eberspächer apuja!?

hydronicc

eli apuja kaipaisin eberin kanssa! bensakäyttöinen hydronic B4WSC 4kW. kysymyksiä löytyy moneenlähtöön.
1.vaikuttaako tuuletustoimintaan puhaltimen asento? tai sisälämpötila nuppien asennot? ainakin lämmityksessä nupit pitää olla punasella ja puhallus tuulilasiin! entiedä onko kaikissa näin!
2.toimiiko nuo esivalitut ajat vain kerran jolloin ne on asetettava uudelleen? kokeiltuani nyt lämpimillä keleillä ( 10) esivalittu aika oli laitettu ja auton sisätilat ei ainakaan ollut lämmennyt eli onko tuossa joku tietty lämpötila jolloin laite vasta toimii?
3.jos esivalittu aika on asetettu niin onko merkitystä onko kaukosäädin kantaman ulkopuolella? itselläni juuri tilanteesta riippuen kake hyvinkin kaukana autosta jolloin ei manuaalikäynnistys kakella toimi.
4. eco / high asetus? onko joku lisävaruste vai miksi en löydä kakesta tuommoista josta olen kuullut.

Kiitokset etukäteen

0

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        191
        11579
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        58
        5489
      3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        46
        2777
      4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        40
        2405
      5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1871
      6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        44
        1845
      7. Otavassa tapahtuu!

        Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
        Mikkeli
        29
        1714
      8. Ikävä sinua

        Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
        Ikävä
        12
        1636
      9. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        42
        1488
      10. Tulemmeko hyvin

        Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
        Ikävä
        6
        1486
      Aihe