvaiheita, mutta sitten väitetään, niin ne alamäet ja ylämäet kuuluisivat johonkin skitsomuotoon. No mutta vakava sairaus tuo bipolaarisuus joka tapauksessa on, mutta kannattaa ottaa kaikki määrätyt lääkkeet.
- paljonkärsinytex
Mä olen hoksannut nyt jälkikäteen että entinen mieheni oli bibo,asioista ei vain silloin puhuttu eikä biboja ollut olemassa.Oli vain vieraissa käyviä puolisoita.Myös työpaikka vaihtui tiheään...elämä oli hyvin epävakaata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979