aattelin täs kysyy et tietäiskö joku et sopiiko härkä ja jousimies hyvin yhteen? :)
sopiiko härkä ja jousimies yhteen?
12
3288
Vastaukset
- Härkä
äkkiä karkuun... *kokemusta on*
Vähiten kannattaa ajatella liittoa Kaksosen, Jousimiehen tai Vesimiehen kanssa.
Kuitenkin: Jos aurinkomerkiltään Jousimiehen Kuuhoroskooppi on vaikkapa Neitsyt (joka taas sopii Härän kanssa yhteen) tai Aurinkohärkä on kuumerkiltään esim. Oinas voidaan ajatella vastaavassa tapauksessa Kuumerkin kompensoivan Aurinkomerkkiä tarpeeksi, jotta yhteisymmärrys löytyy.- Anonyymi
Tuo on suht tärkeä tieto. Monet ihmiset ei ymmärrä mitä luonneidentiteetti käsittää.
- anzu
okei...kiitti kun vastasitte!:) Mutta jos joku tietää et mitkä horoskoopit sitten sopii härän kanssa yhteen nii kertokaa ihmees jos vaan viittitte
Härälle sopivia (maa)merkkejä:
Kauriit ja Neitsyet.
Myös (vesi)merkit:
Kalat, Rapu ja Skorpionikin.- Anonyymi
awyrol kirjoitti:
Härälle sopivia (maa)merkkejä:
Kauriit ja Neitsyet.
Myös (vesi)merkit:
Kalat, Rapu ja Skorpionikin.Ei. Skorpioni ei sovi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei. Skorpioni ei sovi.
mut mä ainakin tykkään paljon skorppareista ja oon syntyhärkä. skorppareist on palijo hyvvii kokemuksii kun niin symppiksiä ja elämänviisaita ja mä hyvin samaistun skorppareissa siihen syvissä vesissä oleskeluun joka kiehtoo skorpparin hidas energiataso kun mul häräl myös hidas energiataso ja se taipumus mystiikkaan, salaperäisyyteen muun muassa. =)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mut mä ainakin tykkään paljon skorppareista ja oon syntyhärkä. skorppareist on palijo hyvvii kokemuksii kun niin symppiksiä ja elämänviisaita ja mä hyvin samaistun skorppareissa siihen syvissä vesissä oleskeluun joka kiehtoo skorpparin hidas energiataso kun mul häräl myös hidas energiataso ja se taipumus mystiikkaan, salaperäisyyteen muun muassa. =)
lisään viel kommenttiini sen, että jos mittii niinku jouskaria ja härkää niin en tiiä mut ei ainakana mun äidin (jousimies) ja isäni(rapu) suhde kestänyt hyvin kun erot luonnepuolel oli nii isot =( eli erohan siin tuli sitte = vuonna 2001 elokuussa äitee lähti nosteleen ja pian eropaperit
- tähtisiina
Härkä arvóstaa kotielämää ja jousimies haluaa mennä, elää vapaata elämää. Jousimiehellä on taipumus flirttailla ja vaihtaa kumppania nopeasti, joten jousimies vain sekoittaa härkäparan pään.. Jousimies ei kiinnostu kenestäkään, joka yrittää sitoa häntä ja härkä saattaa pitää jousimiestä ihme haihattelijana.
Eli älä katsasta, keskity neitsyihin, kauriiseen ja rapuun, jos olet härkä. Jos jousimies, keskity leijonaan, oinaaseen tai vesimieheen.
Jousimiehelle käy myös kaksonen, puhun omasta kokemuksesta :)
Jouskarinainen ja kaksosmies- Anonyymi
Olen jouskari ja pisin suhteeni oli härän kanssa, Oinas pahoinpiteli, Leijona vitkutteli, Vesimies oli sairaalloisen mustasukkainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen jouskari ja pisin suhteeni oli härän kanssa, Oinas pahoinpiteli, Leijona vitkutteli, Vesimies oli sairaalloisen mustasukkainen.
Länsimainen "horoskooppi" ei ole ainoa pätevä.
Ihmisluonteen identiteetin käyttöjärjestelmäsarjassa on 13 osatekijää, 2 pääluonnetta (kk ja vuosiluonne), kummankin nousevat merkit, ja planeettojen sijainnit.
Kannattaa tehdä kartta missä näkyy nämä asiat.
https://horoscopes.astro-seek.com/calculate-birth-chart-horoscope-online/ - Anonyymi
varmaan kai härkä ja jouskari soppii parhaiten vain ystävinä ?? hauskaa juttua piisaa härällä ja jouskarilla voisin kuvitella esim taiteet&huumori yhdistää????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19122476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497649Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,452745Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257