Toimittaja kysyi pahoja kysymyksiä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441601643591.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1441601643591.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aika omituinen näkemys. Katsoin ohjelman alusta loppuun enkä huomannut mitään sen suuntaista, että puolustusministeri Jussi Niinistö olisi ollut pulassa.... Päinvastoin. Toimittaja itse unohtui jankuttamaan samaa kysymystä moneen kertaan, vaikka Niinistö oli jo vastannut KOLME kertaa.
Toimittaja tuskin olisi huomannut mitään, vaikka Niinistö olisi kävellyt pois kesken haastattelun. Toimittajallahan palkka juoksee, vaikka ei tekisi mitään. Veronmaksajat kustantavat.
Niin ja varsikin ministerillä palkka juoksee vaikka järki seisoo. Toimittajalla on paljon selkeämpi tulosvastuu ja mikäs olisi hienompaa kuin, jos ministeri ei kestä selkeitä kysymyksiä. Toimittaja halusi kuitenkin pitää ministerin puolta ja lievensi aiheita. Persujen kanssahan ei voi keskustella kuten normaali-ihmiste,u